trawa

Autor Wątek: Jean Giraud / Moebius  (Przeczytany 77030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:39:49 pm »
odkopując temat - czy ktoś zna "Świat Edeny" i czy wart jest swej ceny? przyznam, że 400str tomisko trochę mnie przeraża. z drugiej strony, Arzachem byłem zachwycony i chcę więcej.

Offline Death

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 04, 2013, 01:34:09 pm »
Świat Edeny to najlepszy komiks Moebiusa. Polecam z całego serca. A dużo kosztuje, bo jest tego dużo w dwóch integralach. To tak jakbyś kupił kilka tomów jednej serii za w sumie 170 zł. Tego jest 400 stron, co daje 8 tomów pojedynczej serii. Czyli jakieś dwie dychy za tomik. To znacznie mniej, niż 37-47 zł za jeden tom serii z Taurusa. Kupować, bo świetne i przy dzisiejszych cenach, ma mimo wszystko konkurencyjną cenę.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 04, 2013, 02:52:37 pm »
cena za 400str jest dla mnie ceną jak najbardziej odpowiednią, bardziej właśnie o zawartość mi biega - nie chciałem się zawieść :) dzięki, w takim razie przy następnym zamówieniu pozyskam sobie to cacko.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 04, 2013, 03:18:12 pm »
Jeśli cena cię nie przeraża, to ja również polecam. Świetna rzecz. Akcja, bohaterowie bardzo dobrze się rozwijają. Kompletnie nie przemawiają do mnie zaprezentowane w komiksie poglądy (New age, teorie dot. odżywiania), a jednak komiks wciągnął mnie w niezwykle naturalny sposób, nie wywołując we mnie nawet cienia sprzeciwu. Rysunki są naprawdę wspaniałe, przykładowe plansze, które możesz znaleźć w necie tego nie oddają.
Sam nie byłem przekonany do zakupu, ale trafiła się promocja. Bardzo długo stał na półce, zanim zabrałem się do niego bez przekonania.  Ale kiedy już zacząłem czytać, to nie mogłem się oderwać. Niedawno odsprzedałem swój egzemplarz (jak wiele innych dobrych komiksów) na allegro. Dziś jest to chyba jedyny tytuł, którego sprzedaży naprawdę żałuję.


Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 04, 2013, 03:23:45 pm »
a jeszcze tak zapytam - jak z czytaniem tego? jest to w miarę poręczne?

mxztplx

  • Gość
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 04, 2013, 04:15:32 pm »
Najlepsza rzecz Moebiusa jaką czytałem. Czyta sie jak każdą tego typu cegiełkę w twardej oprawie.

Offline maximumcarnage

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 04, 2013, 04:18:30 pm »
cena za 400str jest dla mnie ceną jak najbardziej odpowiednią, bardziej właśnie o zawartość mi biega - nie chciałem się zawieść :smile: dzięki, w takim razie przy następnym zamówieniu pozyskam sobie to cacko.

Emeryt, a gdzie zamawiasz? Bo patrzyłem i jest to raczej trudno dostępne. Jak możesz to rzuć linka, bo też bym chętnie poczytał.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 04, 2013, 04:45:33 pm »
Na Incalu widzialem.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 04, 2013, 05:16:50 pm »
a jeszcze tak zapytam - jak z czytaniem tego? jest to w miarę poręczne?

To zależy, co jest dla ciebie poręczne. To są 2 tomy w twardej oprawie i na kredzie, po ok. 200 stron każdy, format A4. W autobusie raczej nie poczytasz, ale ogólnie to jest tak samo poręczne, jak inne albumy tych rozmiarów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 05:20:45 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 04, 2013, 05:24:58 pm »
Ach czyli to jest rozbite na 2tomy? A to luz :-) ta informacja zaspokaja mą ciekawość.

Offline Death

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 04, 2013, 06:19:35 pm »
Ach czyli to jest rozbite na 2tomy? A to luz :-) ta informacja zaspokaja mą ciekawość.

I oba tomy mają na grzebiecie cenę 170 złotych (ale nie jest napisane, że za komplet dwóch tomów), a jedyna rzecz, która je łączy, to cienka folia. Dlatego widziałem kiedyś w empiku kilka egzemplarzy...tylko drugiego tomu. Czaicie? Kilka osób wydało 170 zł tylko za pierwszy 200-stronicowy tom, a dwójki leżały! :)

Offline spence

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 18, 2015, 02:08:41 am »
https://www.youtube.com/watch?v=jNas99oEXBU&feature=youtu.be

Nie wiem czy ktoś to oglądał,   przejrzałem temat nie zauważyłem linka, może ktoś się coś dowie z tego D: Oczywiście o jedzeniu grzybów halucynogennych nic nie ma bo BBC :biggrin: <bo z tą pustynią to o grzyby chodziło, tak? >

btw - Jodorowsky's Dune też mocne kino.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 03:57:21 am wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 16, 2015, 08:44:09 pm »
Człowiek z Ciguri to dokładnie ten sam rodzaj abstrakcji co Garaż Hermetyczny. ciężko cokolwiek napisać o fabule oprócz tego, iż wydaje się być strumieniem świadomości Moebiusa :wink: natomiast szata graficzna to najwyższy poziom, plansze, które można godzinami podziwiać delektując się talentem autora. zachęcać chyba nie trzeba - ceny jakie osiąga Feralny Major mówią same za siebie.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 16, 2015, 11:26:24 pm »
Fajnie pokręcone:) "Jodo" to chyba ostatni surrealista.


https://www.youtube.com/watch?v=M_SkRHDMB4E


P.....  że aż miło:)


Choć Begotten mu nie ustępuje https://www.youtube.com/watch?v=lHXgNn18z90


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2015, 06:50:21 pm »
Info dla kolekcjonerów ładnych wydań: Dark Horse będzie wydawało prace Moebiusa w wersji Library. A darkhorsowe library to sztos.

http://www.bleedingcool.com/2015/10/06/nycc-15-dark-horse-announces-the-moebius-library/