Autor Wątek: Jean Giraud / Moebius  (Przeczytany 75771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 16, 2015, 10:34:19 pm »
A propos ładnych wydań.....
Właśnie dziś odebrałem zaległą październikową wielką pakę, no i się troszkę rozczarowałem, a naprawdę bardzo rzadko mi się to zdarza. Chodzi mi o "Oczy kota"; komiks oczywiście wcześniej znałem (bo któż by go nie znał), nie wiem dlaczego myślałem, że dostaniemy wymiar A4, a kto wie - może i większy, jakoś po prostu nie sprawdziłem... no nie wiem, jak dla mnie to zbyt mało dla takiego komiksu. No i ten papier, jest naprawdę fajny, a ja nie jestem fanem kredy, ale mam nieodparte wrażenie, że tutaj by się sprawdziła.
Przy okazji, dostaliśmy nietypową okładkę, oryginalnie była dla wersji czarno-żółtej.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 16, 2015, 10:51:43 pm »
To nie jest A4? To jaki, jak Saga i inne od Muchy?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 16, 2015, 11:14:31 pm »
To nie jest A4? To jaki, jak Saga i inne od Muchy?
Minimalnie wyższy i trochę szerszy niż np. Fatale (od Muchy). wys. 26,8, szer. 19,5
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 11:19:14 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Tomasz 66

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 17, 2015, 07:50:27 am »
Też niestety się rozczarowałem - zbyt mały format (A+ byłby idealny), zdecydowanie wolałbym też papier kredowy - komiks dużo traci z efektu wizualnego, a jest to komiks niemy. No i bardziej podobała mi się wersja nie na białym, tylko na żółtym papierze. Szkoda.

Offline freshmaker

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 17, 2015, 07:57:19 am »
widziałem oczy kota na mfkig i sposób wydania tez nie przypadł mi do gustu. szczególnie kontrastował z wydanym rownolegle incalem. raz naciąłem się już na szaloną z sacrecour - fajnie że te komiksy się ukazują ale moebiusa możnaby jednak wydawać z większym pietyzmem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mack3

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 17, 2015, 09:26:21 pm »
Minimalnie wyższy i trochę szerszy niż np. Fatale (od Muchy). wys. 26,8, szer. 19,5
Też wolałbym na większym... ale jak teraz sprawdziłem oryginały (na francuskim i amerykańskim amazonie) też wyszły w takim formacie (przynajmniej te, które znalazłem na szybko, czyli zapewne najbardziej "standardowa" wersja)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 17, 2015, 11:16:31 pm »
Też wolałbym na większym... ale jak teraz sprawdziłem oryginały (na francuskim i amerykańskim amazonie) też wyszły w takim formacie (przynajmniej te, które znalazłem na szybko, czyli zapewne najbardziej "standardowa" wersja)
Zarówno Amerykanie, jak i Francuzi mają jednak do wyboru również tzw. grand format, czyli 30x40. Nie wiem, czy to już przesada, czy nie; mnie zadowoliłby standardowy A4 lub A4+.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline NuoLab

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 21, 2015, 10:39:47 am »
Uwiera mnie ten komiks. Oglądając końcówkę fizycznie się wzdrygnąłem - nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji, co dobrze świadczy o scenarzyście ale te obrazki dalej siedzą mi w głowie a tego nie lubię. Dobrze, że nie widziałem czegoś takiego w dzieciństwie bo miałbym traumę. Klimatycznie stawiam to na półkę z Beksińskim czy Waynem Barlowe a na regale raczej w drugim rzędzie. Co do wydania - faktycznie w A4 i na żółtym wyszłoby lepiej.

Offline mack3

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 23, 2015, 01:09:49 am »
Ja wciąż czekam na Oczy Kota i jestem ciekaw odbioru tym bardziej, że powyższe opinie dotyczące sposobu wydania kotrastują z peanami ("Polskie wydanie Oczu Kota bez wątpienia wyglądają tak dobrze dlatego, że wydawnictwo Bum Projekt tworzą kolekcjonerzy, którym – jak nikomu innemu – na sercu leży wysoka jakość edytorska komiksów) tu: http://www.instytutksiazki.pl/komiksy,aktualnosci,33968,oczy-kota-.html

Offline Motyl

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 23, 2015, 06:05:53 am »
Kilka słów o "Oczach kota" - http://paradoks.net.pl/read/27834

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 07, 2015, 04:03:09 pm »
muszę przyznać, że Oczy kota, to komiks bardzo kunsztowny i tak jak pisał wyżej NuoLab zapadający w pamięci (choć mi zapisała się bardziej precyzja i sposób, w jaki Moebius i Jodorowsky nam ten komiks pokazali, niż drastyczność). widać również, że wielu późniejszych twórców inspirowało się komiksową narracją prowadzoną przez Moebiusa. jednym słowem komiksmistrz :smile: choć na niekorzyść należy odnotować rozmiar tego dzieła. Moebius powinien być obligatoryjnie w minimum A4.

Offline mappy

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 09, 2015, 09:28:42 am »
Czy "Oczy kota" zasilą dyskonty? Ma ktoś jakieś informacje? Wcześniejsze komiksy od BUM są w nich dostępne.

Offline mack3

Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 29, 2015, 04:03:39 pm »
Czy "Człowiek z Ciguri" w wersji z "Feralnego Majora" (tej z 2005 roku) został wydany w kolorze?
Zawsze mi się wydawało, że tak (np. w tej recenzji jest to jednoznacznie napisane http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive/1/rec1 ) .
...ale przykładowe plansze są czarno-białe ( http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive/1,skan4 )
Czyżby komiks ten został na potrzeby polskiej edycji odkolorowany??


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 29, 2015, 04:26:49 pm »
wyszedł w kolorze :) mam na półce.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Jean Giraud / Moebius
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 29, 2015, 05:49:45 pm »
Polska kolorowa edycja ma kolory amerykańskiej edycji Marvela z drugiej połowy lat 80 i format wznowienia z cyklu "Moebius USA" z Humanoidów.
perły przed wieprze