trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 65143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2006, 01:28:32 pm »
Na tapecie Gilliam... Na początek obiecany od dawna Brazil... Ciężki film, trudny, akcja jest dziwna, a bohater nie jest prosty w odbiorze... Jego motywacja jest niejasna, nie rozumiemy go... A to plus filmu. Bohater nie może być klarowny, akoro żyje w tak absurdlanym świecie. Zresztą wizja świata przyszłości (teraźniejszości??) jest największą zaletą tego filmu. Po 21 latach od stworzenia filmu nabiera on nowego wymiaru, kiedy patrzy się na niektóre gadżety - częściowo wzbudzają politowanie, zwisające zewszą rury, ale generalnie cały czas zastanawiamy się, po co to wszystko? Dlaczego i dla kogo? Świat Brazil przypomina słwane Metropolis Fritza Langa, Blade Runnera no i oczywiście rok 1984, do którego pozostaje niestety wtórny... Człowiek versus biurokracja (maszyna)... Czy jednostka ma szansę w takim starciu? Polecam film, szczególnie ze względu na niezłych aktorów (w tym Roberta de Niro - a to niespodzianka dla mnie była nielicha)!

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2006, 02:50:24 pm »
Cytat: "-=Azazel=-"
Na tapecie Gilliam...

lol
Zaskoczyło mnie trudny i ciężki film, ale porównanie do słabiutkiego 1984 wręcz zwaliło z nóg. Ok, nie czepiam się ;] Wyrażam swoje zdziwienie  :oops:
Btw. rury to symbolika, dość prosta w odczycie.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline misio141

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2006, 04:28:41 pm »
Miś- klasyka polskiej komedii, mnie za każdym razem bawi.

Pi - niby kolejny thliler o genialnym matematyku który ma coś w rodzaju schizofremii, ale film ma klimat, i polecam.

Family man - takie mała śmieszna lekka komedyjka z Nicolasem Cage'm. Do obejrzenia na raz, więcej sie nie skusze.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2006, 07:51:38 pm »
Cytat: "bagienny"
Zaskoczyło mnie trudny i ciężki film

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Wg Ciebie był lekki i przyjemny, bo ja miałem inne odczucie...:-)

Cytat: "bagienny"
rury to symbolika, dość prosta w odczycie

A jak to odebrałeś? Poza tym jeśli symbolika jest prosta w odbiorze, to przestaje być symboliką, a staje się łopatologicznym wbijaniem czegoś widzowi (w przypadku filmu)...

Jestem właśnie po Fisher Kingu (Gilliama również) i mimo wielu podobieństw w konwencji jest to film z zupełnie innej beczki. Mam na myśli maksymalnie pzoytywne przesłanie - szczęście często nie wymaga od nas wiele, jest w zasięgu ręki, tylko chwycić i już nie wypuszczać...
A baśniowość jest wspaniała... Bridges i Williams są genialni! Jak zwykle... Polecam!!

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2006, 08:12:38 pm »
Cytat: "-=Azazel=-"
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Wg Ciebie był lekki i przyjemny, bo ja miałem inne odczucie...:-)

Przyjemny, lekki podejrzewam, że masz na myśli ideologicznie. Wolę używać określenia trywialne. Słowo lekkie jak dla mnie jest w odniesieniu do filmu (nie tylko zresztą do niego) zbyt wieloznaczne. Trywialny nie, lekki tak.

Cytat: "-=Azazel=-"
A jak to odebrałeś? Poza tym jeśli symbolika jest prosta w odbiorze, to przestaje być symboliką, a staje się łopatologicznym wbijaniem czegoś widzowi (w przypadku filmu)...

Z jednych z moich odczuć i w dużym uproszczeniu powierzchowność istniejącego świata to przysłowiowe "blichtr i politura". Napomknąłbym coś o gównianej idei, ale jestem zbyt leniwy ;]
Symbolika bynajmniej nie musi być trudna w odczycie czy jednowymiarowa. Snobizm przez kolegę przemawia ;] Ale to dobrze, jeśli pobudza. Jeśli nie oglądałeś to chciałbym Ci polecić ekranizację powieści Vonneguta "Rzeźnia numer pięć".

Cytat: "-=Azazel=-"
A baśniowość jest wspaniała... Bridges i Williams są genialni! Jak zwykle... Polecam!!

Z ciekawości, skąd wzięło się u Ciebie to (ponowne?) odkrywanie Giliama?
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline greah

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2006, 11:28:12 pm »
:arrow: Once upon a time in high school - historia chłopaka, który trafia do nowej szkoły. przyjdzie mu zmierzyć się z gangami, sadystycznymi nauczycielami i...dziewczyną, w której się zadłuża.
film w pewnym sensie niestandardowy - prawdziwy miks gatunków. mamy tu trochę śmiechu, troche walk, wątek miłosny i ocenę starego systemu szkolnictwa. wart polecenia chociażby ze względu na końcówkę, która jest conajmniej niestandardowa i na pewno nieprzewidywalna

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2006, 07:49:30 am »
Cytat: "bagienny"
Z ciekawości, skąd wzięło się u Ciebie to (ponowne?) odkrywanie Giliama?

Hmmm, nie ponowne właśnie... Głównie z tego, że część filmów już widziałem i były mocne, a tych właśnie nie i plułem sobie w brodę z tego powodu.  Fisher Kinga starałem się oglądać jak miałem 14-15 lat, ale to nie był film dla mnie wtedy i byłem ciekaw, jak to teraz odbiorę.
Cytat: "bagienny"
Symbolika bynajmniej nie musi być trudna w odczycie czy jednowymiarowa. Snobizm przez kolegę przemawia
Chyba nie snobizm, daleki jestem od tego... Poprostu uważam, że jeśli symbolika jest zbyt silna to popada się w dosłowność. Tu się pewnie nie zgodzimy...
Brazil mimo sposobu w jaki został zrobiony, jest dla mnie daleki od trywialności... A dla Ciebie bagienny jest, dla mnie nie... Mam nadzieje, że to automatycznie nie oznacza, że jestem snobem, albo coś innego... Mam wrażenie, że jakby na początku wyskoczył napis - akcja dzieje się w Polsce XXI wieku, to znudziłby mi się, bo reality show nie oglądam, a przygody jakie miewają bohaterowie zbytnio przypominają mi różnorakie utarczki w urzędach i dziekanatach...

w rzeczy samej, mój błąd... Miało być "A dla Ciebie bagienny jest lekki, dla mnie nie..." Pozdrawiam

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2006, 08:15:45 am »
Cytat: "-=Azazel=-"
Brazil mimo sposobu w jaki został zrobiony, jest dla mnie daleki od trywialności... Dla Ciebie bagienny jest, dla mnie nie...

Czytaj uważniej. EOT.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2006, 08:03:50 pm »
"Wszystko zostaje w rodzinie"

Bardzo sympatyczny i nieoczekiwanie dobry film z Atkinsonem, Scott Thomas, Magie Smith i Swayzie. Klimaty trochę w stylu Nicka Cave'a połączonego z Monty Pythonem. Polecam :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Jimmy

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2006, 02:35:20 pm »
King Kong - ale z baaaaardzo dużymi zastrzeżeniami, film umieszczam tutaj a nie w "co beznadziejnego oglądałeś" raczej dla piękna samej historii niż jej spartolonego miejscami wykonania

Offline Idaan

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2006, 07:40:53 pm »
"Szara Sowa" na "Ale kino!". Film Davida Attenborough o Indianinie zajmującym się ekologią w latach trzydziestych XX wieku. Niby nic specjalnego, ale powstrzymało mnie skutecznie na dwie godziny od włączenia komputera w godzinach popołudniowych. Jak już mówiłem nie żadne arcydzieło, ale oglądało się miło.

Offline Jimmy

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2006, 12:13:26 am »
W końcu "Batman Begins"! Więcej jutro, jak ochłonę ;)

Offline misio141

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2006, 02:49:10 pm »
Cytat: "jimmy"
King Kong - ale z baaaaardzo dużymi zastrzeżeniami, film umieszczam tutaj a nie w "co beznadziejnego oglądałeś" raczej dla piękna samej historii niż jej spartolonego miejscami wykonania

w tym filmie jedyne co mi się podobało to była Naomi Watts, reszta była cieńka
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline śmigło

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2006, 08:16:39 pm »
"downfall". dobry film, w ktorym niemcy mowia po niemiecku, rosjanie po rosyjsku, pokazane sa stosunki panujace miedzy najwyzsza generalicja a hitler to mily aczkolwiek porywczy, zdruzgotany przez wojne czlowiek  :? nawet himmler wydal mi sie pozytywny po tym obrazie, nie mowiac o rozterkach goebbelsa. ale film dobrze nakrecony, dobrze zagrany i pokazujacy wojne z punktu widzenia ciemnej strony mocy.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline kingquest

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2006, 08:17:29 am »
Za Wszelką Cenę- jeden z najlpeszych filmów jakich w życiu widziałem. Kapitalny i wzruszający, podejmujący ciekawe tematy !
Polecam !!