trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 66166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpień 06, 2007, 10:05:21 am »
Jasmine Women albo Jasmine Flower - jak kto woli. Dobry reżyser, historia niebanalna, dobrze się ogląda (chociaż trzeba takie filmy lubić). Zhang Ziyi w 98% filmu? To mówi samo za siebie  ;)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpień 06, 2007, 05:28:24 pm »
Wild Style - film z 1983 roku, w reżyserii Charlie Ahearn'a. Już same dialogi, fabuła i gra aktorska na pierwszy rzut oka wskazują, że to nie dzięki nim film zasłużył sobie na miano kultowego. Tak naprawdę w tym półtoragodzinnym obrazie główną rolę gra kultura hip hopu zachowana w swojej pierwotnej formie i pokazane jest jak rodziło się graffiti, breakdance, DJ'ing i bitwy na rymy. Do tego cała masa kultowych breaków, wersów, tekstów wscratchowywanych do dziś w utwory rozmaitych artystów i cała plejada gwiazd ówczesnej sceny.
Jak rzekł Kurtis Blow: "Real oldschool hip hop is about having fun and good time". I o tym właśnie jest ten film.

Offline Clayman_

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpień 08, 2007, 12:28:55 pm »
moze to bedzie zaskoczenie dla kogos ale obejrzalem wczoraj battle royale
no i w sumie na plus mimo ze japonski mimo ze kitano i mimo ze zupelnie bez sensu
ogolnie to mam wrazenie ze w japoni ciagle maja lata 80 bo przerabiaja tam watki ktore w ameryce walkowane byly 20 lat temu,czyli w sumie powinno mi sie spodobac,no i cos w tym jest,w filmie jest takie natezenie kiczu ze nie moglo mi sie nie spodobac,najbardziej spodobala mi sie rozmowa kitano z uczniami i pierwsze trupy w trakcie niej,filmik instruktazowy byl konkretny,ladnie pokazuje jak nasrane w glowach maja japonczycy,pozniej niestety coraz gorzej,od polowy juz sie rozgladalem czy nie mam czegos do zrobienia moze bo coraz bardziej dluzyl mi sie czas ale jakos wytrzymalem chociaz zakonczenie nie wynagrodzilo mi tego

5/10 chyba bedzie w sam raz
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline bagienny

Ostrze róży
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpień 08, 2007, 06:22:17 pm »
Tytuł mówiący tyle samo co oryginalny Fa dou daai jin ;] Polski jednak ma się jak pięść do nosa, no chyba, że w sensie metaforycznym.
Produkcja azjatycka z gościnnym występem Jackie Chana. Nie wiem jak określić ten nurt filmów, w każdym bądź razie mogę go przyrównać do "Chińskich duchów" (Sien nui yau wan - swoją drogą są trzy części).
Film przygodowy, z magią w tle.
Film przetestowany na ludziach nie będącymi pod wpływem uroku Azji - przeżyli ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Kriss

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpień 08, 2007, 11:45:10 pm »
“Siedmiu Samurajów” Kurosawy. Film jest trochę za długi, nie każdemu może pasować humor ale moim zdaniem w ogóle się nie zestarzał.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpień 10, 2007, 11:10:50 am »
Ja "Siedmiu samurajów" obejrzałem dość późno i trochę irytowała mnie maniera aktorów i oklepane motywy. Później wziąłem poprawkę na to, że ten film był dla tych "oklepanych motywów" pierwowzorem.

Super partia!

Offline Cala

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpień 10, 2007, 09:42:12 pm »
Heh. Po raz setny chyba obejrzałam "Świętych z Bostonu".
I za każdym razem jestem zachwycona. Już po tylu latach nie ma mowy, żebym była obiektywna, toteż nawet nie doztrzegam w tym filmie minusów. Muzyka powala mnie na kolana, może i nie jest oskarowa, ale jak najbardziej pasuje do atmosfery filmu. Willem Defoe w roli Agenta Smekera to jest czysty kunszt aktorski, wciąż nie mogę wyjść z podziwu że udało im się zaangażować takiego aktora.
No i co tam ukrywać, są tam sceny bardzo poetyczne i akcja, która wciąga, ale i tak do moich ulubionych należy scena z hotelu kiedy jeden z bohaterów pokazuje dogłębną znajomość łaciny podwórkowej i używa słowa 'f**k' jako każdej możliwej częsci zdania.
A że to forum jest opanowane przez mężczyzn to się nawet nie przyznam co sprawiło, że obejrzałam ten film za pierwszym razem. :oops:
t's like riding a biker. You did it once, you know how to play
--
"Moje 27 mówi, że trafiłem. A moje 13 twierdzi że w drzewo."

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 11, 2007, 08:44:08 am »
Cytuj
A że to forum jest opanowane przez mężczyzn to się nawet nie przyznam co sprawiło, że obejrzałam ten film za pierwszym razem.

ron jeremy?
ćpać i ruchać

J.K. Gordon III

  • Gość
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 11, 2007, 10:50:06 am »
Sean Patrick Flannery :)  

Ja tez sobie ostatnio świetnych oglądałem (bo mam na dvd, a wy nie wiec jestem lepszy). Jak dla mnie najlepszą sceną jest rekonstrukcja zdarzeń po rzeźni w domku na przedmieściu. Tam dopiero dafoe pokazuje klasę

W kategorii "strzelanina", "Święci.." to miszczostwo świata.[/img]

Offline Jimmy

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 14, 2007, 09:28:20 am »
Simpsonowie - biorąc pod uwagę że nie jestem wielkim fanem, ba, prawie nie znam serialu, to film zrobił na mnie całkiem niezłe wrażenie. Chociaż po zapowiedziach spodziewałem się czegoś "ostrzejszego".
Więcej w temacie o "The Simpsons Movie"

Offline JAPONfan

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 14, 2007, 09:58:11 am »
Ha swietych mam na 2 dvd, jedno bylo w CKM (poszlo do razu do kosza) i drugie bo maja inna okladke.

Ja uwielbiam scene z "liną Charlesa Bronsona" i facetem ktory w filmach zawsze czai sie za kanapą.

Nadrobilem troche zaleglosci i musze przyznac Za zatoichi mnie rozczarowal (moze dlatego ze ogladalem go razem ze Straza przyboczna) ale zachwycilem sie.... Jackie Brown, ogladalem jako mily przerywnik miedzy Wscieklymi psami a kill billem. Jednak niespieszna fabula i teksty o tym jak to astmacy maja fajnie bo przy paleniu dym dociera w niedostepne rejony pluc.  Tarantino to mistrz zabawnych tekstów.

Offline Dita_Wonka

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpień 15, 2007, 09:38:59 pm »
Co do 'świętych z Bostonu' - niezaprzeczalny fakt, świetny film (zwłaszcza, że scenariusz napisał i wyrażyserował amator), ale ma kilka niedociągnięć (nie będe się o tym tu rozpisywać bo to off-topic), co jakiś czas go oglądam, żeby odświerzyć pamieć (wczoraj heh).
Ostatnio oglądałam 'Zbić drozda' (nie śmiejcie się, że dopiero teraz...). Zasłużenie uznano go za klasyk.
'Ondskan' - zdaje się z 2001 roku, ale dopiero teraz do niego dotarłam.

Offline Nakago

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpień 23, 2007, 05:28:57 pm »
"Galaxy Quest" - uśmiałam się niesamowicie, Alan Rickaman powala ("Na młot Grabthar'a!" :lol: ). Sigourney Weaver świetnie zagrała postać, do której, zdawałoby się, zupełnie nie pasuje; aż można uwierzyć, że ma kompletnie pusto w głowie. W ogóle obsada jest niesamowita, a ich gra bawi do łez - to jąkanie się Mathesara... No i piękna prawda o konwentach i fanach, o gwiazdach, ich wizerunku i życiu, sympatiach i antypatiach... oraz o kłamaniu.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Twoja Trzustka

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpień 25, 2007, 04:57:07 pm »
Biegnij Lola, biegnij (niemiecki, z Franką Potente) - pozostał niedosyt, że tak błyskawicznie się skończyło.  Film bardzo dynamiczny, pokręcony, czarny humor - wszystko, co lubię.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:01:17 am »
"Słaby Punkt" ( "Fracture" ) - thriller/dramat sądowy. Inżynier w średnim wieku ( Anthony Hopkins ) morduje swoją żonę, szybko zostaje aresztowany. Wydaję się bardzo prosta sprawa dla młodego ambitnego prokuratora ( Ryan Gosling ), który wkrótce ma przejść do bogatej kancelarii adwokackiej, jednak okazuję się, że ma znacznie mniej dowodów niż sądził.
Jest tu chyba wszystko czego mogę wymagać od takich filmów: niezły scenariusz z zaskakującymi elementami, napięcie, klimat, dobre aktorstwo i niezła muzyka.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything