trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 65145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spartan

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 11, 2006, 10:59:47 am »
"The Missing" ("Zaginione") z Tommy Lee Jonsem i Cate Blanchett. Niby western ale bardziej thriller. Indianie-renegaci (wyjątkowo wredne typy, szczególnie ich "szaman"), Tommy (jak zwykle) kogoś ściga, świetna Blanchett. Film jest dość brutalny, ma też coś z horroru.
btw
Czy w Stanach nie umieją już pisać innych ról dla TL Jonesa niż kolejne kalki "Ściganego". Powinien znowu pograć jakąś postać negatywną, w tym jest również dobry  ;)
nbowed, Unbent, Unbroken

Offline Clayman_

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 11, 2006, 03:36:04 pm »
pisalem juz ze niedawno znowu obejrzalem bad santa i ze znowu willie zostal moim idolem autorytetem i prywatnym bogiem?
jak bede duzy chce byc dokladnie taki jak on

a film to chyba jedna z najlepszych komedii od czasu big lebowski i jednoczesnie najlepszy film swiateczny od czasu szklanej pulapki
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 11, 2006, 05:26:13 pm »
"Wyznania gejszy" - bardzo długo czekałem na ten film i nie zawiódł moich oczekiwań. Zhang Ziyi zagrał chyba póki co najlepiej w swoim dorobku i ta rola otworzyła jej chyba karierę do Hollywood (chociaż z tego co wyczytałem nie ma zamiaru się tam przenosić)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Shredder

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 11, 2006, 06:07:28 pm »
"Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka" - mozna się pośmiać i dowiedzieć jak to z tym Czerwonym Kapturkiem naprawdę było. :)

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 11, 2006, 09:05:33 pm »
"Rekrut"- dobry, trzymający w napięciu film. Nieźli Pacino i Farell
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline [robak]

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 11, 2006, 10:47:24 pm »
Hide and Seek - przyjemne kino grozy z De Niro :D
Pierwsza polowa filmu ciekawa i straszna, ja sie balem. Kiedy sie rozwiazuja akcja juz troszke mniej i z leci wszystko jakby z gorki. Nie widzialem jeszcze alternatywnych zakonczen, ale to, ktore jest opcjonalnie bylo dosyc przewidalne. Pomimo tego nie zawiodlem sie, a De Niro w dalszym ciagu pozostaje moim mistrzem.

Offline Qraq

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 11, 2006, 11:20:52 pm »
"Święci z Bostonu" - wypasik film 8) Rola Willema Defoe jest godna wyróżnienia :). Świetny motyw z rekonstrukcją wydarzeń "na żywo".
Film naprawdę warty obejżenia.

Offline Rasengan

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 12, 2006, 09:40:54 am »
hmm.a wiec, wczoraj (po raz2) oglądałem "Purpurowe Skrzypce" - polecam, zwłaszcza jesłi ktos ma nostalgiedo tegoz instrumentu, ale nie tylko, film stanowi bardzo ciekawa opowiesć. Poza tym tak mi siejeszcze przypomniało "The Legend of 1900", polkim: "1900 człowiek legenda" -> było ze dwa razy w Kocham Kino, też film świetny, nastrojowy i opowiadający o wielu waznych problemach...
 Lepiej być władcą w Piekle, niż sługą w Niebiosach"

     "Raj Utracony" Milton

Offline Dereq

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 12, 2006, 10:09:00 am »
Cytat: "Qraq"
Świetny motyw z rekonstrukcją wydarzeń "na żywo".


oh, tak!
wczorajszy dzien byl "dniem ogladania filmow poraz n-ty" czyli

"Rekrut" - Pacino i Farell w pogwmatwanym filmie o CIA. zaskakujaca koncowka czyli jeden z filmow raczej nieprzewidywalnych.
"Szakal" - platny zabojca o niestandardowych metodach.Swietna rola B. Willisa.
no i wyzej wymienieni kapitalni "Świeci.." dla fanow Tarantino i Ritchiego.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 12, 2006, 01:07:38 pm »
Muszę Wam polecić czeski film o młodości Grzegorza Rasiaka... Little Otik a właściwie Otesanek... Młode małżeństwo nie może mieć dziecka i z tego powodu bardzo cierpi. Mąż struga więc bobaska z wykopanego korzenia... Żona, która jest w opłakanym stanie, zaczyna traktować rzeczonego Grzesia jak prawdziwe dziecko (karmi, ubiera itp.)... a mały wkrótce ożywa...[jeeez jak to brzmi]... a jego apetyt jest nieposkrominy... W tle mała dziewczynka(najfajniejsza postać w filmie) - sąsiadka czyta ludową bajkę o Ociosanku, który pożera wszystko na swojej drodze... Akcja dzieje się w kamienicy na przedmieściach miasta i jest dobrą okazją do ukazania obrazu społeczeństwa, oczywiście w krzywym zwierciadle... Film jest genialny, uśmiałem się do łez (a można by z tego zrobić horror :/) Tradycyjny obraz łączy się z animacją (nie rysunkową), w momentach, gdy Grzesio (Otik) konsumuje różne rzeczy... Świetne kino, zresztą docenione w Czechach...

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 13, 2006, 10:31:52 pm »
Wczoraj mnie powaliło i do 5 rano oglądałem filmy, a to dlatego, że trafiło na dobre filmy...
Piła II - powiem tak - spodziewałem się chały, sieczki i gniota, a dostałem całkiem niezły thriller. Myślałem, że ograniczy się do eliminowania kolejnych osób w jak najdziwniejszy sposób (o rym!), a tu nie. Dostaliśmy coprawda Cube dla ubogich, ale naprawde sprawnie zrealizowany, mnie trzymał w napięciu, czułem adrenalinkę... no i zakonczenie niespodziewanie niespodziewane...

Komornik tu się nie będę rozpisywał. Film potwierdza tezę, że w kraju nie ma miejsca na uczciwość, inni i tak Cię udupią i sprowadzą do swojego poziomu... Ogląda się świetnie... Jakby ktoś wiedział, w jakim mieście był kręcony, toliczę na info... Bo niezły postapokaliptyczny wystrój miasta...

Weather Man z N.Cagem, taki smętno refleksyjny film o totalnie przegranym człowieku, który godzi się z sobą iswoim życiem. Tam gdzie ma śmieszyć śmieszy, ale kojarzy mi się z Dniem Świra, taki to śmiech przez łzy bardziej...

Polecam wszystkie 3... Z tym, że jeśli się komuś Piła nie podobała, to Piła 2 też nie siądzie...

Oglądałem jeszcze Hostel (ale jedyna fajna rzecz w tym filmie to cycki dziewczyn)... Szkoda nazwiska Tarantiono (producenta wykonawczego zresztą)...

Offline moo88

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 14, 2006, 08:28:42 pm »
"Memories of Gheisha" -  :shock:  nie spodziewalem sie czegos takiego. To kawał dobrego kina. Te scenerie, stroje, barwy,dźwięk i muzyka. Masssssssakrycznie dobre. Sam podszedłem do filmu sceptycznie, za namową mojej kobiety. Ale w 100% jest to FILM. I to dobry. Bez rewelacyjnych akcji, ale ze wspaniałą faubłą


Mama powiada: Magia to magia i już
-= Show ME what you've got =-

www.hania-dentysta.pl

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 15, 2006, 08:18:12 pm »
Ringu 0 (Krąg 0) - niezłe zakończenie historii. Pod względem uboższe od drugiej części, na poziomie pierwszej. Dramaturgia nie odbiega od schematu (w tym przypadku nie uważam tego, za wadę filmu, przynajmniej jest spójność narracyjna). Mogę polecić jedynie tym, którym spodobała się druga część czyli niewielu ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 17, 2006, 09:45:09 pm »
no z tego wszystkiefo ff nie widziałem i do tej pory nie wiem jak to się stało... Blade miał bezsprzecznie najlepszy klimat z pozostałych, no i człowiek - pająk (ponoć w kolejnej części spotka się z groźnym przeciwnikiem Człowiekiem-kapciem)... Hulk to jaka żenada, a Blade 3 radze omijać, bo już nawet gorsze niż Underground (a myślałem że będzie trudno)...

Ja oglądałem ostatnio...
King Kong - musze przyznać, że niezły klimacik lat 30. Sam film podobał mi się jak na king konga... Bez zastrzeżeń specjalnych... Bez rewelacji takoż...

Crossroads (Zaginiony blues - po polsku chyba) - film drogi o starym i młodym muzyku bluesowym, którzy podróżują przez stany... Bardzo ładna muzyka, mimo, że to nie moje klimaty, to z przyjemnością obejrzałem, szczególnie, że na koniec z gitarą wymiata Steve Vai...

Where eagles dare - kawał dobrego kina wojennego w starym stylu... Clint Eastwood i te sprawy...:-) Dobrze zrobione i trzymające w napięciu kino (nota bene na podstawie McLeana)... Momentami zakręca fabuła ostro!

Offline Fokus

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 18, 2006, 03:44:42 pm »
American History X

Film o neonaziście który nawraca się w więzieniu. Daje do myślenia, naprawdę... Przerażająca scena z zębami na krawężniku :+)
url=http://www.publicamp.org/][/url]