Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 65109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« dnia: Luty 08, 2006, 11:57:34 pm »
Chyba nie muszę opowiadać o czym dokładnie jest film Monachium. Każdy, kto choć trochęinteresuje się kinem, na pewno wie. Film zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, skłonił do refleksji, a to bardzo wiele. Poprzednio w kinie zdarzyło mi się to przy Historii Przemocy. Spilberg po raz kolejny udowodnił, że jak nikt inny potrafi oddać klimat i ducha lat minionych, tutaj siedemdziesiątych XX wieku. Jest w tym odwozorowywaniu perfekcyjny. Obraz trzyma w napięciu, a momentami jest to bardzo mocno odczuwalne, szczególnie na sekundy przed wybuchami, gdzie czujemy ciszę, choć wiemy, że wybuch powinien już nastąpić... Film każe nam się zastanawiać nad naturą zemsty/odwetu. Ich stroną moralną. Wpływem mediów na politykę i jednocześnie kreowanie patriotyzmu rozumianego skrajnie, jako terroryzm. Genialna scena, w której w jednym bezpiecznym domu spotykają się zamachowcy izraelscy oraz arabowie - i znajdyją szybko nić poroumienia, atk zaprzepaszczoną potem w imię ideałów. Spilberg zaskoczył mnie szczególnie surowym potraktowaniem Żydów. Mimo, że z jednej strony ukazuje ich ciepło żartujących przy stole, to ukazuje mroczną stronę ich państwa. Ciągłą walkę o "kamienisty skrawek pustyni" w imię wolności i narodowości. Od tamtych wydarzeń minęło 30 lat, a żydzi i palestyńczycy ciągle walczą o tę samą ziemię - zastanawiające... Po projekcji sami odpowiemy sobie na pytania - gdzie leżą granice patriotyzmu, co można zrobić dla swojego kraju oraz czy nasze sumienie jest w stanie to udżwignąć.

Offline śmigło

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 12:40:17 pm »
Cytuj
Chyba nie muszę opowiadać o czym dokładnie jest film Monachium. Każdy, kto choć trochęinteresuje się kinem, na pewno wie

a to sie trzeba interesowac kinem, zeby wiedziec co wydarzylo sie na olimpiadzie w monachium?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Jimmy

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2006, 12:45:12 pm »
Nie, ale trzeba interesować się kinem, żeby wiedzieć że film opowiada o Monachium A.D. 1972 i olimpiadzie, a nie dajmy na to Monachium A.D. 2006 i zakochanej parze :D

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 10:55:33 am »
'Dowód" - dobry, trzymający w napięciu film. Świetni Paltrow i Hopkins. Nie pasuje tylko jego wymoczkowaty uczeń
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline śmigło

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2006, 10:23:04 am »
Cytuj
Muzyka niczym nie wyróżniająca się.

wlasciwie to wyrazilem sie niescisle - muzyka dobrze pasujaca do obrazu, bo faktycznie nie wyrozniajaca sie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2006, 12:15:02 pm »
FILMY DAVIDA LYNCHA:

1) "Prosta historia" (1999)- podobno "najprostszy" jego film. W każdym razie nie najgorszy. Ciekawe poprowadzenie fabuły, świetne role znanych aktorów. Film dla osób lubiących wszelkiego rodzaju dramaty, filmy obyczajowe i filmy drogi.

2) "Diuna" (1984)- film SF. Obraz zrealizowany z dużym rozmachem, z ciekawą scenografią. W sumie powstało wielkie, choć bardzo puste widowisko. Mimo tego mankamentu nieźle się ogląda. UWAGA- są dwie wersje kasetowe w wypożyczalniach. Najlepiej wybrać wersję z cyfrowo odnowionym obrazem i dźwiękiem.

3) "Zagubiona autostrada" (1996)- pełny surrealizm. Obraz ten wymaga od odbiorcy wyjątkowego skupienia. Całość można bez problemu zinterpretować, ale dopiero pod koniec projekcji. Film dla osób lubiących myśleć.. no i dla fanów LYNCHA, bo to właśnie jedno z jego reprezentacyjnych dzieł.

PO ZA TYM:

"EUROPA EUROPA" Agnieszki Holland z 1992 roku. Film opowiada los młodego chłopaka pochodzenia żydowskiego, który przypadkowo znalazł się po stronie Niemców.... Genialna, wprost absurdalna historia jest jednak prawdziwa. Film zrealizowany przez kilka wytwórni z różnych krajów.
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline High Elf

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2006, 01:28:30 pm »
Tak jak przedmówca oglądałem ostatnio z klasą w Muranowie "Europa, Europa". Bardzo poruszający film, wysokich lotów. I bynajmniej z tego powodu nie jest nudny.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Cyriel

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2006, 06:22:58 pm »
Trainspotting
Film przedstawiający życie ćpunów, dosyć mocne, polecam
..Iusiurandum patri datum usqueadhanodiem ita servavi...
Annibal

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2006, 09:40:30 pm »
Cytat: "jimmy"
Nie, ale trzeba interesować się kinem, żeby wiedzieć że film opowiada o Monachium A.D. 1972 i olimpiadzie, a nie dajmy na to Monachium A.D. 2006 i zakochanej parze :D

Dzięki, że mnie wyręczyłeś, bo czepiania się bez powodu to poprostu nie cierpie... <end of offtop>[/size]

Offline Jimmy

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2006, 09:47:43 am »
Po raz kolejny "Piraci z Karaibów" - doskonała bezpretensjonalna zabawa, świetne zdjęcia mórz, wysp i okrętów, fajne efekty specjalne przechodzenia ludzi w szkielety, znakomity Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow :). Akcja, humor, miłość, tajemnica, klątwa, zwroty akcji... Już niedługo sequel :D

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2006, 10:22:52 am »
Celebrity Woodego A. jestem zachwycony, ponieważ jeszcze kilka lat temu jego filmy nie trafiały do mnie kompletnie,a tutaj takie pozytywne zaskczenie. Kennet Branagh i jego romanse i flirty oraz społeczeństwo, w którym każdy jest słynny z jakiegoś powodu... Kupa śmiechu i niezła zabawa...

Na tej fali obejrzałem w tv Klątwę skorpiona mimo niepsrzyjającej pory. Podobał mi się mniej, ale jak sobie pomyślę o innych współczesnych mu komediach, to i tak jest arcydziełem.

Offline d-s

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2006, 11:41:54 am »
Cytuj
3) "Zagubiona autostrada" (1996)- pełny surrealizm. Obraz ten wymaga od odbiorcy wyjątkowego skupienia. Całość można bez problemu zinterpretować, ale dopiero pod koniec projekcji.

Wal

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2006, 09:01:30 pm »
Dawno temu leciał na trójce film - jak zwykle późno i w dziwny dzień, a ja postanowiłem go sobie nagrać... Dziś odświeżyłem go... Ścieżka strachu (Miller's crossing) braci Coen to jeden z lepszych filmów gangsterskich jakie zdarzyło mi się widzieć... Ciężki, mroczny, gęsty, nieprzewidywalny to najlepsze określenia na to co się w nim dzieje... Opowiada o walce włoskiej i irlandzkiej mafii w czasach prohibicji. Pośrodku zagnieżdżony wątek miłosny głównego bohatera (rewelacyjny Gabriel Byrne) miotanego od jednej do drugiej strony, zawsze honorowego i twardego... Takich bohaterów lubimy... Mocno polecam!!

PS. Dzięki za czuwanie, nie wiem jak to się stało...

Offline Clayman_

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2006, 09:18:06 pm »
Cytuj
Opowiada o walce włoskiej i irlandzkiej mafii w czasach propozycji.
to byly czasy gdy dawali sobie propozycje nie do odrzucenia?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline d-s

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2006, 09:56:45 pm »
Prohibicji?

 

anything