trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 65129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline syfon

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:13:15 pm »
Hwal (Łuk) z 2005 roku. Muszę przyznać że Kim Ki-duk jest chyba moim ulubionym koreańskim reżyserem. Dwa inne, najbardziej znane, jego filmy ("Bin-Jip" i "Wiosna, Lato itd.") były wprost oszałamiające. W "Łuku" autor odłożyl na bok chwytające za serce pejzaże, poprzestał na jednym motywie muzycznym i uprościł historię. Sama esencja filmu zaś pozostała ta sama - symbolika, medytacja, cisza.
Wiele razy spodkałem się z głosami że jego filmy są zbyt wyniosłe, pretensjonalne wręcz (np. marsz z kamieniem w "Wiosna.."), głosy że zaciera się granica między "sztuka" a "sztuczne". No to wreszcie jest film odarty z całej tej pompy. I co zostało? Niewiele. Jedynie bardzo dobry film Kim Ki-duka. Nie, tak jak zazwyczaj, genialna, poetycja orgia emocji, obrazu i dźwięku a jedynie swietny film.
Czy to mało. Nie. "Hwal" naprawde warto obejżeć. Nie posiada on jednak tego "czegoś" od czego po seansie zostajemy w fotelu oglądając napisy i obracając w palcach Zjawisko które działo się przez ostatnie 2 godziny.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline greah

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 13, 2006, 12:26:29 pm »
@syfon
jest w tym trochę racji. Bin-jip był z lekka przekolorowany a niektóre sceny były o wiele za długie. jeśli szukamy spokojnych i statecznych filmów to na początek lepiej zobaczyć Il Mare i dopiero jeśli wtedy ten 'spokój' nam podejdzie przejść na Kim Ki-duka

***

  • Gość
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 16, 2006, 12:15:07 am »
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922r.)- co tu dużo mówić, po prostu klasyka! Film, który był podstawą dla wszystkich filmów o wampirach. Przypomnę tylko, że w filmie nie ma dźwięku, co również bardzo wpływa na klimat i na cały nastrój, jest też fajną "ciekawostką" :) Polecam każdemu, szczególnie, że film można ściągnąć za darmo (i legalnie) z Internetu :D Naprawdę świetny, zapada w pamięć 8)

Das Boot (1981r.) "odświeżona" wersja reżyserska- 208 minut wspaniałej zabawy :D Szczególnie dla miłośników IIWŚ i U-Boot'ów. Chyba najlepszy, a z pewnością jeden z najlepszych filmów o IIWŚ jaki widziałem. Klaustrofobiczne wnętrze U-Boota, brud, smród i zmęczenie. Dni, tygodnie poszukiwań ofiary, a później szaleńcza ucieczka. Akcja ma miejsce w 1942, więc podwodniakom nie jest już tak łatwo. Narastająca frustracja i zdenerwowanie... W zestawieniu z Nosferatu, bardzo dobrze widzimy jak tak naprawdę potrzebny jest dźwięk. No bo co można pokazać na takim U-Boot'cie? Bardzo mała przestrzeń, z bardzo dużym zagęszczeniem ludzi ;) Gdy ogląda się programy na Discovery o życiu na nowoczesnych łodziach podwodnych, ma się wrażenie, że to niemożliwe, a co dopiero na okręcie sprzed pół wieku... Wybuchające bomby głębionowe, ASDIC, odgłosy jakie wydaje statek pod wpływem ciśnienie- coś cudownego :) Jestem pod wrażeniem, bardzo dobry film 8)

Offline Kormak

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 16, 2006, 09:45:12 am »
Sexy Beast - który to już raz, nie pamiętam. Fantastyczne dialogi i poczucie humoru. Miażdżące sceny. Aktorstwo - wielki rispekt. Szczególnie Ben KIngsley jako Don Logan - takiego psychotycznego czarnego charakteru dawno nie było.

Offline syfon

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 16, 2006, 12:16:24 pm »
Spoorloos z 1988 roku. Nietypowy, ciekawy, wkręcający. Świetnie skupia się na sylwetce mordercy, o tyle nietypowego co chyba najprawdziwszego z pokazanych w kinie. Człowieka inteligentnego, na codzień przykładnego ojca rodziny. Osobnik który się "odważył" niczym Raskolnikow popełnić zbrodnie by sprawdzić samego siebie. Warto.
Usańskiego remakeu nie warto.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 16, 2006, 01:46:12 pm »
Cytuj
Das Boot (1981r.) "odświeżona" wersja reżyserska- 208 minut wspaniałej zabawy  Szczególnie dla miłośników IIWŚ i U-Boot'ów. Chyba najlepszy, a z pewnością jeden z najlepszych filmów o IIWŚ jaki widziałem. Klaustrofobiczne wnętrze U-Boota, brud, smród i zmęczenie. Dni, tygodnie poszukiwań ofiary, a później szaleńcza ucieczka. Akcja ma miejsce w 1942, więc podwodniakom nie jest już tak łatwo. Narastająca frustracja i zdenerwowanie... W zestawieniu z Nosferatu, bardzo dobrze widzimy jak tak naprawdę potrzebny jest dźwięk. No bo co można pokazać na takim U-Boot'cie? Bardzo mała przestrzeń, z bardzo dużym zagęszczeniem ludzi  Gdy ogląda się programy na Discovery o życiu na nowoczesnych łodziach podwodnych, ma się wrażenie, że to niemożliwe, a co dopiero na okręcie sprzed pół wieku... Wybuchające bomby głębionowe, ASDIC, odgłosy jakie wydaje statek pod wpływem ciśnienie- coś cudownego  Jestem pod wrażeniem, bardzo dobry film

To das Boot jest z lat 80? mslałem ze z 90.. w każdym razie zaluje ze nie widziałem, gdyz uwielbiam tematyce podwodna, czytałem nawet "Żelazne trumny" Herberta Wernera i "U-333" którym dowodził sam Ali Cremer, zwany przez załoge "najlepsza polisa na zycie" i dzieki wiem coś słuzbie na Uboocie ;) Wszystkim osobom o podobnych zainteresowaniach przypominam "nie zna zycia ten kto nie słuzył w Kriegsmarine" :)


"Bunkier SS" - kolejny horror wojenny osadzony w czasach II WŚ a dokładniej jej konca i dobrze oddaje atmosfere ostatnich miechów wojny...
Rzecz sie dzieje pod koniec 1944 na granicy Niemiecko belgijskiej. Niedobitki z oddzialu Armi niemieckiej wycofując sie pod naporem wroga trafiają do malego buknra pilnowanego przez młodego i starego Volksturmiste. Ów bunkier jest połaczony z podziemna siecia korytarzu, którą moga byc ostatnia nadzieja na uczieczke przed aliantami... jest tylko jeden problem - sa one niedokonczone a w dodatku zdarzaja sie tam dziwne rzeczy, które mają związek ze zdarzeniem sprzed setek lat, które sie rozegrałona tych bagnach...  wyglada równiez na to ze weteran coś ukrywa przed resztą... szukając wyjscia z betonowej trumny żolnierze chcąc nie chcać zmuszeni sa do zapsuzczenia sie do mrocznych podziemi a wtedy zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy - kolejni żolnierze gina, lub uciekają, a strach zaczyna brać góre nad nerwami Niemców i wszystko zaczyna wskazywac na to, że nikt nie wyjdzie stąd żywy... Jak to zwykle w tego typu filmach bywa, klimat nie zawodzi, a buduje go oczywiscie tajemnicze odgłosy, cienie,  serie z broni palnej, problemy z zasilaniem i  latarkami oraz halucynacje i retrospekcje które nawiedzaja głownych bohaterów, a mające związek z pewnym nie przyjemnym zdarzeniem z przeszłosci (mozliwe ze cos pominołem ale nie ma to znaczenia)...   Nie ukrywam że film zrobil na mnie duze wraznie, dawno sie tak nie lekałem przed TV i musze go polecić każdemu milosnikowi horrorów  :)
RIP Gildio...

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 16, 2006, 02:47:48 pm »
Dług
Film który mnie zauroczył. Odzyskałem wiarę w polskie kino. Według mnie świetna reżyseria, oraz świetny popis umiejętności aktorskich (Chyra, Gonera). Zrobiony w oparciu o prawdziwą historię (ale to pewnie każdy wie, bo ostatnio o tym głośno). Polecam wszystkim, kino z najwyższej półki.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline misio141

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 16, 2006, 06:36:24 pm »
Clerks- wg. mnie najlepszy film Kevina Smitha, rzecz o sprzedawcy o imieniu Dante w pewnym sklepie i jego kumplu Randallu który prowadzi wypożyczalnie obok sklepu. Film mądry i przepełniony najbardziej zjadliwym humorem dla społeczeństwa, które nie przepada filmów tegoż reżysera.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline misio141

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 18, 2006, 09:25:21 am »
Grek Zorba- adaptacja książki pod tym samym tytułem. Na Krete przypływa anglik i toważyszy mu poznany w porcie grek Zorba, którzy zamierzają wydobywać węgiel z dawno opuszczonej kopalni. Wg mnie jest to najlepsza rola obok "La strady" Antonego Quina.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline iscariote

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:29:05 am »
Ja dzisiaj rano (spac nie mogłem) obejrzałe Krzyk na dvd z gazety. Wstyd przyznać ale wcześniej nie widziałem. I podobało mi się. Najbardziej początek - rozmowa przez telefon :)  Końcówka już gorzej, ale tez zła nie była

Offline Ramiel

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:48:09 am »
A ja ogladalem ostatnioo Dracule z 1992 r. (poraz drugi :D ) niezły film, i ta muzyka  :)
szystko ma swój zmierzch, tylko noc kończy się świtem...

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 18, 2006, 11:19:14 am »
Cytuj
Ja dzisiaj rano (spac nie mogłem) obejrzałe Krzyk na dvd z gazety. Wstyd przyznać ale wcześniej nie widziałem. I podobało mi się. Najbardziej początek - rozmowa przez telefon  Końcówka już gorzej, ale tez zła nie była

Heh, ja miałem, przyjemność zobaczyć go pierwszy raz wczoraj i też mi się spodobał. Faktycznie takiej klasyki to wstyd nie zobaczyć.
Poza tym widziałem wczoraj "Ciśnienie". Dobry film. Opowiada o okręcie, na który dostaje się troje rozbitków ze statku szpitalnego. Akcja dzieje się podczas II Wojny Światowej. Dość wciągający, fabuła nawet niezła.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline iscariote

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 18, 2006, 01:50:41 pm »
Też widziałem, ale wcześniej (z tej samej gazetki :D) Fakt podobało mi się choć wolę Krzyk.

Offline -=Azazel=-

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 18, 2006, 08:42:53 pm »
Błagam, nie nazywajcie Ciśnienia dorbym filmem, bo w nim nie ma nic dobrego... Jeżeli się komuś podoba to ok, ale wg mnie to chała w każdym calu, sorry powinno byc CHAŁA! Bzdura goni bzdurę...

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:18:02 pm »
Nikt tego nie nazwał "dorbym" filmem  :badgrin:
Taki film nie musi być pozbawiony bzdur  :p

Widziałem dziś Azumi  :shock:
Totalny odlot. Ten reżyser jest po prostu świetny. Widziałem jego dwa filmy: Azumi i Godzilla Final Wars. Oba są świetne pod względem walk. Po prostu miodzio! Poza tym świetna muzyka i przepiękne tereny. Scena w której dzielą grupę z 10 na 5 uczestników jest hardkorowa. Ta scena, gdy Azumi stoi z zakrwawiona twarzą i jedyne co mówi to imie tego chłopaka "Nachi". Powaliło mnie to. Fajne, ciekawe postacie. Szczególnie czarne charaktery (chociaż ciężko jest ich tu wydzielić).
POLECAM!!
o Ty wiesz o Mitrilu?

 

anything