Autor Wątek: komiks w Polsce - jakość wydania  (Przeczytany 4324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan Strach

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2008, 06:06:53 pm »
Mam pewne pytanie powiązane z kwestiami poruszonymi w temacie.

Około 2 miesięcy temu nabyłem trzytomowy komiks Strażnicy. Niestety, 2 spośród 3 tomów rozkleiły mi się zupełnie, to znaczy stronnice pokryte sztywnym klejem odeszły od okładek(sam komiks wydany jest skandalicznie, tekst dwóch stron z 2 tomu odbity jest tak niewyraźnie, iż nie da się ich odczytać).

Chciałbym zreperować ten komiks, niestety nie wiem jakiego kleju użyć byłoby najlepiej, a ponadto muszę się jakoś pozbyć zalegającego kleju. Co polecacie mi uczynić?
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline BRK

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2008, 06:10:51 pm »
Na klejach się nie znam, ale co do dwóch niewyraźnie wydrukowanych stron w Strażnikach to chyba tak cały nakład miał, i Egmont dodawał kartkę (luzem) z poprawioną wersją tekstu.

Offline Pan Strach

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2008, 06:12:58 pm »
Tak, mam te kartki. Tym niemniej najbardziej zależy mi na przytwierdzeniu komiksu do okładki.
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline JAPONfan

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2008, 07:00:00 pm »
klej introligatorski, w sprayu zazwyczaj. Do dostania w dobrych sklepach papiernicznych. musisz po prostu "obrac" go ze starego klejuprzysonic jakas kartka ta poszarpana krawedź (bo ona jest poszarpana nie? bo taka powinna byc po dobrej introligatorce) i spryskac klejem. Potem scisnac usunac to co wycieknie i scisniete odlozyc na 24 godziny.

Offline oyang

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2008, 07:11:17 pm »
Tak, mam te kartki. Tym niemniej najbardziej zależy mi na przytwierdzeniu komiksu do okładki.
Może ten wątek Ci pomoże:
http://forum.interklasa.pl/mvnforum/viewthread?thread=43547

Offline Pan Strach

Odp: komiks w Polsce - jakość wydania
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2008, 07:20:33 pm »
Dzięki za odzew. Teraz powinienem sobie poradzić.
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline Tencz

Odp: komiks w Polsce - jakośc wydania
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2008, 10:53:56 pm »
i jak te targi ? taka skala jak nasze MFK? Czy potwierdzasz plotki, jakoby komiksowy rynek niemiecki był jeszcze mniejszy niż nasz?

Raczej skala z niczym nie porównywalna w Polsce i na świecie. To największe targi książki, ale komiksowych wydawnictw też jest trochę. Nakłady w Niemczech bywają często wyższe od naszych, ale są też wydawnictwa, które wydają w nakładach jak u nas.

 

anything