trawa

Autor Wątek: Zbliża się Nibiru  (Przeczytany 28347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slimak78

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 22, 2007, 08:28:15 pm »
Ta, ale pacz. Jak nie ma cząsteczek, to nie ma ich ruchu, wiec temperatura jest ekstramalnie niska :D


Żeby nie offtopować:

Cały tematt uważam za co najmniej dziwny i podchodzę do niego dosyć sceptycznie. Ale skądś ci Sumerowie musieli, kurde, to wszystko wiedzieć ;)

Pozdrawiam!
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline Radan

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 22, 2007, 09:52:39 pm »
W takim razie można powiedzieć, że my "skądś wiemy', że gdzieś tam siedzi miły gość, który stworzył sobie wszechświat.

Offline Slimak78

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 23, 2007, 12:20:17 pm »
A wiemy? Sporo osób twierdzi, że nie ma miłego gościa co to stworzył wszechświat  i traktują wiarę jako coś, po prostu, potrzebnego ludziom, co niekoniecznie jest prawdziwe. Musimy coś wierzyć żeby nie oszaleć ;)

Nie czuję się mocny w jakichkolwiek tematach "tajemniczych" ani teologicznych, więc mogę się mylić (i pewnie się mylę).

Pozdrawiam!
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline Radan

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 23, 2007, 01:39:03 pm »
Cytat: "Slimak78"
A wiemy? Sporo osób twierdzi, że nie ma miłego gościa co to stworzył wszechświat  i traktują wiarę jako coś, po prostu, potrzebnego ludziom, co niekoniecznie jest prawdziwe. Musimy coś wierzyć żeby nie oszaleć ;)


O to właśnie mi chodzi ;) .

Offline biernackii

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 25, 2007, 10:35:52 pm »
Jeszcze małe dopowiedzenie na temat temperatury. Temperatura jest ściśle związana z materią, bo tylko materia może posiadać taka własność jak ruch (dokładniej drgania) - który w bardzo dużym uproszczeniu odpowiada za temperaturę. Próżnia nie jest materią, dlatego nie posiada takiej własności jak temperatura. Gdyby było inaczej to próżnię można by podgrzać, a tak się nie da ...
harlie Big Potato

Offline Charlie86x

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 26, 2007, 12:35:28 pm »
Cytat: "Slimak78"
Ta, ale pacz. Jak nie ma cząsteczek, to nie ma ich ruchu, wiec temperatura jest ekstramalnie niska :D


Nie powiesz mi chyba że w termosie (a dokładniej w próżni między jego ściankami) panuje extremalnie niska temperatura.

Offline Radan

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 26, 2007, 03:59:44 pm »
Oczywiście, że w termosie panuje ekstremalnie niska temperatura. A coś Ty myślał? Zaraz znowu zaczniesz wypisywać bzdury typu "Ser istnieje", bo najwyraźniej już się rozkręcasz.
 8)

Offline Charlie86x

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 28, 2007, 11:43:28 am »
Cytat: "radan"
Oczywiście, że w termosie panuje ekstremalnie niska temperatura. A coś Ty myślał?

Ale ja nie mówiłem o radzieckich termosach na ciekły azot, tylko o takich zwykłych do herbatki  :D

Offline biernackii

Zbliża się Nibiru
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 01, 2007, 12:11:01 am »
Termos nie jest przeznaczony do tego, aby panowała w nim jakakolwiek temperatura dodatnia czy ujemna (w skali Celcjusza) ma za zadanie jedynie w jak najlepszym stopniu izolować zawartość czy to ciepłą czy zimną - sami decydujemy. Izolatorem w tym przypadku jest próżnia między ściankami, która jak już wcześniej pisałem nie posiada żadnej temperatury dlatego jest doskonałym izolatorem bo skoro nie posiada takiej własności jak temperatura to nie występuje tutaj wymiana temperatur (w uproszczeniu). Chłodna zawartość termosa pozostaje chłodna a ciepła pozostaje ciepła (oczywiście do pewnego czasu gdyż próżnia nie otacza całkowicie zawartości i w miejscu zamknięcia sa mostki termiczne) .....
harlie Big Potato

 

anything