Autor Wątek: Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a  (Przeczytany 13107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« dnia: Listopad 20, 2006, 02:15:35 pm »
Czytał ktoś jakiś komiks na podstawie Świata Dysku? Dobre to,to? Książki są git... :D

Offline Krejt

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2006, 04:10:31 pm »
Jak to z adaptacjami na inne medium - wyszło średnio.
Color of Magic, Light Fantastic i Morta możesz sobie spokojnie odpuścić, niestety cienizna graficzna (bo fabuła klei się do książki i odstępstw nie ma). Guards! Guards! jest za to dość fajnie narysowane, ciekawie odwzorowane postacie (opróćz Vetinariego, któremu - nie wiedzieć czemu - założono na głowę jarmułkę :D ). Nie jest to jednak jakieś must-have.
Lepiej pozostań przy książkach.

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2006, 08:48:20 am »
jedynym udanym jak dla mnie przeniesieniem ksiązki o Discworld na inne medium była... gra komputerowa Discworld II, wydana przez Psygnosis w 1996 roku. Udało się przejąć klimat książki  ;)
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Seifu

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2006, 05:35:11 pm »
Widzialem w bibliotece jeden z takich komiksow, ale jakos nie ciagnelo mnie do niego. Komiksy na podstawie ksiazek? Panie, to juz wole film na podstawie gry ;)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Beryl

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2006, 06:50:39 pm »
Cytat: "Krejt"
Guards! Guards! jest za to dość fajnie narysowane, ciekawie odwzorowane postacie (opróćz Vetinariego, któremu - nie wiedzieć czemu - założono na głowę jarmułkę :D ).

Dzięki. Tak się zastanawiałam, czemu na co drugim fanowskim obrazku Patyk ma takie osobliwe nakrycie glowy.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2006, 07:24:23 pm »
Dzieki wielkie
.
Książki poprostu ubostwiam. PTerry rulez itp.  :D W Gre nie gralem...

Offline Krejt

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2006, 11:02:18 am »
No to może zainteresuje Cię to, że Prószek wszedł właśnie w posiadanie praw na wydanie komiksu "Kolor magii". Ma się ukazać w 2007 ponoć "raczej wcześniej niż później".

Pewnie od sprzedaży tego komiksu uzależnione będzie wydanie kolejnych.
Mam tylko nadzieję, że dociągną do S!S!, bo wcześniejsze - jak pisałem wcześniej - absolutnie mnie nie interesują.

Offline True_Nuriel

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2006, 03:45:37 pm »
G!G! wypozyczylem w bibliotece z miesiac temu i nie moge przez niego przebrnac do tego stopnia, ze musialem przedluzyc termin. Rysunki sa ladne, ale nie powalajace, no i z pewnoscia nie zastapia bogatych i przesmiesznych opisow TP. Zdecydowanie dzielko poslednie w porownaniu do pierwowzoru, ale mozna lubic. Jak wyjdzie w Polsce to tez sie uciesze i pewnie kupie.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline Anonimowy Grzybiarz

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2006, 04:54:30 pm »
Cytat: "Krejt"
No to może zainteresuje Cię to, że Prószek wszedł właśnie w posiadanie praw na wydanie komiksu "Kolor magii". Ma się ukazać w 2007 ponoć "raczej wcześniej niż później".

Pewnie od sprzedaży tego komiksu uzależnione będzie wydanie kolejnych.
Mam tylko nadzieję, że dociągną do S!S!, bo wcześniejsze - jak pisałem wcześniej - absolutnie mnie nie interesują.


A nie wiesz może w jakiej ceny mozna sie spodziewac? W kazdym razie postaram się kupic. Dzięki za info.

Offline paladyn_rage

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2007, 09:40:38 pm »
W sumie "Straż Straż" jest chyba najbardziej interesujący z całego zestawienia. Macie może informacje czy można go kupić od kogoś lub via Allegro?
b]Jesteś kreatywny? Umiesz dobrze pisać? Komiksy to twoja pasja? We need you ! Napisz: PaladynRage@gmail.com [/b]


Offline Death

Kolor Magii-Terry Pratchett
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2007, 08:07:19 pm »
Już jutro w sprzedaży pojawi się pierwszy w naszym kraju komiks, którego fabuła umiejscowiona jest w świecie płaskim jak deska, podtrzymywanym przez cztery słonie które stoją na skorupie sunącego przez kosmos Wielkiego żółwia...  :o  :) , czyli w Świecie Dysku.
Jako, że świat dysku jest mi całkowicie obcy :oops: zamówiłem sobie egzemplarz tegoż dzieła i teraz niecierpliwie czekam na przesyłkę. Mam ogromną ochotę zapoznać się z tym fascynującym światem a przygodę z nim zaczynam od komiksu bo właśnie to medium zwykle najlepiej do mnie przemawia. Szkoda tylko, że rysunków nie stworzył Josh Kirby bo jako szczęśliwy posiadacz książki "Kosmiczny Róg Obfitości" jestem pełen uznania dla jego prac przedstawiających Świat Dysku i takich rysunków oczekuję w komiksowym "Kolorze Magii" . Dlatego mam nadzieję, że Steven Ross się spisze i to na medal...conajmniej brązowy. No, po cichu liczę nawet na srebro. Złoto zarezerwowane jest już pewnie dla Kirby`ego:)

Offline JAPONfan

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2007, 10:56:56 am »
hesus, zupełne rozczarowanie. Rincewid ma czapkę, czapkę! nie kapelusz, czapkę. bez napisu MAGGUS. I w dwoch pierwszych swoich kadrach jest ubrany na czarno. Veterinari jest młody i siedzi w jakies wielkiej sali na "tronie" ze smokami? Ankh-Morpork jest kamiennie (ciekawe wiec jak sie spaliło). Komiks jest za bardzo fantasy za mało "dyskowy" komiks ratuje tylko tekst Pratcheta.

Offline Blacksad

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2007, 10:07:58 am »
Jak Pratchetta uwielbiam tak do tego komiksu jak pies do jeża podchodzę... Kupiłem, nawet przepłaciłem (bo obok był o 4,99 taniej), ale co otwieram, to robię "Offff..." i zamykam. Te statyczne, akademickie rysunki... Jak kiepsko dobrane ilustracje do dobrej książki.
Chrzań się, Smirnov

Offline JAPONfan

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2007, 11:12:01 am »
a im dalej tym gorzej, czytalem na 3 raty za czwartym całość. Jak ktos lubi Pratchetta to lepiej niech odpusci bo nie bedzie stekal co chwila "inaczej to ma byc". scenariusz wyglada jakby przeczytali tylko kolory magi idarujac sobie reszte czyli wymyslajac. Zapewne na tym komiksie sie skonczy bo jak pislem trudno im bedze Patrycjusza nagle okulawic postarzyc i przeniesc do biura z drzwiami i oknem na Ankh-Morpork. I ten jego smoczy tron i zbroja.
Aha i jeszcze jedno w ksiazce w czasie walki pod Rozbitym Bebnem wkracza straż, w komiskie strazy nie ma a u Patrycjusza sa straznicy w stylu Hi-fantasy.

Offline empro

Komiksy na podstawie Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2007, 11:33:18 am »
no mnie graficznie odstraszył skutecznie
mimo, żem ignorant jeśli chodzi o Pratchetta, to byłem ciekaw, ale jakoś nawet przeglodnąć siły dokładniej nie miałem (a rzadko tak mam ;P )

 

anything