Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1610017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« dnia: Październik 04, 2007, 09:40:41 am »
Właśnie dostałem plotkę, która jeśli będzie prawdą, to nikt nie będzie mówił o debiucie Sutorisa...

Jest 90% szansy, że na MFK pojawi się komiks z nowego wydawnictwa, który będzie takim kopem, jak swego czasu debiut Taurusa z "300"

ja na ten komiks czekam, Czikanos to przy nim jak zwykły banan przy czykicie...

oby to była prawda..............

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2007, 09:47:26 am »
Cytat: "Kingpin"
Właśnie dostałem plotkę, która jeśli będzie prawdą, to nikt nie będzie mówił o debiucie Sutorisa...

Jest 90% szansy, że na MFK pojawi się komiks z nowego wydawnictwa, który będzie takim kopem, jak swego czasu debiut Taurusa z "300"

ja na ten komiks czekam, Czikanos to przy nim jak zwykły banan przy czykicie...

oby to była prawda..............

Kingi dawaj, dawaj.....
i chyba nie myślisz o komiksie o Wojewódzkim :lol:
może jakiś konkurs: pierwsza litera tytułu, autora itp. Kurde ciekawe co to może być...
Nocy Matko Dnia

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2007, 09:56:52 am »
nie, nie jest to komiks o Wojewódzkim.
To jest MISZCZ :D
nie mogę nic mówić



a z innej beczki: Raf, Timof pyta, czy zabrać pakiet dla Ciebie na mfk?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Mucha Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2007, 10:24:38 am »
Cytat: "Kingpin"
Właśnie dostałem plotkę, która jeśli będzie prawdą, to nikt nie będzie mówił o debiucie Sutorisa....


a drogie to ma być ? :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline empro

Mucha Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2007, 10:28:03 am »
Cytat: "Ystad"
Cytat: "Kingpin"
Właśnie dostałem plotkę, która jeśli będzie prawdą, to nikt nie będzie mówił o debiucie Sutorisa....


a drogie to ma być ? :>


a to najważniejsze ??

przepraszam, się czepiam pewnie, bo to pytanie niekoniecznie na powaznie pewnie (mam nadzieję), ale ostatnio coś za często tylko o tym co ile kosztuje sie rozmawia...

Offline optio

Mucha Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2007, 10:41:35 am »
Cytat: "empro"
ale ostatnio coś za często tylko o tym co ile kosztuje sie rozmawia...

Przepraszam ale czy Tobie forsa, kasa spływa jak manna z nieba, znajdujesz ciągle na chodniku, masz fart np. w grach losowych?
 W większości  komiksy w Polsce kupowane są przez zwykłych zjadaczy chleba a nie przez  ludzi pokroju, typu "morda, ty moja".

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2007, 10:42:47 am »
Cytat: "empro"
...przepraszam, się czepiam pewnie, bo to pytanie niekoniecznie na powaznie pewnie (mam nadzieję), ale ostatnio coś za często tylko o tym co ile kosztuje sie rozmawia...

Bo dyskutowana kwestia ile za coś zapłacimy (polskie wydanie komiksu) ma bezpośrednie przełożenie na to czy w ogóle o tym rozmawiamy i czy będziemy mieli okazję o innych rzeczach tego rodzaju rozmawiać - te dyskusje powinny być (są) uwzględniane przez wydawców w planach wydawniczych...
Nocy Matko Dnia

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2007, 10:42:52 am »
optio, mordo ty nasza, by żyło się lepiej!

nie wiem jaka będzie cena, liczę że wydanie będzie tak solidne, jak na to zasługuje ten tytuł! a wtedy mogę zapłacić za takie cudo ok. 100 zł

Offline empro

Mucha Comics
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2007, 10:56:37 am »
Cytat: "optio"
Cytat: "empro"
ale ostatnio coś za często tylko o tym co ile kosztuje sie rozmawia...

Przepraszam ale czy Tobie forsa, kasa spływa jak manna z nieba, znajdujesz ciągle na chodniku, masz fart np. w grach losowych?
 W większości  komiksy w Polsce kupowane są przez zwykłych zjadaczy chleba a nie przez  ludzi pokroju, typu "morda, ty moja".


na forsę pracuję tak samo jak wszyscy inni a może nawet ciężej, bo niektórzy o 18 wychodzą z pracy i maja wolne a ja niekoniecznie,
chodzi mi o to, że komiksy to hobby na które trzeba wydac troche pieniędzy i chyba każdy świadomie sobie takie coś wybrał,
wiem, że nie mogę sobie pozwolić na kolekcjonowanie powiedzmy samochodów, więc ich nie kolekcjonuje, i nie wylewam żalu na forach kolekcjonerów samochodów :)
proste chyba nie, mordo Ty moje :)

Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "empro"
...przepraszam, się czepiam pewnie, bo to pytanie niekoniecznie na powaznie pewnie (mam nadzieję), ale ostatnio coś za często tylko o tym co ile kosztuje sie rozmawia...

Bo dyskutowana kwestia ile za coś zapłacimy (polskie wydanie komiksu) ma bezpośrednie przełożenie na to czy w ogóle o tym rozmawiamy i czy będziemy mieli okazję o innych rzeczach tego rodzaju rozmawiać - te dyskusje powinny być (są) uwzględniane przez wydawców w planach wydawniczych...


uno- wydaje mi się, że gdyby wydawcy byli tylko w stanie obnizyc ceny to by je obniżali, niestety obowiązuje tutaj twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny,
a dyskusja raczej powinna opierać się na pytaniu "co?" a nie "za ile?"
:)

Offline JAPONfan

Mucha Comics
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2007, 11:18:04 am »
Cytat: "empro"

a dyskusja raczej powinna opierać się na pytaniu "co?" a nie "za ile?"
:)


raczej "co i za ile?" kasy troche mam odlozonej na MFK, i pewnie przez 2 miesiace po nim nic nie kupie. A strasznie bedzie zgrzytac zebami ze "jeszcze musze czekac" A jak sie okaze ze to bomba i wykupią?
Ale w kajeciku zapisuje "100 zlotych na ziemie z domkiem na mazurach" zeby zył osie spokojniej

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2007, 11:19:25 am »
Cytat: "empro"

uno- wydaje mi się, że gdyby wydawcy byli tylko w stanie obnizyc ceny to by je obniżali, niestety obowiązuje tutaj twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny,
a dyskusja raczej powinna opierać się na pytaniu "co?" a nie "za ile?"
:)

W pełni się z Tobą zgadzam - jednakże są to dyskusje uczestników rynku, więc jako tacy możemy sobie podywagować.....i wydawcy niech to potraktują jako rozeznanie rynku bo takie działnie w oderwaniu od rzeczywistości może prowadzić do zakończenia działalność po paru albumach i  dziwowaniu się czemu nie idzie sprzedaż, przecież taki fajny tytuł.... a my zostajemy z rozgrzebanymi seriami....Powinni podejść do tego profesjonalnie - funkcjonować i zarabiać na działalności, zaspakajając zapotrzebowanie na danym rynku.
A pytanie Optio może miało również na celu ustalenie (co nurtuje również mnie) ile do cholerki wyda się kasy na komiksy w październiku???
Nocy Matko Dnia

Offline adro

Mucha Comics
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2007, 11:29:21 am »
Kingpinie uwazaj na Jaszczebia bo i Ciebie pogoni o tych nowych graczy tak jak mnie w innym temacie :lol:  :p
No wlasnie widze, ze Ty tez dostales to info o nowym wydawnictwie. Oby im sie udalo, bo faktycznie plany maja bardzo, bardzo ciekawe.
Jesli chodzi o Sutoris to ja tak jak Yurek 1 poczekam i kupie sobie chicanos w CK.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline empro

Mucha Comics
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2007, 11:29:54 am »
Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "empro"

uno- wydaje mi się, że gdyby wydawcy byli tylko w stanie obnizyc ceny to by je obniżali, niestety obowiązuje tutaj twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny,
a dyskusja raczej powinna opierać się na pytaniu "co?" a nie "za ile?"
:)

W pełni się z Tobą zgadzam - jednakże są to dyskusje uczestników rynku, więc jako tacy możemy sobie podywagować.....i wydawcy niech to potraktują jako rozeznanie rynku bo takie działnie w oderwaniu od rzeczywistości może prowadzić do zakończenia działalność po paru albumach i  dziwowaniu się czemu nie idzie sprzedaż, przecież taki fajny tytuł.... a my zostajemy z rozgrzebanymi seriami....Powinni podejść do tego profesjonalnie - funkcjonować i zarabiać na działalności, zaspakajając zapotrzebowanie na danym rynku.
A pytanie Optio może miało również na celu ustalenie (co nurtuje również mnie) ile do cholerki wyda się kasy na komiksy w październiku???


ale tak:
wydawca musi sobie kalkulować, bo jeżeli da komiks za tanio, to nie będzie miał za co wydrukować/kupić licencji/przetłumaczyć nastepnych, nie wspominając juz o tym, że dla siebie też chciałby coś z tego mieć, w końcu to praca jest, jeśli da za drogo to nikt nie kupi tak ?
wiec taki egmont wydaje po takich cenach, że i jeden i drugi wraunek jest spełniony w związku z czym utrzymuje sie już jakiś czas na rynku bez wiekszych kłopotów (albo przynajmniej o tych kłopotach sie nie słyszy bo jednak ma potężne plecy w razie jakby co...), a takie Dobre Komiksy, Mandragory a nawet Taurusy i Manzoku, które chciały jednak te swoje komiksy pchać tak aby wszyscy byli zadowoleni niestety albo w piachu albo bardzo ciężko zipią i niewiadomo co przyniesie im choćby koniec roku, a jak już podnoszą ceny, żeby jeszcze się utrzymac i mimo wszystko cos powydawac to też źle,
czyli jakby wydawca sie nie zachował to i tak bedzie be,
czyli lepiej nie wydawac komiksów w ogóle, wtedy może się będzie miało szacunek u czytelników komiksów ;P
a takie rozeznanie rynku co na forum mogą sobie poczytać, to wydawcy i bez internetu mogą zrobić, bo jak wiadomo każdy by chciał ładnie, dużo, dobrze i najlepiej za darmo :)

Offline optio

Mucha Comics
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2007, 11:29:57 am »
Cytat: "empro"
 niestety obowiązuje tutaj twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny

Jednak jak się patrzy na wysprzedaże poniektórych wydawnictw - to naprawdę zastanawiam czy w takich przypadkach obowiązuje twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny.

Tak samo każdy człowiek wybiera sobie swiadomie zainteresowania; komiksy lub samochody. Tylko dlaczego dla wydawców komiksów wPolsce to nie jest jednak PROSTE

Owce się strzyże a nie drze z nich skóre - jak to ma miejsce w Polsce.  To jest tylko zartobliwe porównanie  a nie chęc  obrażenia polskich komiksiarzy.

Bo jesli nawet na forsę pracujesz cięzej - to  nie sądze jednak  ze możesz kupic wszystkie komiksy, które sa warte kupienia w Twojej ocenie. Ja tez do biednych nie naleze - ale jednak musze ustalac sobie plan zakupów.
Bo majac do wyboru pomiedzy książką a komiksem za 150 zł - wybiore ksiazkę. A w przypadku komiksu zabawię  się  Apacza ( pomimo że bardzo czegos takiego nie lubię). A komiksowy tytuł będę starał się upolowac okazyjnie.

Offline adro

Mucha Comics
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2007, 11:35:40 am »
Moze zrobic jakis zbiorczy temat pt co, za ile, i jak wydawac czy cos w  ten desen he?
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything