trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1647360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline F... YOUR HEROES

Mucha Comics
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 05, 2007, 07:33:02 pm »
Co do tych podniet ze to w twardej okladce, jaki jest tego sens  itd to chciałbym wspomniec ze koszt  produkcji takiej okładeczki(jezeli mnie pamięc nie myli) to jest jakies 5zł, ale mity ze to ta cholerna twarda okąłdka powoduje tą wysoką cene dalej są żywe  :lol:
Więc gatki typu ze komiks jest "za dobrze wydany" dlatego cena jest taka wysoka mozna sobie włorzyć głęboko w ....
aha i teksty ze drogo ta elektra i ixy tez są smieszne, bo za to ze jest drogo odpowiadają czytelnicy któzy kupują snobistycznych mistrzów od sregmontu, i potem taki nowy wydawca tez chce kosi taki hajs jak egmont i tez łąduje takie ceny, wiec prosze nie za przeproszeniem nie pi****lic ze drogo

Offline badday

Mucha Comics
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 05, 2007, 07:38:10 pm »
Cytat: "spidey"
Ale czy tych trejdów wyszło do tej pory aż tak dużo? 3, słownie trzy. AXM ukazuje się dość nieregularnie. Nie rozumiem więc dlaczego Egmontowi wolno wydawać drogo a innym już nie.


65zl a 35zl, no roznica ale..

3 x 65zl

a

3 x 35zl (w oryginale)

to juz jest wieksza roznica (tak wiem ze jedno HC a drugie nie)

A co do Egmontu to kto powiedzial ze mu wolno. Zreszta mowimy tu o pelerynowcach a on z tego ,,gatunku" wydal amerykanskie oneshooty i to z gornej polki (Kingdom Come, Azyl Arkham) i to ludzie łyknęli

Offline yurek1

Mucha Comics
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 05, 2007, 08:18:33 pm »
łyknęli, ale moim zdaniem nie będą już długo łykać. rynek w pewnym momencie musi się przesycić. w przypadku wydawanych raz na dwa, trzy miesiące zajebiście drogich egmontów nie było problemu, bo zawsze szary konsument komiksów mógł tę kasę uciułać. tymczasem jednak kolejne wydawnictwa próbują zbić mamonę na tym "tryndzie", paradoksalnie w dłuższej (albo bliższej, kto wie?) perspektywie ów "trynd" uśmiercając i pozostając - jak zwykle - z pozaczynanymi seriami. (nota bene dlatego właśnie uważam, że ekskluzywami za niezłą kasę powinny być wyłącznie łanszoty albo skończone serie.) bo taki konsument zobaczy, że co miesiąc musi wyłożyć konkretną sumę, po wyłożeniu której nie starczy mu już na nic innego. zacznie więc się zastanawiać, z czego tu zrezygnować. i będzie w pierwszej kolejności rezygnował z tego, co najdroższe, a zatem egmontowskie ekskluzywy plus takie właśnie muchowe lateXy. i wrócimy do punktu wyjścia. tak stało się z mandrowymi i dobrokomiksowymi zeszytami, tak stanie się z ekskluzywami. nie chcę krakać, ale tak to widzę.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mucha Comics
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 05, 2007, 08:27:24 pm »
Zaskoczyła mnie niezmiernie informacja na temat "Muchy". Nie spodziewałem się takiej sensacji!

Poczekam sobie na opinie odnośnie jakości wydania komiksów. Skądinąd wolałbym, by wpierw wydano Elektrę: Assasin, aniżeli Lives Again! (jakiś porządek chronologiczny powinien być), a wydawanie pierwszych sześciu zeszytów AXM w HC jest przesadą. Zrozumiałbym, jeżeli Mucha opublikowałaby pierwsze 12 zeszytów serii whedona i cassadaya w HC za 100 złotych.

A tak wyczuwa się niepotrzebnie otoczkę exclusive'ów, którą wprowadził Egmont... Chciałbym, żeby na naszym ryneczku pojawiało sie więcej komiksów wydanych podobnie, co Fables. Niby nie kreda i nie HC, ale czyta się miło.

Mam przeto nadzieję, że Mucha wreszcie zacznie promować u nas Daredevila. Elektra może być dobrym startem do regularnej publikacji DD Bendisa i Millera (wolałbym wpierw Bendisa).

Mimo to nie zanosi sie na to, bym kupił coś z nowych pozycji Muchy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio kupiłem komiks superbohaterski po polsku. Najzwyczajniej w świecie mi sie to nie opłaca....

Poza tym.... Patrząc na to:

http://www.forbiddenplanet.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=40440

Ma się nadzieję, ze w przyszłości zobaczy się Omnibusa Millerowskiego z Elektrą, w którym będzie Assasin i "Lives Again!".

Wolę poczekać. Nie chcę przez to powiedzieć, że inni polscy komiksiarze nie mają powodu do uczty. Wręcz przeciwnie.

Offline badday

Mucha Comics
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 05, 2007, 08:35:00 pm »
yurek1, no ja właśnie się z tym zgadzam

Mowie jedynie ze o ile Elektre można jeszcze jakoś zrozumieć w tej cenie (zrozumieć pod względem ekonomicznym- ze nie odbije sie czkawką wydawcy)

o tyle AXM w tej cenie to jest samoboj

Offline głowonuk

Mucha Comics
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 05, 2007, 08:38:30 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Skądinąd wolałbym, by wpierw wydano Elektrę: Assasin, aniżeli Lives Again! (jakiś porządek chronologiczny powinien być),


To będą komiksowe "Dziady". Na końcu pójdzie "Elektra Saga".
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mucha Comics
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 05, 2007, 08:45:01 pm »
"Dziady", dobrze powiedzane....

Taki sam problem jest z AXM. Jest jasno powiedziane, ze to kontynuacja szkoły Morrisona...

Pytanie - co z Morrisonem?

Offline spidey

Mucha Comics
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 05, 2007, 08:45:10 pm »
Cytat: "badday"
Cytat: "spidey"
Ale czy tych trejdów wyszło do tej pory aż tak dużo? 3, słownie trzy. AXM ukazuje się dość nieregularnie. Nie rozumiem więc dlaczego Egmontowi wolno wydawać drogo a innym już nie.


65zl a 35zl, no roznica ale..

3 x 65zl

a

3 x 35zl (w oryginale)

to juz jest wieksza roznica (tak wiem ze jedno HC a drugie nie)

A co do Egmontu to kto powiedzial ze mu wolno. Zreszta mowimy tu o pelerynowcach a on z tego ,,gatunku" wydal amerykanskie oneshooty i to z gornej polki (Kingdom Come, Azyl Arkham) i to ludzie łyknęli


A dlaczego to peleryn nie można wydawać drogo?

I nie naginajmy faktów, taniej niż za 40 zeta Astonishing się nie kupi a większość komiksowych sklepów sprzedaje go nawet za 45 (multiversum chcociażby).

Ale nie ma co się rozwodzić bo wszystko zweryfikuje rynek.

Offline głowonuk

Mucha Comics
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 05, 2007, 08:49:35 pm »
Cytat: "badday"
o tyle AXM w tej cenie to jest samoboj


Etam. Cena, nie cena, ja od zawsze podejrzewam, że wszyscy czytają komiksy o Człowiekach-.
Jedni nad kołdrą, inni pod kołdrą, ale założę się, że KarolKonw też czyta. Nie ma co udawać pancernika.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mucha Comics
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 05, 2007, 08:50:54 pm »
Cytat: "spidey"
A dlaczego to peleryn nie można wydawać drogo?


Owszem, można....

Pytanie, czy jest sens, szczególnie w tej sytuacji?

Oczywiście nie obejmuje w tej sprawie zapaleńców, co kupią wszelkie trejdy superhero w HC, a przeciętnego komiksiarza polskiego, które chce sie z mutantami zaznajomić...

Offline kingquest

Mucha Comics
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 05, 2007, 08:53:13 pm »
Największa pomyłka, to chyba brak konkretnej informacji skierowanej do czytelników.
Pojawienie się w przeddzień najważniejszego rynkowego wydarzenia i to jeszcze w zasadzie nieoficjalnie poprzez forum internetowe... cóż za poważne to nie jest.

Offline badday

Mucha Comics
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 05, 2007, 08:56:57 pm »
Cytat: "głowonuk"
Cytat: "badday"
o tyle AXM w tej cenie to jest samoboj


Etam. Cena, nie cena, ja od zawsze podejrzewam, że wszyscy czytają komiksy o Człowiekach-.
Jedni nad kołdrą, inni pod kołdrą, ale założę się, że KarolKonw też czyta. Nie ma co udawać pancernika.


No czyta (nie wiem jak Karol,z tego co pamietam czytal ;]- odnosze sie do ,,wszyscy"), ale za cene AXM muchowego ma 2 TPB AXM w oryginale

EDIT do spideya: swego czasu multiversum robilo promocje i AXM mozna bylospokojnie dostal za ok 35zl, ale nawet to 45, to tez roznica

Offline karolk

Mucha Comics
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 05, 2007, 09:08:59 pm »
Cytat: "głowonuk"
Cytat: "badday"
o tyle AXM w tej cenie to jest samoboj


Etam. Cena, nie cena, ja od zawsze podejrzewam, że wszyscy czytają komiksy o Człowiekach-.
Jedni nad kołdrą, inni pod kołdrą, ale założę się, że KarolKonw też czyta. Nie ma co udawać pancernika.


a kto powiedziale ze nie czytam
lubie niektore
spuszczania sie nad kolejnym "najwazniejszym komiskem o mutantach" mnie śmieszy
tak jak kolejny najwazniejszy komiks o polskich swietych
electre mam juz w hc w oversizie
chwale sobie
polskie wydanie pewnie tez jutro kupie

a cena moim zdniaem okej
a i nawet se promienie z dupy kupie

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 05, 2007, 09:44:31 pm »
Cytat: "karolk"

a i nawet se promienie z dupy kupie

That's the spirit! Yeah!

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 05, 2007, 10:46:18 pm »
Porównywałem plansze zaprezentowane na Alei (Elektra) z wydanie anglojęzycznym (wyd. II z września 2002 r.). W oryginale kolory są jakby zszarzałe, zaś na skanach o wiele żywsze. Oryginał wygląda ciekawie z taką formą barw, tak inaczej...W Dark Knightcie były np. zupełnie inne (w polskim wydaniu)...
Nocy Matko Dnia

 

anything