trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1609775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1140 dnia: Listopad 28, 2013, 11:36:47 am »
Także chciałbym poczytać Flash lub Zieloną Latarnię. Myślę, że byłoby dużo ciekawych pozycji gdyby nie piractwo. Dla mnie dziwne jest to, że Batman Długie Halloween ma swoją premierę, a dzień wcześniej szukając informacji o komiksie można było znaleźć odnośniki do ściągnięcia go z np: chomikuj.


Ja w tym roku wydałem bardzo dużo pieniędzy na komiksy / mangi / nuty / książki / płyty. Jakby ktoś z rodziny dowiedział się ile to kosztowało to pewnie miałbym rangę "idiota". Zawsze byłem przeciwny piractwu. Ostatnio mnie zalało jak na oficjalnym profilu FB Michała Wiśniewskiego ktoś napisał, że woli kupić 11 mentosów, a płytę ściągnie z torrentów. Może mam zły dzień - sorki za post.


Odnośnie Batman Długie Halloween to mam pozytywną opinię. Tylko okładka troszkę porysowana ale teraz komiksy będą foliowane więc będzie tylko lepiej.


Na święta od Muchy kupię jeszcze Kick-Ass 2 - tylko nie wiem czy zamówić teraz czy poczekać na jakąś lepszą okazję? W święta rok temu uzupełniłem dużo pozycji od Merlin w atrakcyjnej cenie.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1141 dnia: Listopad 28, 2013, 11:40:41 am »
po latach Egmont wydał Dziedzictwo Green Lanterna,

O tym komiksie dotąd nie słyszałem. Jak Oceniasz? Warto kupić?

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1142 dnia: Listopad 28, 2013, 11:45:32 am »
O tym komiksie dotąd nie słyszałem. Jak Oceniasz? Warto kupić?

Mnie się bardzo podobał. Jest tam taka jedna szczególnie genialna scena, gdzie we flashbacku widzimy jak Hal Jordan opowiada jaką taktykę obrałby gdyby musiał walczyć z Ligą Sprawiedliwości. Dla każdego fana Batman ta scena to muszisz-mieć! (przynajmniej według mnie)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1143 dnia: Listopad 28, 2013, 11:52:33 am »
Dla każdego fana Batman ta scena to muszisz-mieć! (przynajmniej według mnie)

W takim razie dopisuję do listy życzeń :smile: .

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1144 dnia: Listopad 28, 2013, 12:02:51 pm »
O tym komiksie dotąd nie słyszałem. Jak Oceniasz? Warto kupić?

Ja niewiele mogę o Dziedzictwie Green Lanterna napisać. Przeczytałem go dopiero w zeszłym, lub nawet w tym roku, ale po męczącej lekturze bez żalu sprzedałem na allegro. Dziś niewiele z niego pamiętam. Moim zdaniem niepotrzebnie namieszali tak z Halem Jordanem. Także w przeciwieństwie do fragsela, odradzam ten tytuł.

Offline misio141

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1145 dnia: Listopad 28, 2013, 12:29:33 pm »
Mnie się bardzo podobał. Jest tam taka jedna szczególnie genialna scena, gdzie we flashbacku widzimy jak Hal Jordan opowiada jaką taktykę obrałby gdyby musiał walczyć z Ligą Sprawiedliwości. Dla każdego fana Batman ta scena to muszisz-mieć! (przynajmniej według mnie)
Dla mnie to był przyjemny komiks, miło się czytało. Wspomniana scena jednak jest na tyle genialna, że to właśnie dla niej warto ten komiks kupić :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1146 dnia: Listopad 28, 2013, 12:59:12 pm »
Dziedzictwo jest OK, problem z tym komiksem jest taki, że odwołuje się do mnóstwa historii, które nie były publikowane w Polsce (dość powiedzieć, że głównym bohaterem komiksu jest
Spoiler: pokaż
bodaj najlepszy przyjaciel Hala Jordana, którego wcześniej nie było w żadnym komiksie GL w Polsce
). Z drugiej strony daje polskiemu czytelnikowi, który nie czyta oryginałów, pewien obraz tego, co tam się działo w świecie DC.
Żeby pozostać w temacie o Musze, to liczyłbym na to, że będzie wydawać komiksy niemające takich minusów jak Dziedzictwo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1147 dnia: Listopad 28, 2013, 02:24:33 pm »
Dziedzictwo jest OK, problem z tym komiksem jest taki, że odwołuje się do mnóstwa historii, które nie były publikowane w Polsce (dość powiedzieć, że głównym bohaterem komiksu jest
Spoiler: pokaż
bodaj najlepszy przyjaciel Hala Jordana, którego wcześniej nie było w żadnym komiksie GL w Polsce
).

Możesz mieć rację. Ja dziedzictwo kupiłem razem z Showcase Presents vol 1 & 2 (taki Essential, ale z DC). Po tej lekturze postać Toma Kalmaku była mi dobrze znana. Czytałem wszystkie polskie GL (więc znałem Carol Ferris, znałem Brik, Boodikę i resztę GL którzy  się pojawiają), Z TM Semicowskiego Reign of Supermen znałem sprawę Coast City, wiedziałem co się działo potem i sporo czytałem w Internecie jak to się skończyło. Dlatego mogłem się skupić na przyjemności czytania.
Brak tych danych znacznie utrudniać może odbiór, ale nadal uważam, że warto (nawet jeśli dla tej jednej sceny z Ligą, choć to nie jedyny powód dla którego mi się podobało)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1148 dnia: Listopad 28, 2013, 11:00:04 pm »
Tak jeszcze w temacie: co mogłaby wydać Mucha z DC? Na fali popularności serialu Arrow, mogliby wydać coś z Green Arrowem, choćby i Green Arrow: Year One Diggle i Jocka. Kołczan wydany przez Egmont to całkiem przyjemna lektura była.


Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1149 dnia: Listopad 28, 2013, 11:14:03 pm »
Jeśli chodzi o zachcianki, to ja bym chciał Lobo. I jeszcze taki szalony pomysł (nie wiem czy by się przyjął): jakiś odpowiednik essentiali postaci Marvela wydawanych przez Mandragorę. Chętnie bym sobie poczytał pierwsze przygody Batmana, Green Lanterna, Flasha itp.

Offline misio141

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1150 dnia: Listopad 28, 2013, 11:49:39 pm »
Tak jeszcze w temacie: co mogłaby wydać Mucha z DC? Na fali popularności serialu Arrow, mogliby wydać coś z Green Arrowem, choćby i Green Arrow: Year One Diggle i Jocka. Kołczan wydany przez Egmont to całkiem przyjemna lektura była.


Green Arrow z DCnU słyszałem że kupa niesamowita, nawet Lemire nie ratuje zbytnio serii. Za to Green Arrow year one jest świetne, był to mój pierwszy kontakt z tą postacią i naprawdę dobrze się bawiłem czytając :smile:
Świetną serią jest Justice League Dark, Animal Man, Swamp Thing. Genialny jest I, Vampire (osobiście uważam że seria jest w top5 po restarcie uniwersum), ale jak w usa miało kiepską sprzedaż, to tutaj też zapewne polegnie. Dużo dobrego nasłuchałem się o Demon Knights, Wonder Woman i Aquamanie.
Green Lanterna i jego odpryski byłoby miło zobaczyć u nas wydane, ale tylko mając dostępny od początku run Johnsa, ponieważ restart uniwersum niespecjalnie dotknął tej serii i trafilibyśmy praktycznie w sam środek, jak nie koniec dłuższej historii.
Poza tym miło by było zobaczyć Flashpoint :smile: Udany event który doprowadził do wspomnianego restartu. Obecnie jest wydawana seria Forever Evil, bardzo przyjemna, ale dopiero chyba 4 zeszyty z 7 wyszły. Na dodatek trzeba znać wydarzenia z Trinity War, które rozgrywały się w komiksach wszystkich 3 lig (Justice League, Justice League of America i Justice League Dark).
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1151 dnia: Listopad 29, 2013, 12:01:00 am »
Jeśli chodzi o Batmana, to chętnie bym zobaczył to http://www.dccomics.com/graphic-novels/tales-of-the-multiverse-batman-%E2%80%94-vampire
Czytałem wiele pochlebnych opinii o tym tytule.

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1152 dnia: Listopad 29, 2013, 08:47:07 am »
Nie wiem czy pamiętacie ale Mucha zapowiedziała dwa kolejne tytuły Batmana: "Dark Victory" oraz "Justice". W 2014 roku powinny ukazać się.  :cool:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1153 dnia: Listopad 29, 2013, 09:09:54 am »
Nie wiem czy pamiętacie ale Mucha zapowiedziała dwa kolejne tytuły Batmana: "Dark Victory" oraz "Justice". W 2014 roku powinny ukazać się.  :cool:

Teraz to zburzyłeś mój światopogląd! Naprawdę? Wydadzą to? Świetnie......  :lol: :lol: :lol:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1154 dnia: Listopad 29, 2013, 10:51:58 am »
Nie wiem czy pamiętacie ale Mucha zapowiedziała dwa kolejne tytuły Batmana: "Dark Victory" oraz "Justice". W 2014 roku powinny ukazać się.  :cool:
Ale my układamy im plany już po wydaniu Dark Victory i Justice :cool:

 

anything