trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1609982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1215 dnia: Styczeń 21, 2014, 12:05:46 pm »
No tak, obaj w zasadzie macie racje.
 :wink:

Bo Kick-Ass wydal Marvel, to nie podlega zadnej watpliowosci, ale nie wlicza sie ten tytul do Marvelowskiego kanonu. To nie to samo uniwersum co Spider, X-men, Avengers itp itd. To z imprintu ICON.

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1216 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:06:43 pm »
Maximumcarnege: to, że dane studio korzysta z kanałów dystrybucji większego wydawcy nie oznacza, że jest częścią tej korporacji. Tym bardziej, gdy ma pełną samodzielność nad utworem.

Bo Kick-Ass wydal Marvel, to nie podlega zadnej watpliowosci, ale nie wlicza sie ten tytul do Marvelowskiego kanonu. To nie to samo uniwersum co Spider, X-men, Avengers itp itd. To z imprintu ICON.

Nie wiem jeszcze ile razy mam to pisać. WYDAWCĄ komiks jest Marvel. Komiks ukazał się w imprincie ICON, przeznaczonym na autorskie projekty. PRAWA należą (rzecz jasna) do autorów (Millara i Romity).

A Wy swoje...

Kto pisze, że "Kick Ass" jest częścią jakichkolwiek uniwersów?
Kto porusza jakieś tematy "pełnej samodzielności nad utworem" (wtf w ogóle)?
Kto podnosi kwestie jakichś kanałów dystrybucyjnych (co jest kompletnym WTF, bo lwia część rynku dystrybuowana jest przez Diamond)?

Z mojej strony EOT

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1217 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:19:47 pm »
Panowie, jest o co kruszyć kopie? Czy Icon nie jest imprintem Marvela, tak jak Vertigo jest imprintem DC? Chyba już lepiej pogdybajmy sobie czym też Mucha może nas zaskoczyć?

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1218 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:40:20 pm »
Ok. Pelna zgoda.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1219 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:59:48 pm »
Dobry pomysł.
 
Co prawda w kwestii zapowiedzi Muchy chyba jak dotąd ani razu nie trafiałem, ale wydaje mi się, że raczej możemy spodziewać się zwartych historii. Może "Wanted"? W końcu to dobrze sprzedający się Millar. A może tez jakaś niespodzianka typu "Daytrippera"? Z DC zapewne ciąg dalszy "batmanicznej" klasyki. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1220 dnia: Styczeń 21, 2014, 02:29:34 pm »
Też nie robię sobie nadziei na jakąś serię z Image typu Saga, czy Fatale, prędzej jakaś zamknięta historia. Całkiem możliwe, że Wanted. Co do Millara, to po Kick-Ass jestem otwarty na jego autorskie komiksy, więc biorę w ciemno, czy to będzie Wanted, Superior, Nemesis, Supercrooks, czy Secret Service.

Z DC, Mucha Comics póki co wydała dwa tytuły z najwyższej półki, rozpieszczają nas, więc nie spodziewajmy się przeciętniaków. Z Batmana mają szerokie pole do popisu, więc można wymieniać i wymieniać. Ja najchętniej przeczytałbym The Man Who Laughs, Batman and the Monster Men, Batman and the Mad Monk, oraz Catwoman: When in Rome. Mogliby też wydać Superman: Red Son, Lex Luthor: Man of Steel, Superman: For Tomorrow.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1221 dnia: Styczeń 21, 2014, 02:34:45 pm »
Ja najchętniej bym zobaczył to: http://www.amazon.com/Batman-Vampire-Doug-Moench/dp/1401215653

Liczba stron też jak najbardziej odpowiada standardom Muchy.

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1222 dnia: Styczeń 21, 2014, 03:57:16 pm »
Ja najchętniej bym zobaczył to: http://www.amazon.com/Batman-Vampire-Doug-Moench/dp/1401215653

Liczba stron też jak najbardziej odpowiada standardom Muchy.


Też na to liczę, jestem bliski zamówienia oryginału, ale poczekam jeszcze trochę, a może jednym razem..... :eek:  kto wie Mucha ostatnio zadziwia i biorę od nich wszystko jak leci

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1223 dnia: Styczeń 21, 2014, 08:23:19 pm »
Przychylam sie do propozycji Ramireza, takie rzeczy powinna ruszyc Muszka.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1224 dnia: Styczeń 22, 2014, 03:57:20 am »
Ja obstawiam, że zapowiedzą Catwoman: When in Rome (tu uważam, że to mocno prawdopodobne) plus - tu już z mniejszym prawdopodobieństwem - coś z Supermanem (skoro Millar im się tak dobrze sprzedał to może Secret Identity), New Frontier (kolejna cegła-kalsyk) ...i nie wykluczałbym wielkiej niespodzianki w postaci Azylu Arkham (pieniędzy na to bym nie postawił specjalnie dużych, ale i nie wykluczam).

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1225 dnia: Styczeń 22, 2014, 03:42:35 pm »
Będzie "Saga" Briana K. Vaughana!
https://www.facebook.com/GFloyStudio?ref=stream

 :shock:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1226 dnia: Styczeń 22, 2014, 03:49:22 pm »
Będzie "Saga" Briana K. Vaughana!
https://www.facebook.com/GFloyStudio?ref=stream

 :shock:


Ha! Ekstra! Ty cwaniaku!

Też nie robię sobie nadziei na jakąś serię z Image typu Saga, czy Fatale, prędzej jakaś zamknięta historia.

No to już mogę sobie robić nadzieję.  8)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1227 dnia: Styczeń 22, 2014, 03:50:06 pm »
A może ktoś napisać parę słów o tej serii? Rysunki raczej nie zachwycają.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1228 dnia: Styczeń 22, 2014, 04:08:29 pm »
A może ktoś napisać parę słów o tej serii? Rysunki raczej nie zachwycają.

dwa skłócone rody, ich przedstawiciele zakoc**ją się i uciekają, a za nimi rusza pogoń. wszystko dzieje się w kosmosie, mnóstwo różnych ras i dziwadeł. sporo akcji, walk, promieni, ale są też momenty rodzinne, które dają trochę wytchnienia. na wiki chyba dobrze napisali, że połączenie Romea i Julii, Star Wars i Gry o Tron - coś w tym jest. ja się jaram i czytam regularnie w ingliszu. a tak na marginesie, to Saga zgarnia od dwóch lat praktycznie wszystkie wyróżnienia w USA.

Offline Dembol_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1229 dnia: Styczeń 22, 2014, 04:12:17 pm »
http://kzet.pl/2012/07/saga-1-3.html - moja opinia o pierwszych trzech zeszytach. Kupuję ją na bieżąco i dalej trzyma poziom. Bardziej obyczajowa opowieść o rodzicielstwie i relacjach pomiędzy bohaterami niż sensacyjna skupiona na wartkiej akcji (chociaż i takie momenty się w niej zdarzają). A rysunki są wg mnie bardzo ładne. To co istotne czyli postacie są wyraźne i szczegółowe, projekty pomysłowe, a tło jest tłem i nie rzuca się zbyt nachalnie w oczy (chociaż momentami rzeczywiście jest pustawo).