trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1335 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:41:10 pm »
Wiem. Podawałem wcześniej linka. To chyba to wydanie http://multiversum.pl/p/1060/14483/chew-omnivore-edition-vol-01-hc-image-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

"Detektyw Fell" nie był w SC?

Wybacz, że przeoczyłem. Tak, to właśnie to wydanie :-)

Nie mam pojęcia, czy był to softcover. Dlatego pytam, bo jestem ciekaw.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1336 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:42:46 pm »


Nie mam pojęcia, czy był to softcover. Dlatego pytam, bo jestem ciekaw.

Co prawda jeszcze nie nabyłem ale wg opisu jest to SC
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/165679-detektyw-fell-1

Offline ASX76

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1337 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:44:01 pm »
"Detektyw Fell" jest w miękkiej oprawie. :razz:

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1338 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:56:37 pm »
Dzięki. Cena okładkowa 59 zł? Czy można pokusić się o stwierdzenie, że softcover obniżyłby cenę okładkową o jakieś 20 zł?

Offline Andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1339 dnia: Styczeń 26, 2014, 01:08:18 pm »
Czy Mucha wydała coś kiedyś w SC?
4 tomy Loveless, Objawienia, Detektyw Fell, Marvel 1602: Czwórka z Fantasticka.

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1340 dnia: Styczeń 26, 2014, 01:37:20 pm »
4 tomy Loveless, Objawienia, Detektyw Fell, Marvel 1602: Czwórka z Fantasticka.

Dzięki.

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1341 dnia: Styczeń 26, 2014, 04:54:26 pm »
Chew w oryginale ma ładne "Omnivore Edition". Zbiera po 10 zeszytów, format powiększony. Cena 35$ (ok. 110 zł). Dużym plusem edycji Chew w miękkiej oprawie jest fakt, że tomy kosztują tylko 10$ (pierwszy), a następnie po 13$ (z jednym wyjątkiem 15$). Jest to komiks po prostu tani.

Ja bym powiedział więcej - przeciętny komiks od mniejszego wydawcy (Image) z reguły jest tani. Wydanie w Polsce też powinno być chyba tańsze (licencje Marvela są chyba droższe, niż licencje niezależnych).

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1342 dnia: Styczeń 26, 2014, 05:08:53 pm »
To właśnie może być problem z wydaniami komiksów Image przez Muchę. Czy te komiksy rzeczywiście potrzebują twardych okładek? Moim zdaniem nie. Dlatego w tym przypadku wybieram wydania oryginalne które wychodzą prawie dwa razy taniej (no i oczywiście częściej, co ma znaczenie w przypadku dłuższych serii takich jak Chew lub Saga).


Z tego powodu również nie kupuje wydań Egomntu new dc 52. Po prostu uważam, że komiksów Batmana, które są obecnie wydawane, nie muszę mieć w twardej oprawie. 80 czy 90 zł za komiksy pokroju obecnego detective comics (straszne gówno swoją drogą) to dla mnie cena zaporowa. A oryginalne wydania w miękkiej okładce wychodzą po ok 40-50 zł.


Mimo wszystko życzę wydawnictwu jak najlepszej sprzedaży komiksów Image. Bo są po prostu bardzo dobre. Ja wybieram oryginały ze względu na powyższe.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1343 dnia: Styczeń 26, 2014, 05:16:43 pm »
Dlatego w tym przypadku wybieram wydania oryginalne które wychodzą prawie dwa razy taniej
A mogę zapytać, skąd znasz cenę polskiego wydania? Została już gdzieś podana?

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1344 dnia: Styczeń 26, 2014, 05:30:57 pm »
A mogę zapytać, skąd znasz cenę polskiego wydania? Została już gdzieś podana?

Nie znam, zakładam że będzie to 60-70 zł. Problem jest w tym że komiksy Image w oryginale są naprawdę tanie, a nie spodziewam się tutaj żadnych rewelacyjnych cen (bo nie od dzisiaj wiadomo, że komiksy Muchy do najtańszych nie należą).

Offline bowman007

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1345 dnia: Styczeń 26, 2014, 05:46:44 pm »
Loveless kosztował 39 99 wydany przez Muchę w SC. Jeżeli teraz będzie drożej, to popełnią straszną głupotę, bo się po prostu nie sprzeda. Nie są to dzieła na niskie nakłady i wydania typu HC, więc nie mają czym usprawiedliwić ewentualnych wysokich cen.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1346 dnia: Styczeń 26, 2014, 05:51:39 pm »
Loveless kosztował 39 99 wydany przez Muchę w SC.

Na taką cenę w wypadku "Chew" nie ma co liczyć. Wydania SC kosztują (oprócz pierwszego tomu) ponad 40 złotych. Tak więc w przypadku wydania HC, cena okładkowa powinna wynosić jakieś 50 - 55 złotych.

Poza tym Mijasz się z prawdą, bo tylko pierwszy tom "Loveless" kosztował 39 złotych (okładkowa), pozostałe zaś 49.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1347 dnia: Styczeń 26, 2014, 06:00:51 pm »
A oryginalne wydania w miękkiej okładce wychodzą po ok 40-50 zł.
Jak się kupuje w dobrym sklepie, w dobrej promocji, to New52 od Egmontu wyjdzie cię też do 55zł w twardej, świetnie wydane.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1348 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:52:40 pm »
Któryś wydawca (nie wiem czy nawet nie Mucha) w odpowiedziach na alei kiedyś napisał, że komiksy w twardej oprawie sprzedają się wyraźnie lepiej. Zresztą ile to wydanie w SC będzie tańsze? Z 10zł? To ja już wolę dopłacić i mieć porządnie wydany komiks.


Z tego powodu również nie kupuje wydań Egomntu new dc 52. Po prostu uważam, że komiksów Batmana, które są obecnie wydawane, nie muszę mieć w twardej oprawie. 80 czy 90 zł za komiksy pokroju obecnego detective comics (straszne gówno swoją drogą) to dla mnie cena zaporowa. A oryginalne wydania w miękkiej okładce wychodzą po ok 40-50   zł.

Kto kupuje komiksy Egmontu po cenie okładkowej? Wydania Egmontu w niektórych sklepach wychodzą podobnie. Może z 5zł więcej, ale mam komiks po polsku, na lepszym papierze oraz w twardej oprawie i nie muszę się martwić, że po kilku lekturach coś się rozpadnie.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1349 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:28:18 am »
dla mnie wniosek jest prosty - rezygnuję z większości tego, co chciałem kupić w oryginale - zostaję tylko przy Hawkeye, Captain Marvel i czekam na nowego Punishera.

od Muchy biorę bodaj wszystko z tych zapowiedzi. od Egmontu też mi wyszła ładna lista. Dobre czasy.