Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1634398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1425 dnia: Marzec 22, 2014, 09:34:13 pm »
na panelu wydawców na Pyrkonie Tomasz Sidorkiewicz, na pytanie o Niezwyciężonego wspomniał, że prace trwają, ale nic konkretnego jeszcze nie może powiedzieć.

O, czyżby Mucha zdecydowała się na ten tytuł? Trochę boje się takich dłuższych serii, bo albo zostają u nas przerwane, albo mnie znudzą. A Kirkman już raz mnie znudził w Walking Dead. Dlatego wolałbym jakąś zamkniętą serię, typu Scalped, czy Criminal. Ale jak wyjdzie, to na pewno kupię.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1426 dnia: Marzec 22, 2014, 09:39:44 pm »
I padło prawdopodobne tłumaczenie tytułu Severed - Pożeracz Marzeń

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1427 dnia: Marzec 22, 2014, 09:44:37 pm »
I padło prawdopodobne tłumaczenie tytułu Severed - Pożeracz Marzeń

Ciekawe skąd wzięli ten pomysł. Całkowicie nie nawiązuje do tego co dzieje się w komiksie. Mam nadzieję, że chociaż tłumaczenia treści nie spieprzą.

Offline jolan13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1428 dnia: Marzec 22, 2014, 09:45:07 pm »
Kirkman w Niezwyciężonym nie nudzi, tak jak trzeba przyznać, potrafi zrobić w Trupach. Ja na pewno kupię. Ogólnie już bałem się o swój portfel w tym roku. Powoli zaczynam się bać o mój portfel w 2015.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1429 dnia: Marzec 24, 2014, 05:08:00 pm »
Kilka dni temu skończyłem czytać serię Loveless, komiks bardzo klimatyczny i mroczny. Jednak jakość wydania Muchy po prostu tragiczna. Tomy maja rożną długość, np 3 jest kilka centymetrów wyszły od pozostałych, napisy są na różnych wysokościach, każdy inną czcionką. Całościowo prezentuje się katastrofalnie słabo, do tego ta marna ilość kleju...
Aż prosi się, aby wydać to porządnie w twardej oprawie w jednym tomie... :roll:


ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1430 dnia: Marzec 24, 2014, 06:04:13 pm »
Tomy maja rożną długość, np 3 jest kilka centymetrów wyszły od pozostałych

To miałeś wyjątkowego pecha, bo u mnie 3 tom jest wyższy raptem o 2-3 mm.

Ale Loveless też miało trochę pecha z wydaniem, drugi tom wyszedł z początkowymi stronami sklejonymi w złej kolejności, trzeci podzielili na dwa...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1431 dnia: Marzec 24, 2014, 07:24:30 pm »
Ale Loveless też miało trochę pecha z wydaniem, drugi tom wyszedł z początkowymi stronami sklejonymi w złej kolejności

Mógłbyś podać o które strony dokładnie chodziło?

Offline kocyk123

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1432 dnia: Marzec 24, 2014, 07:27:35 pm »
Ciekawe skąd wzięli ten pomysł. Całkowicie nie nawiązuje do tego co dzieje się w komiksie. Mam nadzieję, że chociaż tłumaczenia treści nie spieprzą.


Jak dla mnie bardzo dobre i nie zgadzam się, że nie nawiązuje do komiksu -
Spoiler: pokaż
przecież ten koleś obiecywał spełniać marzenia tych wszystkich dzieci, które zjadał, więc można powiedzieć, że był pożeraczem marzeń

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1433 dnia: Marzec 24, 2014, 07:38:34 pm »
Mógłbyś podać o które strony dokładnie chodziło?

Któreś początkowe, z pierwszej części drugiego tomu. Później nakład był wycofany i poprawiony na tej samej zasadzie co New X-men: Imperialni z WKKM. Jak masz poprawiony egzemplarz, to widać to na klejeniu, że te pierwsze strony nie są równo przycięte w stosunku do reszty, bo były wyklejone i wklejone ponownie w dobrej kolejności.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1434 dnia: Marzec 25, 2014, 02:59:20 pm »
Przeczytalem wlasnie zapowiadany przez Muszke - Severed.
Mega zawód.
Scott Snyder byl w moim przekonaniu gwarantem przynajmniej dobrej lektury. Niestety nie w tym komiksie. Severed to opowiesc drogi bez zadnego napiecia, z przewidywalna akcja oraz nijakimi bohaterami itp itd. Final rowniez nie przynosi nic szczegolnego. Brakuje efektu wow, nie mowiac juz o jakims opadzie szczeny.
Strona graficzna rowniez nie powala, jest ok i tylko ok.
Typowy komiks do przeczytania i zapomnienia / odsprzedania.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 03:28:15 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1435 dnia: Marzec 25, 2014, 03:15:26 pm »
Bluźnisz. "Severed" to rzecz absolutnie rewelacyjna. Moim zdaniem o klasę lepsza od "Amerykańskiego Wampira". Napięcie wylewa się z każdego kadru, a sam komiks zaskakuje wielokrotnie.
Nie wiem też jak można przyczepić się do strony graficznej. Dla mnie jeden z najpiękniej narysowanych komiksów jakie widziałem.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1436 dnia: Marzec 25, 2014, 03:20:17 pm »
Po co te spory? Przecież każdy z Was pisze o swoich odczuciach. Komuś się podoba, komuś nie. Więc co w tym wielkiego?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1437 dnia: Marzec 25, 2014, 03:22:34 pm »
Sam Severed jeszcze nie czytałem, ale opinie z zachodnich forów ostudziły mój zapał do zera. Sporo osób pisze, że to najgorsze co spłodził Snyder. O Loganie planowanym przez Muchę też jakoś czytam same chłodne opinie...  :sad:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1438 dnia: Marzec 25, 2014, 03:24:12 pm »
Nie było moją intencją wdawanie się w kłótnię. Może powinienem zacząć używać tych emotek dla złagodzenia atmosfery.
Mam jedynie taki zarzut, że komiks został za bardzo zjechany. Zdecydowanie na to nie zasługuje. Ale rozumiem też, że może to być kwestia klimatu, który nie każdemu może przypaść do gustu. Mnie na przykład kompletnie nie przypadła "Saga" i nie zamierzam jej kupować.

A zachodnimi forami radzę się nie sugerować. Gdybym tak robił, to ominęło by mnie wiele interesujących komiksów. A co do twórczości Snydera, to nie podobał mi się za bardzo drugi tytuł zapowiadany przez Muchę czyli "The Wake".

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1439 dnia: Marzec 25, 2014, 03:27:58 pm »
Nie czytalem Amerykanskiego Wampira wiec nie moge sie odniesc.

Co moge poradzic?
Komiks mi sie srednio podoba. Nie przestraszyl mnie ani troche, nie wciagnal mnie, lektura nie sprawila wiekszej przyjemnosci. Lubie opowiesci drogi, ale Snyder nie popisal sie w tym tytule ani troche. Wszystko zmierza do nieuchronnej (i przewidywalnej) konfrontacji. Nie czepiam sie strony graficznej, uwazam ze jest tylko ok. Nic nadzwyczjanego.

Ja osobiscie nie polecam, aczkolwiek nie twierdze, ze to gniot. To sredniak.

I musze pochwalic Muszke za polski tytul - Pozeracz Marzen. Bardzo dobry i nawiazuje to tresci komiksu!
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 03:31:52 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything