trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1643681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1455 dnia: Kwiecień 01, 2014, 01:08:52 am »
Przydałby się Amerykański Wampir. Niby Egmont na razie tylko zawiesił serię, ale można się domyślać jak to będzie. Jeśli mieliby ją dalej wydawać, to teraz jest odpowiedni moment, a jeśli nie, to szkoda blokować, jeśli Mucha faktycznie jest chętna.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1456 dnia: Kwiecień 01, 2014, 01:18:45 am »
To chyba już taka taktyka dezinformacyjna Egmontu. Cieszy jednak, że inne wydawnictwa biorą się za to czego Egmont nie chce . Będzie "Bouncer" od Taurusa no a teraz jeszcze ten "Blueberry" od Hachette. Rewelacja. Liczę więc na Muchę. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1457 dnia: Kwiecień 01, 2014, 01:22:54 am »
teraz jeszcze ten "Blueberry" od Hachette.
Na to bym nie liczył na razie. Jeśli już, to pewnie najprędzej jak zakończą kolekcję Thorgala.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1458 dnia: Kwiecień 01, 2014, 01:27:28 am »
Na to bym nie liczył na razie. Jeśli już, to pewnie najprędzej jak zakończą kolekcję Thorgala.

Nie Czytałeś info? Ma być już w drugiej połowie roku.
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29205.msg1253171.html#msg1253171

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1459 dnia: Kwiecień 01, 2014, 01:33:41 am »
Nie Czytałeś info? Ma być już w drugiej połowie roku.
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29205.msg1253171.html#msg1253171
O, sensacyjna wiadomość! No to pięknie. Oby tylko to się sprawdziło.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 01, 2014, 10:43:51 am »
Przydałby się Amerykański Wampir. Niby Egmont na razie tylko zawiesił serię, ale można się domyślać jak to będzie. Jeśli mieliby ją dalej wydawać, to teraz jest odpowiedni moment, a jeśli nie, to szkoda blokować, jeśli Mucha faktycznie jest chętna.

Egmont nie bez powodu zawiesił Amerykańskiego Wampira. Sam go porzuciłem po pierwszym tomie i wolałbym żeby Mucha nie zapychała sobie kalendarza wydawniczego tą serią (według mnie najsłabsza rzecz jaka wyszła spod pióra Snydera).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 11:23:44 am wysłana przez amsterdream »

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:03:39 am »
Egmont nie bez powodu zawiesił Amerykańskiego Wampira. Sam ją porzuciłem po pierwszym tomie i wolałbym żeby Mucha nie zapychała sobie kalendarza wydawniczego tą serią (według mnie najsłabsza rzecz jaka wyszła spod pióra Snydera).

I pewnie dlatego seria dostała nagrodę Eisnera. Trochę mało wiarygodna opinia po przeczytaniu jednego tomu.
Moim zdaniem świetna rzecz, zaraz po "Sadze o Potworze z Bagien" jeśli chodzi o Obrazy Grozy.
Czytałeś "The Wake"? (pytam w kontekście tego stwierdzenia, że "Wampir" to najsłabsza seria Snydera).

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:08:30 am »
Czytałeś "The Wake"? (pytam w kontekście tego stwierdzenia, że "Wampir" to najsłabsza seria Snydera).
Sugerujesz, że "The Wake" jest słabsze? Pytam poważnie i bez uszczypliwości - nie czytałem jeszcze tej serii.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:15:08 am »
To ile tych tomów musiałbym przeczytać żeby moja opinia była wiarygodna? Gwoli ścisłości - bo Amerykańskiego Wampira czytałem już dawno temu i dopiero teraz mi się przypomniało - to rozdziały pisane prze Kinga zaniżały poziom komiksu (te Snydera były dużo lepsze).

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:16:50 am »
Sugerujesz, że "The Wake" jest słabsze? Pytam poważnie i bez uszczypliwości - nie czytałem jeszcze tej serii.

Sugeruję, że tak (przynajmniej dla mnie). Co prawda na razie seria przekroczyła dopiero półmetek (ja mam 5 pierwszych zeszytów) ale jest słabo. Mimo wszystko doczytam do końca bo nie lubię wydawać kategorycznych opinii w połowie.

Amsterdream, myślę że już drugi tom był lepszy. Daj serii szansę.Chociaż istnieje też możliwość, że mamy nieco odmienne gusta. Mnie na przykład kompletnie nie przypasowała "Saga" po przeczytaniu kilku zeszytów. I na razie nie wiem czy chcę kontynuować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 01, 2014, 12:30:33 pm »
Mi też Amerykański Wampir po pierwszym tomie średnio podszedł. Zwłaszcza, że czytając miałem świadomość, że Egmont ledwo co przerwał Sagę o Potworze z Bagien, a w jego miejsce daje jakąś świeżą serię z wampirami, bo akurat Zmierzch jest na topie. Jak wyszedł drugi tom, przeczytałem ponownie pierwszy i od razu drugi i wkręciłem się - oczywiście tylko po to, by czekając na kolejny tom, dowiedzieć się, że Egmont zawiesza serię.  :-X
Trudno powiedzieć, czy pierwszy tom jest słabszy za sprawą Kinga, czy może jeszcze seria na dobre się nie rozkręciła, podczas drugiej lektury czytało mi się go znacznie lepiej. Choć na pewno udział Kinga nie był tam potrzebny.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 01, 2014, 06:27:12 pm »
Mam podobne odczucia odnośnie Amerykańskiego Wampira jak ramirez82. Przeczytałem dwa tomiszcze, nic specjalnego z tego komiksu nie zapamiętałem. Ot tak, przeczytać i odłożyć.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 01, 2014, 06:31:33 pm »
Mam podobne odczucia odnośnie Amerykańskiego Wampira jak ramirez82. Przeczytałem dwa tomiszcze, nic specjalnego z tego komiksu nie zapamiętałem. Ot tak, przeczytać i odłożyć.

Ja  w kwestii formalnej (no komiksu nie czytałem):
mnie się wydaje, że to co piszesz istotnie różni się od tego co napisał ramirez82...
nie wiem który z nas go źle zrozumiał, ale ja nie widzę tych "podobnych odczuć"...
On pisze, że dopiero po drugim tomie, ale mu się spodobało, Ty piszesz, że to nic specjalnego... Gdzie tu podobieństwa?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 01, 2014, 06:35:50 pm »
Co racja, to racja fragsel.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 01, 2014, 06:38:59 pm »
Gdzie tu podobieństwa?

W tym aspekcie, że po pierwszym czytaniu, mieliśmy bardzo podobne zdanie o jakości komiksu. Może też w przyszłości skuszę się na drugie podejście - zobaczymy. Powinien zacytować zdanie do jakiego się odnosiłem, więc to raczej mój brak precyzji spowodował Twoje wątpliwości.