Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2007, 11:38:35 am »
Cytat: "empro"
czyli lepiej nie wydawac komiksów w ogóle, wtedy może się będzie miało szacunek u czytelników komiksów ;P
a takie rozeznanie rynku co na forum mogą sobie poczytać, to wydawcy i bez internetu mogą zrobić, bo jak wiadomo każdy by chciał ładnie, dużo, dobrze i najlepiej za darmo :)

Nie chciałem pisać tego o nie wydawaniu bo to nie jest to oczywiście prawidłowe stwierdzenie....
Reasumując my tu sobie możemy gadu gadu, a bussiness i tak bez tego będzie się kręcił .....
Pozdrawiam.
Nocy Matko Dnia

Offline empro

Mucha Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2007, 11:42:24 am »
Cytat: "optio"
Cytat: "empro"
 niestety obowiązuje tutaj twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny

Jednak jak się patrzy na wysprzedaże poniektórych wydawnictw - to naprawdę zastanawiam czy w takich przypadkach obowiązuje twarde prawo rynku i rachunek ekonomiczny.


tutaj raczej postawiłbym na oszczędności związane z magazynowaniem itp, takie czyszczenie magazynu i próba odzyskania jakiejkolwiek ilości pieniędzy z zalegających nadmiarów,
to takie trochę chyba takie rozpaczliwe poszukiwanie pojedyńczych złotówek raczej jest :)

Cytat: "optio"

Tak samo każdy człowiek wybiera sobie swiadomie zainteresowania; komiksy lub samochody. Tylko dlaczego dla wydawców komiksów wPolsce to nie jest jednak PROSTE

Owce się strzyże a nie drze z nich skóre - jak to ma miejsce w Polsce.  To jest tylko zartobliwe porównanie  a nie chęc  obrażenia polskich komiksiarzy.


jużem keidyś napisał jakoś tak:

Cytat: "empro"
uno:
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,435373.html (połowa objętości, i do tego co może zabrzmieć dziwnie, załoze się, że i nakład i zaintersowanie wieksze niż komiksami)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,404207.html
(objętość mniejsza, a pewnie każda słuchaczka Radia Mryja ma to na swojej półce i dodatkowo na stryszku, czy gdzieś w sofie schowane kilka egzemplarzy dla wnuczków i innych członków rodziny, na prezenty)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,389025.html
(coś zblizonego objętosciowo i edytorsko (chyba), tylko, że taki album kupia studenci ASP i wiele innych osób, a komiks ? grupka zapaleńców ;P)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,322887.html
(sami wiecie, objętość blablabla i ile osób gotuje i zaprasza przyjaciół w stosunku do osób, ktore kupuja komiksy)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,431916.html
(a tutaj jeszcze jaka potężna korporacja stoi za wydaniem albumu, więc nakład też zgaduje że większy)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,315225.html
(no ok, tutaj troszke objętość większa, ale skala myslę że podobna)
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,436204.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,481326.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,437744.html

więcej nie będę szukał, bo się mi nie chce ;)
to tak wzgledem sprawdzenia, czy to te komiksy takie drogie, czy po prostu tak u nas wygladają ceny, bo nie sadze, żeby wydawcy byli chciwymi draniami, którzy maja w garazu kilkanaście HAMMERów, Lexosów, czy też Bentleyów, tak wyglada rynek i nie ma co biadolić,
nie ma na szczeście przymusu kupowania tych komiksów, można kupic cos Timofa (tylko juz przeliczając cenę na objętośc itp, nie wiem czy nie wychodzi drozej jednak), mozna kupic coś od wydawnictwa widma, póki co, może za miesiąc czy dwa to widmo zniknie, zostanie tylko wydawnictwo, mozna kupować Essy (tylko też się dziwię, że tutaj nikt nie narzeka, bo przecież też to cios dla portfela spory, a jednak tylko czarnobiałe i kredowego papieru nie ma itp, więc dlaczego tutaj nie ponarzekać,

taki mamy rynek, kiedyś było więcej komiksów, były tańsze, to sie tez nie podobało, o czym swiadczą wyniki sprzedazy, teraz wydawcy musieli sie przystosować do potrzeb rynku i widocznie jest to jedyna droga aby utrzymac się na tym naszym poletku,
i tak :)


więc wątpie żeby ktoś zdzierał cokolwiek z kogokolwiek :)

Cytat: "optio"

Bo jesli nawet na forsę pracujesz cięzej - to  nie sądze jednak  ze możesz kupic wszystkie komiksy, które sa warte kupienia w Twojej ocenie. Ja tez do biednych nie naleze - ale jednak musze ustalac sobie plan zakupów.
Bo majac do wyboru pomiedzy książką a komiksem za 150 zł - wybiore ksiazkę. A w przypadku komiksu zabawię  się  Apacza ( pomimo że bardzo czegos takiego nie lubię). A komiksowy tytuł będę starał się upolowac okazyjnie.


a tutaj Cię zaskoczę, bo faktem jest że co miesiąc mam właściwie wszystko co ukazuje się na naszym rynku (prócz mang :)), faktem jest, że częściowo otrzymuje egz recenzenckie, więc może nie ma się czym chwalić wcale, ale po 1 nie zawsze tak było, i udawało sie jednak wygospodarować kilka złotych na takie hobby a po 2 nie wszystkie wydawnictwa dają egz recenzenckie w związku z czym dalej trzeba targać hajs w kieszeni,
żeby jeszcze Cię jeszcze zaskoczyć, dodatkowo kolekcjonuje figurki takie różne, na której też starcza mi pieniędzy,
nie wiem, ja nie uważam, żebym zarabiał więcej niż inni, zarabiam całkowicie normalnie, wydaje też na rachunki, jedzenie i inne takie tam, niepotrzebne ;) rzeczy, ale nie biadole, że moje hobby przerasta mozliwości mojego portfela, choć faktem jest,m że gdybym sobie policzył roczne wydatki na komiksy i figurki to pewnie zdębiałbym :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2007, 11:44:19 am »
Cytat: "adro"
Kingpinie uwazaj na Jaszczebia bo i Ciebie pogoni o tych nowych graczy tak jak mnie w innym temacie

Ku$@#$ znowy ten "nowy sracz" to nie są żadni gracze, to są WYDAWNICTWA

Jaszcząb mnie nie pogoni, bo mi się Mutująca Teczka podobała

Offline optio

Mucha Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2007, 11:49:28 am »
Cytat: "Raf Fariszta"

Reasumując my tu sobie możemy gadu gadu, a bussiness i tak bez tego będzie się kręcił .....

Aż do upadłości? Bo jesli ten niemiecki wydawca lub egmont padli  z pierdułkami za 5 złotych. To nie sądze, że nasze gadu gadu jest tylko traceniem czasu. Bo jesli inne wydawnictwo (a) nadal wydaja takie pierdułki - to widocznie te osoby maja jakies dziwne wyobrazenia biznesowe.

Kingpin, adro! Dotyczy Waszego sposobu cedzenia informacji o nowym tytule/wydawnictwie. Naprawdę nie bylibyście poirytowani takim postepowaniem u kogos innego. Dlatego - proszę -podawajcie pełnwe informacje. A nie bawcie sie w cos takiego - wiemy A, nie powiemy B.

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 04, 2007, 11:50:37 am »
Kingi nie puścisz pary?
To może wiesz chociaż kiedy bomba wybuchnie? Na poczatku MFKi (piątek) czy też raczej dopiero w niedzielę?
Znając Twoje dotychczasowe opinie, myślę, że to będzie raczej bomba niźli kapiszon (wybory idą więc zastosuje slang wyborczy), więc tym bardziej nie mogę się doczekać weekendu.....
Nocy Matko Dnia

Offline Belzebiusz

Mucha Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 04, 2007, 11:56:34 am »
Cytat: "Kingpin"
Właśnie dostałem plotkę, która jeśli będzie prawdą, to nikt nie będzie mówił o debiucie Sutorisa...

Jest 90% szansy, że na MFK pojawi się komiks z nowego wydawnictwa, który będzie takim kopem, jak swego czasu debiut Taurusa z "300"

ja na ten komiks czekam, Czikanos to przy nim jak zwykły banan przy czykicie...

oby to była prawda..............


jak ja nie lubie takich postów ja ten  :evil:

AA! Ludzie, mam zajebisty cynk! Nowy komiks/wydawnictwo/seria (niepotrzebne skreślić) Wiem ale nie powiem. Musze przeciez pokazać że mam układziki i cynki niedostępne innym!

Kingpin, po co wyskakujesz z takim niusem jeśli nic nie chcesz powiedzieć?? (o offtopie nie wspomnę)
Nie chce mi się pisać...

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 04, 2007, 11:57:24 am »
Cytat: "optio"

Aż do upadłości?

No właśnie tak......albo w ogóle nie zaczną zabawy. Historia rynku komiksu po 1989 r. pokazuje jak trudny jest to rynek, zaś bussiness wydawniczy niebezpieczny - nawet Axel Springer umoczył. Zaś Egmont, Timof, Kultura własne ścieżki znaleźli, my mamy komiksy po polsku i chyba na razie to tyle.....i aż tyle.....
No ale dyskusja zbacza strasznie na "boczne" tory, które zresztą już były szereg razy ekploatowane (patrz wątek z cytatami Empro).
Nocy Matko Dnia

Offline Cheshire Cat

Mucha Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 04, 2007, 12:03:31 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
(...)To może wiesz chociaż kiedy bomba wybuchnie? Na poczatku MFKi (piątek) czy też raczej dopiero w niedzielę?(...)

Albo czy będziesz mocno cierpiał z powodu wybuchu bomby, jeśli nie pojedziesz na eMeFke? :( :cry:
Czy bomba trafi do normalnej sieci sprzedaży (co jak widać nie jest już oczywiste w dzisiejszych czasach)?
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 04, 2007, 12:18:15 pm »
Cytat: "Belzebiusz"

Kingpin, po co wyskakujesz z takim niusem jeśli nic nie chcesz powiedzieć?? (o offtopie nie wspomnę)

Zabraniasz mi?
dowiedziałem się, dla mnie to była bomba i tą radością chciałem się podzielić, a że nie jest to do końca 100% pewne czy na MFK będzie, to nie podaję tytułu, jak bym wiedział na 100% to bym podał

Offline wilk

Mucha Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2007, 12:27:37 pm »
Cytat: "empro"

ale tak:
wydawca musi sobie kalkulować, bo jeżeli da komiks za tanio, to nie będzie miał za co wydrukować/kupić licencji/przetłumaczyć nastepnych, nie wspominając juz o tym, że dla siebie też chciałby coś z tego mieć, w końcu to praca jest, jeśli da za drogo to nikt nie kupi tak ?
wiec taki egmont wydaje po takich cenach, że i jeden i drugi wraunek jest spełniony w związku z czym utrzymuje sie już jakiś czas na rynku bez wiekszych kłopotów (albo przynajmniej o tych kłopotach sie nie słyszy bo jednak ma potężne plecy w razie jakby co...), a takie Dobre Komiksy, Mandragory a nawet Taurusy i Manzoku, które chciały jednak te swoje komiksy pchać tak aby wszyscy byli zadowoleni niestety albo w piachu albo bardzo ciężko zipią i niewiadomo co przyniesie im choćby koniec roku, a jak już podnoszą ceny, żeby jeszcze się utrzymac i mimo wszystko cos powydawac to też źle,
czyli jakby wydawca sie nie zachował to i tak bedzie be,
czyli lepiej nie wydawac komiksów w ogóle, wtedy może się będzie miało szacunek u czytelników komiksów ;P
a takie rozeznanie rynku co na forum mogą sobie poczytać, to wydawcy i bez internetu mogą zrobić, bo jak wiadomo każdy by chciał ładnie, dużo, dobrze i najlepiej za darmo :)

IMO bledne zalozenie ze chodzi o cene. Albo scislej tylko o cene. Cena, ze tak ujme bezwzgledna (widniejaca na okladce, nie w przeliczeniu na jeden album/zeszyt) jak pokazal sukces exclusive'ow nie ma tak naprawde decydujacego znaczenia.

Parafrazujac twoja wypowiedz - lepiej wydawac dobre komiksy niz watpliwej jakosci.

Egmont wydaje dobre komiksy dlatego jest najlepszym wydawnictwem na rynku, a nie dlatego ze wydaje drogo.

A Manzoku, Mandra i Taurus? No sry ale przy ofercie Egmontu to sie kryja gleboko razem wzieci z tym co dotychczas wydali. Jesli idzie o oferte. Przynajmniej wedlug mnie.

Dobor tytulow, dobor tytulow i jeszcze raz dobor tytulow - w tym upatruje wzglednego sukcesu Egmontu.

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2007, 12:36:27 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Belzebiusz"

Kingpin, po co wyskakujesz z takim niusem jeśli nic nie chcesz powiedzieć?? (o offtopie nie wspomnę)

Zabraniasz mi?
dowiedziałem się, dla mnie to była bomba i tą radością chciałem się podzielić, a że nie jest to do końca 100% pewne czy na MFK będzie, to nie podaję tytułu, jak bym wiedział na 100% to bym podał

No i co  z tego że na 90 % na MFCe? Czyli na 100 % później? Czy mam to rozumieć, że jak nie w ten weekend to w ogóle?
Jednakże zrozumiem jak nie podasz pełnego info będąc zobowiązanym do milczenia klauzulą tajności nałożną przy otrzymywaniu informacji...
A może to takiego gierki marketingowe nowego gra... tfu! wydawcy...Tajemnica, podgrzewanie atmosfery domysłami, plotkami, cicho , cicho, a tyczasem w ŁDK szamapan, girlsy i gifty...Może nasz ryneczek nie jest taki lichy? :D
Nocy Matko Dnia

Offline optio

Mucha Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2007, 12:47:00 pm »
Cytat: "Kingpin"
dowiedziałem się, dla mnie to była bomba i tą radością chciałem się podzielić, a że nie jest to do końca 100% pewne czy na MFK będzie, to nie podaję tytułu, jak bym wiedział na 100% to bym podał


Kingpin tak bardzo się irytował;
"...Co czytam? Bez sklepów "stacjonarnych"??? Nawet bez specjalistycznych??????????????? to ile Wy tego wydaliście nakładu?
200 egz. jak Timof?


To poprzez taką  tajemniczość względem tytułu/wydawnictwa dajesz do zrozumienia; nakład  niski, specjalnie tylko dla 'wybranych"  :badgrin:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2007, 01:28:42 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"

No i co  z tego że na 90 % na MFCe? Czyli na 100 % później? Czy mam to rozumieć, że jak nie w ten weekend to w ogóle?

Komiks jest w druku - taką dostałem informację, z tego wniosek, że komiks prędzej czy później się pojawi. Jest 90% szansy że na MFK będzie, jak nie - to po MFK.
Tak czy inaczej ja się nie mogę doczekać!

Offline Belzebiusz

Mucha Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2007, 01:28:58 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Belzebiusz"

Kingpin, po co wyskakujesz z takim niusem jeśli nic nie chcesz powiedzieć?? (o offtopie nie wspomnę)

Zabraniasz mi?
dowiedziałem się, dla mnie to była bomba i tą radością chciałem się podzielić, a że nie jest to do końca 100% pewne czy na MFK będzie, to nie podaję tytułu, jak bym wiedział na 100% to bym podał


nie zabraniam, pytam jedynie o sens takiego posta. Nie dzielisz sie radością a jedynie drażnisz. no i jak mówisz dla Ciebie to jest bomba ale dla innych moze byc kupa (i to droga bo za ok. 100 zł)
Nie chce mi się pisać...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2007, 01:46:30 pm »
Kupa?
nie, gwarantuję - to nie jest kupa.
To jest lektura obowiązkowa!
podana przeze mnie cena jest czystą spekulacją, ale ponieważ komiks jest dość obszerny, full kolor i jeśli zostanie co najmniej prawidłowo wydany (liczę na świetnie wydany), to cena będzie pewnie bliżej 100 zł niż 50, to takie moje własne obliczenia...