Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mucha Comics
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 17, 2007, 11:07:10 am »
Cytat: "karolk"
no i póki było i wychodziło gotham central


Jeżeli podobało się Gotham Central to radzę rozejrzeć sie za zeszytami, które nie zostałe wydane w TPB (a było ich trochę). Poziom utrzymany.

A Powers i Gotham Central to nie są komiksy superhero, tylko komiksy policyjne utrzymane w konwencji superhero, w których bohaterowie są jedynie tłem.

A Criminals jak są świetnie napisani...

Aha, no i błędy w tłumaczeniu i w warstwie edytorskiej w "spolonizowanych" komiksach amerykańskich po takich kaszankach jak DKR i pierwsze, miękkookładkowe wydanie Sin City jest po prostu żenadą.

Dlatego też nie kupuje ani Iksów ani Elektry. Wole sobie poczekać na lepsze wydania oryginalne, szczególnie czekam na omnibusa "elektrycznego" ze wszystkim, co Miller zrobił z Greczynką.

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 17, 2007, 12:34:08 pm »
Cytat: "karolk"
mam andzieje że nie mówwisz o mnie:)
ja czytam komiksy
te dobre lubie te zle mi zwisaja ...u pasa
i "gatunek" superhiro lub nie nie ma znaczeni

Nie, ale można z różnych wypowiedzi na forum wynieść wrażenie, że trykociarstwo czasami jest traktowane z przymróżeniem oka i po macoszemu....
Nocy Matko Dnia

Offline karolk

Mucha Comics
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 17, 2007, 12:43:14 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "karolk"
mam andzieje że nie mówwisz o mnie:)
ja czytam komiksy
te dobre lubie te zle mi zwisaja ...u pasa
i "gatunek" superhiro lub nie nie ma znaczeni

Nie, ale można z różnych wypowiedzi na forum wynieść wrażenie, że trykociarstwo czasami jest traktowane z przymróżeniem oka i po macoszemu....



bo niestety 90% z trykotow to crap:/
ilez mozna czytac o dylematach  goscia co strzela promieniami z tyłka bo nas nie lubią a my jesteśmy dobre mutanty

Osttanim rasowym trykotem doskonałym któy czytałęm to był DD bendisa potem brubekera

poza tym new frontier- genialna rzecz która pokazuje działąjać w konwencji trykota że ten styl ten rodzaj komiksu to już historia dobry w latach 60-70 ale tearz?
n

Offline bąbielek

Mucha Comics
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 19, 2007, 10:59:06 pm »
Czy tylko ja zauważyłem, że strona http://www.muchacomics.com/ tak jaby zaczęła działać?
Piszę "tak jakby" bo nie pojawiło się dużo więcej niż było przy ostatnim wspominaniu strony, ale zawsze - widać jakąś aktywność.

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Mucha Comics
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 11, 2007, 11:49:14 pm »
Stronka może i działa, ale czy ktoś jest w stanie mi podać jak się z nimi skontakotwać? W sensie czy jest jakiś mail do Muchy?

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 13, 2007, 09:49:58 pm »
Muchos gracias.....a właśnie.... Co z Muchą i jej 1602? Kiedy do kupienia? W Komikslandii miało być najpóźniej w poniedziałek.....
Nocy Matko Dnia

Offline spidey

Mucha Comics
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 14, 2007, 07:14:18 pm »
Właśnie, 1602 w poniedziałek a co później? Kiedy drugi tom Astonishing X-Men? Ma ktoś jakieś kontakty z tym wydawnictwem i wie więcej niż zwykli śmiertelnicy?

Offline Byk_w_natarciu

Mucha Comics
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 18, 2007, 08:37:26 pm »
Co prawda tę informację dubluję, bo już wkleiłem ją w temacie o Mandragorze, ale nie mogłem się powtrzymać...
Cytat: "Yaqza na komiks.nast.pl"

od wczoraj Pan Nurzyński oficjalnie współpracuje z Mucha Comics i zajmować się będzie sprawami tego wydawcy w Polsce.


Mucho trzymaj się, "Destruktor" przybył  :badgrin:

Offline ljc

Mucha Comics
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 08, 2008, 12:21:17 pm »
1602 fantastyczna czwórka - przeciętniak, zwłaszcza jak się zna 1602 Gaimana - FF nie zrobiło na mnie pod żadnym względem wrażenia
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 08, 2008, 02:40:17 pm »
1602 Gaimana już było mocno przeciętne (zwłaszcza 2 tom), więc nie spodziewam się nic rewelacyjnego po FF 1602, odpuszczę to sobie raczej.

Offline Blacksad

Mucha Comics
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:40:36 pm »
Mam wrażenie, że z tą FF to trochę w próżnię strzał. Żadnych tradycji nie mają ci bohaterowie w Polsce (chyba tylko w dwóch wydaniach specjalnych semica się pojawili i w niesławnym "X-4"). Już klasyczna historia z nimi byłaby... mocno ryzykowna, a co dopiero taki "elseworld"?
Cóż, nic mi do tego, ale - choć chętnie przeczytałbym coś marvelowskiego dla odkażenia czaszki, to akurat tę pozycję też sobie daruję.
Chrzań się, Smirnov

Offline holcman

Mucha Comics
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 08, 2008, 08:34:40 pm »
Blacksad napisał:
Cytuj
Mam wrażenie, że z tą FF to trochę w próżnię strzał.


Nie tyle strzał w próżnię, co rykoszet. Z tego co się orientuję to wydawnictwo Mucha Comics dobiera tytuły ze względu na rynek duński. Główna część nakładu idzie tam a do nas trafia tylko jakaś jego część. Fani tego tupu komiksów powinni się bardzo cieszyć, że komuś chce się robić tego typu operacje. A będzie się chciało dalej tylko jeśli się to będzie opłacało.

Offline yurek1

Mucha Comics
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 09, 2008, 05:54:27 am »
zaraz, zaraz, czyli wygląda to tak, że ktoś wydaje po duńsku ze dwa, trzy tysiące sztuk komiksu, po czym tłumaczy go na polski i wydaje tutaj w nakładzie - jak sądzę - nie większym niż 1000 sztuk?
to ja się już nie dziwię, że tłumaczenie tych komiksów jest żałosne, skoro najpewniej robią to najmniejszym kosztem, pewnie samodzielnie tłumacząc, albo zatrudniając kogoś za psie pieniądze.
jak długo im się będzie opłacało? ośmielam się krakać, że niedługo, zresztą patrząc choćby na ich stronę, to profesjonalizmy tam tyle co kot napłakał.  :roll:

póki co z oferty Muchy kupiłem Elektrę i szybko sprzedałem.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline turucorp

Mucha Comics
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 09, 2008, 06:35:33 am »
Cytat: "yurek1"

jak długo im się będzie opłacało? ośmielam się krakać, że niedługo, zresztą patrząc choćby na ich stronę, to profesjonalizmy tam tyle co kot napłakał.  :roll:


A co ma wspolnego "profesjonalizm" z oplacalnoscia wydawania? :shock:
Beda wydawac dopoki druk w Polsce bedzie tanszy a sprzedaz u nas nie bedzie generowac strat, to dosyc logiczne jesli chodzi o dzialanosc wydawnicza :roll:

Offline ljc

Mucha Comics
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 09, 2008, 08:04:38 am »
Cytat: "Blacksad"
Mam wrażenie, że z tą FF to trochę w próżnię strzał. Żadnych tradycji nie mają ci bohaterowie w Polsce (chyba tylko w dwóch wydaniach specjalnych semica się pojawili i w niesławnym "X-4"). Już klasyczna historia z nimi byłaby... mocno ryzykowna, a co dopiero taki "elseworld"?
Cóż, nic mi do tego, ale - choć chętnie przeczytałbym coś marvelowskiego dla odkażenia czaszki, to akurat tę pozycję też sobie daruję.

imo problemem nie są bohaterowie, ale przeciętny scenariusz - historia, która jest dość sztampowa i nie daje nic nowego prócz osadzenia FF na początku XVII w. (choć w samym osadzeniu nie ma nic nowego) i oczywiście przeciętniackie na maxa rysunki - natomiast sama translokacja historyczna jest imo trafionym pomysłem i daje ogromne pole do popisu nie tylko dla scenarzysty - ergo fabuła w 1602 z FF w roli głównej jako koncept powinna raczej przyciągnąć - a już na pewno tych, szukajacych czegoś mniej - by tak rzec - klasycznego
ze scenara jedynym ciekawym patentem są - by nie spojlerować - dzieła Szekspira
tamtam!

 

anything