trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3465 dnia: Maj 08, 2016, 02:13:01 pm »
Tak teraz patrzę, 8azyl raczej się nie ucieszy jak zobaczy ile mają kolejne tomy Aliasa. Już widzę te teksty, że Mucha nas "okrada".  :lol:


Moim zdaniem, 8azyl odpuści sobie "Alias" po obejrzeniu plansz próbnych, bo przecież rysunki są tam paskudne. I osobiście bym mu doradzał, żeby tak zrobił, bo sądząc po tym, co mu się podoba, z fabuły tego komiksu też nie będzie zadowolony.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3466 dnia: Maj 08, 2016, 02:18:20 pm »
"Alias" ma świetną cenę za całość wyjdzie taniej niż omniak i to dużo taniej. Trochę liczyłem, że ktoś będzie chciał się pozbyć omniaka i sfinansować sobie za to polskie wydanie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3467 dnia: Maj 08, 2016, 02:42:03 pm »
Tak teraz patrzę, 8azyl raczej się nie ucieszy jak zobaczy ile mają kolejne tomy Aliasa. Już widzę te teksty, że Mucha nas "okrada".  :lol:
Ale cena też się zmniejszy.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3468 dnia: Maj 08, 2016, 02:54:23 pm »
Ale cena też się zmniejszy.
Pewnie tak, ale raczej przelicznik cena/strony, będzie ciut słabszy. Obstawiam takie ceny.
2. tom - 55 zł, 3. tom - 65 zł, 4. tom - 69 zł
Opcjonalnie może być kilka złotych taniej, ale nie spodziewam się, bo ostatnio Mucha podniosła ceny okładkowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3469 dnia: Maj 08, 2016, 03:01:04 pm »
"Alias" ma świetną cenę za całość wyjdzie taniej niż omniak i to dużo taniej. Trochę liczyłem, że ktoś będzie chciał się pozbyć omniaka i sfinansować sobie za to polskie wydanie.
Alias ma cenę po prostu OK, tyle ile mniej więcej mozna się było spodziewać. W najtańszej księgarni dysponującej Muchą (lovebooks) bedzie mozna kupić za ok. 52 zł - dla mnie spoko, ja na pewno kupię... ale żeby to była jakaś cena wyjątkowa, "świetna"? Bez przesady - mniej więcej standard za tego typu komiksy obecnie na polskim rynku.

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3470 dnia: Maj 08, 2016, 03:46:08 pm »
Na razie zobaczymy jak to będzie. Jesli wezmę Alias, to będzie to razem z pakietem czerwcowym, który wyjdzie 15 i 29 czerwca. Będę więc miał czas czy dołożyć do koszyka tą Muchę.

A to, że i Mucha nas okradała pisałem już od 2012, gdy zobaczyłem ich ceny za New Avengers, Tajną Wojnę i Ród M. Ale widząc, że nie mają szans z takimi cenami konkurować na rynku, zbastowali i Żółtego, Szarego czy Origin 2 wydawali już w niższych cenach.

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3471 dnia: Maj 08, 2016, 04:07:53 pm »
Tak, to pewnie Twoja zasługa.

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3472 dnia: Maj 08, 2016, 04:09:01 pm »
Nie moja, tylko Hachette i polskiej WKKM. Jak i cały ten dobrobyt komiksowy jaki teraz mamy.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3473 dnia: Maj 08, 2016, 06:14:40 pm »
Myślałem, że podobnie jak Egmont np. z Wiecznym Batmanem, Mucha zrobi podobnie z Alias tzn. pozostanie przy tej samej cenie, niezależnie od objętości tomu. Największa dysproporcja jest widoczna przy przejściu z tomu 1 (9 zeszytów) do 2, który posiada już tylko 5 zeszytów, pozostałe 2 tomy już po 7. Czy ruchoma cena jest potwierdzona, czy to tylko domysły?

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3474 dnia: Maj 08, 2016, 06:39:09 pm »
Jeśli tak by było, to byłoby niefajnie. Ale niech najpierw wydadzą 1 tom, a potem się zobaczy, czy w ogóle drugi będzie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3475 dnia: Maj 08, 2016, 06:44:00 pm »
Na pewno ruchoma (coś koło tego co podał Radef) Fatele 5 też grubsze i droższe  :smile:

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3476 dnia: Maj 08, 2016, 07:04:08 pm »
Na pewno ruchoma (coś koło tego co podał Radef) Fatele 5 też grubsze i droższe  :smile:

W tę stronę to każdy lubi, gorzej w drugą.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3477 dnia: Maj 08, 2016, 07:08:42 pm »
Myślałem, że podobnie jak Egmont np. z Wiecznym Batmanem, Mucha zrobi podobnie z Alias tzn. pozostanie przy tej samej cenie, niezależnie od objętości tomu. Największa dysproporcja jest widoczna przy przejściu z tomu 1 (9 zeszytów) do 2, który posiada już tylko 5 zeszytów, pozostałe 2 tomy już po 7. Czy ruchoma cena jest potwierdzona, czy to tylko domysły?
Mucha zawsze stosuje ruchome ceny. Jedynie Egmont jest wydawcą, który jest na tyle duży, by go stać by jeden tom miał więcej stron, a drugi mniej, a oba miały taką samą cenę. Najnowsze przypadki? Ostatni tom Fatale, Sex Kowalskiego, a kiedyś Kick-Ass czy New Avengers.
Tak jak pisałem, prawdopodobnie będą takie ceny jakie napisałem (+/- 5 zł), bo w takich cenach Mucha wydaje Marvela.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3478 dnia: Maj 09, 2016, 10:34:34 am »
naEkranie wrzuciło przykładowe strony JJ. Rzeczywiście - luksus nie jest. Ale nie jest też aż tak bardzo źle. Jeszcze nad tym komiksem podumam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3479 dnia: Maj 09, 2016, 11:07:34 am »
naEkranie wrzuciło przykładowe strony JJ. Rzeczywiście - luksus nie jest. Ale nie jest też aż tak bardzo źle. Jeszcze nad tym komiksem podumam.
Tak do twojej informacji naEkranie przekopiowało tylko to co udostępniła Mucha na swojej stronie FB. Wizualnie komiks zbliżony do Gotham Central, więc jak najbardziej na plus. Serio nie wiem co ci nie pasuje w tych rysunkach, tym bardziej że pasują do wymowy te historii.

 

anything