Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malibu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3555 dnia: Maj 24, 2016, 07:41:46 pm »
Jak uda się wydać chociaż jeden z czterech tytułów, o których słyszałem to będzie bomba  :razz:


Mmmmm cztery tytuły, jeżeli Mucha ma wydawać komiksy związane z serialami to pewnie będzie tak:


1. The Immortal Iron Fist Brubakera i Fractiona
2. Punisher Ennisa (na początek, później Aaron :smile: )
3. Outcast z Image
4. Nie wiem co jeszcze mogło by być :P


Moje typy, mam nadzieję, że trafiłem z jakimś  :biggrin:

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3556 dnia: Maj 24, 2016, 07:45:12 pm »
Ja na Komiksowej Warszawie słyszałeś wśród głosów z widowni coś o jakimś Luke'u Cage'u.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3557 dnia: Maj 24, 2016, 07:53:43 pm »
My nikomu nie powiemy. Czyzby to był naprawdę komiks który zaczyna się na Iron a kończy na Fist?? :wink:

Jak zwykle nie zawodzisz i wykazujesz się:
1) umiejętnością czytania ze zrozumieniem,
2) umiejętnością logicznego myślenia.

Nie licząc na twoją elokwencję wyjaśnię: we wpisie wyraźnie pada informacja o wydawnictwie IMAGE.

Ja bym chciał East of West, bo kadry fajne - czytał ktoś?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 07:58:45 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3558 dnia: Maj 24, 2016, 08:50:06 pm »
Ja bym chciał East of West, bo kadry fajne - czytał ktoś?


Tak, czytał. Jak na Hickmana całkiem dobre.


Teraz wyjaśnię dlaczego "jak na Hickmana", hehe. Hickman pisze zawsze jeden komiks, mamy samospełniającą się przepowiednię, doomsday scenario i bohaterów w opowieści postawionych jak pionki w szachownicy gdzie wszystko musi swoje przejść żeby poznać odpowiedzi (które nie zawsze są mądre a czasem dostajesz odpowiedzi w tak debilny sposób, że załamujesz ręce bo nagle Jonathan obudził się, że nie ma czasu i musi się streszczać). East of West nie jest wyjątkiem ale...

Tu postaci cą cokolwiek bardziej wyraźne i posiadają jakieś własne charaktery (a nie tak te jego nieszczęsne bezpłciowe Avengers gdzie istnieją trzy typy postaci rozpisane na 50 bohaterów), tło opowieści jest nośne (western wymieszany... powiedzmy, że z Diuną) i naprawdę dynamiczne ilustracje, które łagodzą momentami chropowatość scenariusza.


Ja ogólnie bardzo szybko znudziłem się komiksami Hickmana po początkowym zachwycie lata temu (secret warriors itp) ale East Of West jakoś wyjątkowo mi wchodzi i tę serię uparcie kontynuuję (choć jestem na wysokości 3 tomu i czekają mnie jeszcze dwa).
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3559 dnia: Maj 24, 2016, 09:23:10 pm »
To może inaczej - taki TOP4 serii, które powinny być w PL wydane, bo inna sytuacja będzie zbrodnią? :)

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3560 dnia: Maj 25, 2016, 07:00:26 am »
No nie będę ukrywał, że bardzo by mnie ucieszyło wydanie po polsku Outcast'a bo to fajna seria(póki co - dwa TP), ale czy serial w Polsce ma szansę nakręcić sprzedaż? Tego to już nie jestem pewien. Nie oglądałem jeszcze pierwszego odcinka, ale czytałem raczej pozytywne oceny. Swoją drogą jestem ciekaw jak rozwiążą problem braku dużej ilości materiału źródłowego (bo nie wyszło jednak dużo komiksów, więc ich treści nie starczy pewnie na więcej niż pół sezonu). Pójdą w stronę kompletnego oderwania od komiksu, "luźnej spójności" (obudowanie kluczowych wydarzeń i postaci dodatkowymi epizodami) czy raczej Kirkman będzie z wyprzedzeniem prezentował w serialu wydarzenia które potem pojawią się w komiksie? Pewnie niedługo się przekonamy.


w odpowiedzi na pytanie arczi_ancymon (tylko w ramach image, nie znam się na marvelu, nie wiem które serie są pożądane przez polskiego czytelnika, co podejdę do Marvela to się sparzę, więc nie chcę się wypowiadać):
1. Invincible - to, że nikt się jeszcze nie przymierzył do tej serii mogę sobie tłumaczyć tylko jej długością (nie wiem czy Mucha miałaby siłę wydać tyle TP, ale miała by robotę na 4-5 lat co najmniej); dodatkowo zamiast takiego praktycznie nieznanego superhero woleli by jakąś bardziej znaną serię (przypuszczenie)
2. Outcast - jego niewydanie u nas nie będzie zbrodnią, ale na pewno mamy teraz najlepszą atmosferę na jego wydanie, także widzę dużą szansę
3. Revival - bardzo dobra seria, jej niewydanie też nie będzie zbrodnią, ale byłoby szkoda :)
4. Thief of Thieves - j.w., nie wiem jak tam stoi/wisi sprawa serialu na motywach, ale pewnie nadal jest na niego szansa

Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Night wolf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3561 dnia: Maj 25, 2016, 07:31:46 am »
@Wolf85
Co do Invincible to mucha albo Taurus kiedyś pisała że długość serii jest główną przeszkoda. Poza tym słyszałem że początek(30 pierwszych zeszytów) jest średni i przez to seria może się nie przyjąć ale później się rozkręca i to wynagradza :) Też chciałbym żeby to zostało wydane, tak jak i Outcast :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3562 dnia: Maj 25, 2016, 07:38:07 am »
1. Invincible - to, że nikt się jeszcze nie przymierzył do tej serii mogę sobie tłumaczyć tylko jej długością (nie wiem czy Mucha miałaby siłę wydać tyle TP, ale miała by robotę na 4-5 lat co najmniej); dodatkowo zamiast takiego praktycznie nieznanego superhero woleli by jakąś bardziej znaną serię (przypuszczenie)
Ultimate Collection tak z 3 tomy na rok i byłoby super  :smile: ale Mucha wydaje wszystko w "pojedynczych" więc wątpię.

W Polsce dużo osób czeka na "Niezwyciężonego" się mało znany Chew sprzedaje to pewnie to tym bardziej. Zawsze można wszem i wobec reklamować "Komiks twórcy The Walking Dead (i Outcast)"  :biggrin:

Poza tym słyszałem że początek(30 pierwszych zeszytów) jest średni i przez to seria może się nie przyjąć ale później się rozkręca i to wynagradza :smile:
Zgadza się na początku jest słabiej.
 

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3563 dnia: Maj 25, 2016, 07:54:04 am »
Night wolf, nie zauważyłem żeby pierwsze 30 numerów było nudnych, sam ścisły początek jest faktycznie nieco "klasycznym" orginem superbohaterskim (choć może nietypowym), ale takie to musi być, bo ta seria wywraca potem większość trykotowych stereotypów, zwłaszcza na początku. To jest celowy zabieg, a ten twist jest okazją do przebudowania przez Kirkmana gatunku superhero. I jest to chyba najbardziej unikatowa mieszanka poważnych i wesołych tematów, plus mnóstwo wykręconych pomysłów, pastisze komiksów (w początkowych zeszytach głownie z JL), jak i śmiechy z całej branży komiksowej, popkultury, sf. Naprawdę bardzo by było żal gdyby u nas nie wyszedł.
Outcast też mnie ostro zaskoczył. Ja generalnie nie lubię historii o opętaniu a ta ostro wciąga i w dodatku jest bardzo dobrze oprawiona graficznie, mi ten minimalistyczny styl bardzo odpowiada.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Night wolf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3564 dnia: Maj 25, 2016, 10:28:42 am »
@Wolf85
Ale w którym miejscu napisałem że początek jest nudny? :smile: Po prostu nie wybija się na początku, ale później to rekompensuje to są opinie które ja czytałem o tej serii, ale bym i tak brał bo bardzo lubię twórczość Kirkmana :smile:
Dziwi mnie to że własnie nikt nie chce tego promować właśnie jako komiks twórce Walking Dead który b.dobrze się sprzedaje :smile:


« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 10:42:03 am wysłana przez fragsel »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3565 dnia: Maj 25, 2016, 10:34:12 am »
Kto znalazł najtańszą ofertę na JJ Alias? Bo na nP.pl nie ma (jeszcze?) a na Gildii aż 55 zł.
A ja się już nie mogę doczekać czerwca jak kiedy puszcze zamówienia i ten komiks do mnie przyjdzie. Po przejrzeniu przykładowych stron, to stwierdzam że rysunki M. Gaydos wyglądają super i pasują do klimatu tej historii. W tej serii jak i Gotham Central i Chew nie wyobrażam sobie innych rysowników, którzy idealnie odzwierciedlają klimat scenariuszowy tych komiksów.
Bazyliszku czytałeś może Chew??

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3566 dnia: Maj 25, 2016, 11:20:13 am »
@Night wolf
Faktycznie nie napisałeś, że nudne, mój błąd, przepraszam.
Ale też mi się nie wydawały średnie, od początku czuć, że ta seria nie jest tym czym może się od pierwszych stron wydawać, ja biorąc pierwszy raz trade w rękę nie wiedziałem absolutnie nic (prócz tego, że seria jest chwalona, ale za co nie wiedziałem :) ). I od początku wciągnęła bardzo szybko, pierwsze zeszyt podobały mi się od razu (a jak zaczął rysować Ottley - jeszcze bardziej). A potem był tylko lepiej. Więc u mnie już początek się wybił, bo sam orgin Marka jest ciekawy, właśnie dlatego, że....
Spoiler: pokaż
jest nieciekawy.

Jeżeli władasz angielskim (to nie jest komiks z bardzo skomplikowanymi dialogami, nie jest też szczególnie hermetyczny) to polecam ci nie czekać na polskiego wydawcę (który ze względu na długość serii i ogólne nasycenie trykotami może się szybko nie objawić) tylko zakupić go w postaci miękookładkowego Compendium. Kosztuje około 200-230 złoty (w zależności od sklepu, aktualnego kursu $, promocji itp.) , zawiera 48 zeszytów plus dodatki (ale w pierwszym jest chyba akurat tylko zerówka), 1000+ stron. Dodatkową zaletą jest, że (nawet uwzględniając zniżki w outletach) po polsku i tak pewnie wyjdzie drożej za ta samą treść, ale to nie jest oczywiście sprawa najważniejsza. Wadą jest oczywiście to, że jak na razie są tylko dwa takie omniaki (do nr 96 jeśli dobrze pamiętam).

Ale szczerze liczę tu na Muchę i mam nadzieję (jeśli nie wejdą mocno w Marvel), że w przyszłym roku zaczną nam tę serię :)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 11:29:54 am wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3567 dnia: Maj 25, 2016, 01:51:10 pm »
Ja też bym chętnie przeczytał Niezwyciężonego, chociaż niewiele wiem o tej serii. Do czego to można porównać? Do "Kick-Ass"?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3568 dnia: Maj 25, 2016, 01:55:31 pm »
Ja też bym chętnie przeczytał Niezwyciężonego, chociaż niewiele wiem o tej serii. Do czego to można porównać? Do "Kick-Ass"?


Bardziej co by było gdybyś połączył Superboya ze Spider-Manem (klimatycznie) i pozwolił sobie na wszystko na co nie dostałbyś zgody od edytorów nadzorujących te tytuły (przemoc i faktyczne konsekwencje wydarzeń)  :wink:
perły przed wieprze

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3569 dnia: Maj 26, 2016, 10:39:56 am »
Ja też bym chętnie przeczytał Niezwyciężonego, chociaż niewiele wiem o tej serii. Do czego to można porównać? Do "Kick-Ass"?
Dawno mi nikt tak nie zabił ćwieka pytaniem, ale spróbuję odpowiedzieć.
Nie, nie specjalnie jest w mojej opinii podobny do "Kick-Ass" (choć ten komiks pamiętam jak przez mgłę). Ujmę to tak:
Wyobraź sobie Supermana, ale bardzo młodego, jeszcze naiwnego,
Spoiler: pokaż
 którego biologiczny ojciec też jest na ziemi i jest jej największym super herosem
. A teraz obedrzyj go z całego tego patosu, którym coraz mniej umiejętnie epatują jego autorzy, ot po prostu nastolatek z wielką mocą, co sprawia mu frajdę. Zaczyna on swoją "przygodę" w bycie super bohaterem. A teraz domieszaj do tego całą gamę typowych dylematów superhero (
Spoiler: pokaż
dlaczego nie zabijamy morderców? przecież i tak zaraz zwieją z więzienia? jak połączyć szkołę/pracę/życie z walką ze złymi? jakie rzeczy są moralnie usprawiedliwione?  czy nie marnuje czasu walcząc z przestępcami?itp.
) do tego dołóż sporo dylematów typowych młodych ludzi (
Spoiler: pokaż
skąd wziąć pieniądze? jak pozostać niezależnym? czy jest sens chodzić do szkoły i uczyć się czegoś co mi się nie przyda, wyłącznie dla papierka?itp.
). Następnie pod tę bazę dołóż dodatkowo sobie galerię najważniejszych motywów superhero i sf (
Spoiler: pokaż
 kosmiczne imperia i unie galaktyczne, symbiotyczne stworzenia, chcące opanować ziemię, równoległe wszechświaty, geniusze zła, arcy wrogowie, anty-herosi, napięcia w teamach super hero
) i jeszcze sporą dawkę humoru (ale nie takiego slapstickowego, humor u Kirkmana jest bardziej ironiczny, ludzki, sporo też nabijania się z komiksu jako takiego i superhero). Ale jednocześnie jest to komiks jak najbardziej poważny, porusza wątki które DC i Marvel już dawno okryły zasłoną milczenia.
Spoiler: pokaż
Przy dylematach głównego bohatera - Marka - Batman wydaje się rozpieszczonym bachorem, który powinien zająć się czymś pożytecznym, zamiast bawić się w mściciela
. Tyle chyba z mojej strony :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

 

anything