trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3600 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:03:49 pm »
OK. Rozumiem. Masz felerny egzemplarz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3601 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:12:36 pm »
Po lewo Jessica. Po prawo Velvet.
Velvet jest dociśnięty poprawnie. Mocno. Jessica posiada brak dociśnięcia. Boję się wyciągać z folii bo myślę że z czasem wypadną kartki.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3602 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:19:33 pm »
Po lewo Jessica. Po prawo Velvet.
Velvet jest dociśnięty poprawnie. Mocno. Jessica posiada brak dociśnięcia. Boję się wyciągać z folii bo myślę że z czasem wypadną kartki.



Komiks jest szyty. Jeśli zatem coś ma wypadać, to całe zszywki.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3603 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:19:58 pm »
Nic ci nie wypadnie  :smile: otwieraj śmiało.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3604 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:35:54 pm »
Po lewo Jessica. Po prawo Velvet.
Velvet jest dociśnięty poprawnie. Mocno. Jessica posiada brak dociśnięcia. Boję się wyciągać z folii bo myślę że z czasem wypadną kartki.
U mnie jest tak samo, nic nie wypadło. Wg mnie to grzbiet jest za wąski, dlatego ci się wydaje że brak dociśnięcia. Jessica jest objętościowo grubsza od Velvetu, a mają takie same grubości grzbietu (zmierzyłem). Podobna sytuacja była w kiedyś z New Avengers, które wydawała Mucha.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 07:40:59 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3605 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:45:01 pm »
Dokładnie tak! Jakby grzbiet był za wąski.

Mikel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3606 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:45:09 pm »
 :smile:
Czytałem jedno i drugie, trzyma się, choć w Velvet mam źle dogiętą okładkę i zrobił się bąbelek przy wklejce
Tak przy okazji :smile:


Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3607 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:51:23 pm »
do momentu dołączenia do tego forum myślałem, że to ja mam OCD. not anymore,,, :D

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3608 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:38:08 am »
@mappy - i ja Cię uspokoję, oba egzemplarze jakie do mnie dojechały, też tak wyglądały. Swój otworzyłem, przeczytałem, żona przeglądała, trzyma się. Także śmiało, nie krępuj się, wytrzyma i się nie rozpadnie.
Choć przyznam, że faktycznie wygląda "inaczej". Jakby grzbiet był za wąski, bo ktoś źle przyciął :)

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3609 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:56:10 am »
Jedyne o co można się martwić to o to żeby kartki się nie podarły podczas przewracania stron. Gramatura kartek jest mniejsza niż w innych komiksach Muchy, co się równa podobnymi rozmiarami do komiksów z mniejszą ilością stron.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3610 dnia: Czerwiec 16, 2016, 10:12:30 am »
Velvet przeczytany (przeczytana?), Alias dopiero w planach na weekend.
Jak wcześniej napisałem, a Jaxx to potwierdził - Velvet graficznie jest niesamowite. Steve Epting wraz z Elizabeth Breitweiser zrobili znakomitą robotę, czuć wręcz klimat lat 70 i kina sensacyjno-szpiegowskiego, który reprezentował Bond grany przez Seana Connery'ego. Świetne zilustrowane sceny akcji: pościgi, walka wręcz, są bardzo dynamiczne.
Natomiast scenariusz Brubaker to jak zwykle majstersztyk, a ten pierwszy tom to dopiero rozgrzewka do tego co mam nastąpić (mam takie wrażenie po zakończeniu). Nie chce tu dużo pisać aby nie spoilerować, ale: pomimo że historia na początku idzie ograną ścieżką (mam wrażenie że autor celowo czerpie z utartych schematów), to nie brakuje zwrotów akcji a postacie są tu świetnie i wyraziście napisane (szczególnie główna bohaterka, która skrywa kilka tajemnic).
Widać było już w Kapitanie Ameryce: Zimowym żołnierzu, że to są klimaty które autor lubi, ale dopiero tu gdzie ma większą swobodę widać to najlepiej. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów historii szpiegowsko sensacyjnych.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3611 dnia: Czerwiec 16, 2016, 02:40:59 pm »
Po lewo Jessica. Po prawo Velvet.
Velvet jest dociśnięty poprawnie. Mocno. Jessica posiada brak dociśnięcia. Boję się wyciągać z folii bo myślę że z czasem wypadną kartki.


U mnie tak samo więc prawdopodobnie cały nakład tak ma. Nie wiem co za sierota przygotowywała to do druku. Komiks ma 216 stron a grzbiet jest tej samej szerokości co w Chew 1, który ma... 128 stron. Jak się postawi na półce między inne ściśnięte komiksy to trochę słabo to wygląda. Wcześniej spotkałem się z czymś takim tylko w New Avengers też od Muchy.

A sam komiks świetny, ten sam poziom co Gotham Central.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2016, 10:22:34 pm wysłana przez amsterdream »

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3612 dnia: Czerwiec 16, 2016, 02:54:09 pm »
Wcześniej spotkałem się z czymś takim tylko w New Avengers też od Muchy.

u mnie natomiast regularnie się coś takiego zdarza w komiksach od egmontu i nieregularnie (dla pojedynczych przypadków) od taurusa i ongrysa.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3613 dnia: Czerwiec 20, 2016, 11:45:20 am »
Czy ktoś już widział w sprzedaży ostatni tom "Fatale"? Wg zapowiedzi facebookowej Muchy miał się ukazać w piątek ale potwierdzenia tego faktu nie widzę...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3614 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:02:15 pm »