Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1629537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3616 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:05:56 pm »
u mnie natomiast regularnie się coś takiego zdarza w komiksach od egmontu i nieregularnie (dla pojedynczych przypadków) od taurusa i ongrysa.

Kilka grubszych tomów Hachette też tak miało - wręcz wybrzuszały okładki i robią się szpary gdy je wciskam pomiędzy inne tomy.

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3617 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:14:44 pm »
U mnie tak samo więc prawdopodobnie cały nakład tak ma. Nie wiem co za sierota przygotowywała to do druku. Komiks ma 216 stron a grzbiet jest tej samej szerokości co w Chew 1, który ma... 128 stron. Jak się postawi na półce między inne ściśnięte komiksy to trochę słabo to wygląda. Wcześniej spotkałem się z czymś takim tylko w New Avengers też od Muchy.

A sam komiks świetny, ten sam poziom co Gotham Central.


Żadna usterka tylko gramatura papieru mniejsza niż w innych komiksach no chyba, że miał być standardowy papier, a ktoś w drukarni się pomylił to pardon.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3618 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:55:02 pm »
Kuki, peta, dzięki. Zapomniałem dodać, że chodziło mi o to czy ktoś już go widział "materialnie" - do kupienia w sklepie komiksowym (bo nie wiem, czy się wybierać, zwłaszcza że pogoda niemiła).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3619 dnia: Czerwiec 20, 2016, 01:35:09 pm »
Nie wiem jak w sklepach stacjonarnych ale do mnie ostatni tom Fatale dotarł dziś (zamówienie z gildii)
The darkness will swallow everything

Offline Kokosz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3620 dnia: Czerwiec 20, 2016, 01:58:59 pm »
Nie wiem co za sierota przygotowywała to do druku. Komiks ma 216 stron a grzbiet jest tej samej szerokości co w Chew 1, który ma... 128 stron.

Szerokość grzbietu nie zależy wyłącznie od liczby stron, ale także od rodzaju papieru, gramatury papieru itp. Szerokość grzbietu zazwyczaj określa drukarnia na podstawie parametrów książki. Czasem jak już dotrze docelowy papier drukarnia robi "pusty" egzemplarz i mierzy, ale pewnie da się też to wyliczyć.

A ta "sierota" po prostu robi taki grzbiet, jak drukarnia poda.

Gdyby był to błąd składu, nadruk na grzbiecie nie pasowałby do tektury (taki błąd może popełnić wydawnictwo, ale też czasem drukarnia wprowadza jakieś poprawki). Jeśli nadruk pasuje do tektury, ale nie pasuje do grubości książki, to najprawdopodobniej drukarnia źle policzyła.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3621 dnia: Czerwiec 20, 2016, 02:25:29 pm »

Żadna usterka tylko gramatura papieru mniejsza niż w innych komiksach no chyba, że miał być standardowy papier, a ktoś w drukarni się pomylił to pardon.
Ale co ma do rzeczy mniejsza gramatura papieru do za wąskiego grzbietu? Gdyby pepier był grubszy to jeszcze gorzej by to wyglądało.


@Kokosz
Nikogo z wydawnictwa o fuszerkę nie podejrzewałem. Od początku sądziłem, że to ktoś w drukarni spieprzył. W końcu to BZ Graf.

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3622 dnia: Czerwiec 20, 2016, 02:47:22 pm »
Ale co ma do rzeczy mniejsza gramatura papieru do za wąskiego grzbietu? Gdyby pepier był grubszy to jeszcze gorzej by to wyglądało.


A to ma do tego, że jak mniejsza gramatura kartek to komiks jest chudszy, czyli grzbiet jest węższy. Natomiast, gdyby papier był grubszy to i grzbiet byłby szerszy.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3623 dnia: Czerwiec 20, 2016, 03:26:59 pm »
Mam komiksy w twardej oprawie z papierem o jeszcze mniejszej gramaturze niż w Alias i grzbiety wyglądają w nich normalnie więc nie rozumiem do czego dążysz. W przypadku Alias ewidentnie ktoś popełnił błąd a gramatura papieru nie ma tu nic do rzeczy. New Avengers od Muchy też ma za wąskie grzbiety a papier jest inny.

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3624 dnia: Czerwiec 20, 2016, 03:56:11 pm »
Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Dla mnie grzbiet wygląda w porządku, komiks się trzyma, nic nie lata , ani nie trzeszczy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3625 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:41:32 am »
Zapowiedź z FB Muchy

Bękarty z Południa: Na boisku (Southern Bastards: Gridiron) Tom 2
Scenariusz: Jason Aaron (Skalp, Ludzie gniewu, Punisher MAX, Ghost Rider)
Rysunki i kolory: Jason Latour (Skalp, Wolverine, Django Unchained.)

Tłumaczenie: Robert Lipski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Wydawca oryginalny: Image Comics
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Format: 170x260 mm
Druk: kolor

ISBN 978-83-61319-72-6
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 49,00 zł
Premiera: 6 lipca 2016.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Southern Bastards  #5-8.
Nowa seria z Image Comics. Jedna z najczęściej nagradzanych produkcji 2015 roku.
Earl Tubb chciał zaprowadzić porządek w swoim rodzinnym mieście. Myślał, że wystarczy mu wielki kij. Pomylił się.
Hrabstwo Craw w Alabamie należy do jednego człowieka: trenera Eulessa Bossa. Jednak nie zawsze tak było. Kiedyś Euless był po prostu zwykłym chłopakiem, gotowym przelewać krew dla futbolu. I mającym ojca będącego największą zakałą hrabstwa.
Jak doszło do tego, że najgorszy futbolista lokalnego liceum został najpotężniejszym człowiekiem w mieście? I jaką mroczną cenę zapłacił, by osiągnąć swój cel?

Drugi tom serii BĘKARTY Z POŁUDNIA, kryminalnej historii nagradzanego duetu JASON AARON (Skalp, Star Wars) i JASON LATOUR (Loose Ends, Spider-Gwen) ujawnia krwawą tajemnicę trenera Bossa, największego bękarta i zakapiora z Południa.

Offline Wyszu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3626 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:04:09 am »
Nareszcie !
Skalp też mógłby wychodzić częściej...

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3627 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:18:45 am »
Nareszcie !
Skalp też mógłby wychodzić częściej...

ja nie wiem, ale dla mnie trzy tomy na rok i zamknięcie serii w niecałe półtorej roku to niesamowita sprawa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 11:24:55 am wysłana przez mgnesium »

Offline Blackwood

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3628 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:18:56 am »
Bardzo dobra informacja!
Niedawno skończyłem pierwszy tom, i chociaż przed nabyciem miałem mieszane uczucia to lektura zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Ostatni raz podchodzę z tak małą wiarą w Aaron'a.
Podobnie miałem ze Skalpem, więc posypuje głowę popiołem, za brak zaufania do Jasona Aaron'a

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3629 dnia: Czerwiec 28, 2016, 04:01:39 pm »
Ja czekam na ogłoszenie daty premiery Spider-man Reign.