Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4485 dnia: Czerwiec 12, 2017, 12:36:27 pm »
Wiadomo już coś na temat premier z czerwca? Kiedy kolejny tom Alias? W sumie już prawie połowa czerwca...
Według ich katalogu mają wyjść Alias i Wytches.
Nie ma jeszcze konkretnych wiadomości, bo przecież dopiero co wyszły majowe nowości. Zresztą konkretne info od Muchy pojawia się zaledwie kilka (5-7) dni przed premierą.

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4486 dnia: Czerwiec 12, 2017, 08:03:42 pm »
Najpierw komiks, potem serial. Ogólnie szału nie ma. Fabularnie wszystko wolno się rozwija, w pewnym momencie staje się nawet nużące. Aktualne numery wychodzące w USA trochę ruszyły fabułę do przodu i coś się zaczyna wyjaśniać. Graficznie bardzo klimatyczny komiks.
Nie zgadzam się z niczym oprócz tego, że szata klimatyczna. Komiks miód. Każdy ma swoje zdanie :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Ryba2111

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4487 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:44:16 pm »
Fajnie :)


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4488 dnia: Czerwiec 17, 2017, 09:41:10 am »
Jasne, każdy ma prawo do swojej opinii, filmów Kubricka też nie znoszę :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4489 dnia: Czerwiec 23, 2017, 04:31:44 pm »
No i został nam tydzień do końca czerwca. Czyżby czerwiec bez żadnej premiery Muchy?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4490 dnia: Czerwiec 24, 2017, 02:35:07 pm »
z raczej pewnego źródła wiem, że Alias i Wytches dopiero w lipcu :(

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4491 dnia: Czerwiec 26, 2017, 12:59:39 pm »
z raczej pewnego źródła wiem, że Alias i Wytches dopiero w lipcu :sad:
Może to i dobrze. Z tego co widzę, miesiące czerwiec i lipiec będą trochę spokojniejsze. KG wychodzi w lipcu, a w czerwcu nie. Scream wychodzi gdzieś na przełomie, jako pakiet czerwcowo-lipcowy.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4492 dnia: Czerwiec 27, 2017, 07:11:22 pm »
Wczoraj z FB:

"Katalog określa daty przybliżone. Wszystkie tytuły z katalogu się ukażą. Wiedźmy leżą w drukarni. Kwestia kilku tygodni. O konkretnej dacie premiery poinformujemy w osobnym komunikacie."

Pytanie było o Wytches.

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4493 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:14:51 pm »
Mogę się mylić ale Mucha składając w danym roku zapowiedzi zawsze wydawała wszystko co było powiedziane, że wyda.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4494 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:21:16 pm »
Też mi się tak wydaje.

Chociaż drażni mnie to ich ciągłe przesuwanie premier i tłumaczenie się, że "terminy w katalogu są tylko orientacyjne". Naprawdę nie wiedzą miesiąc wcześniej kiedy drukarnia im coś wydrukuje? Przecież zlecając wydruk mają termin do wykonania przez podwykonawce. Nie liczę sytuacji losowych jak powódź/awaria maszyny itp.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4495 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:28:26 pm »
Jak drukują w kooperacji to pewnie nie wiedzą, czy z drukarni najpierw zejdzie wersja portugalska czy polska.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4496 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:25:30 am »
Ja to rozumiem, ale zlecając druk nie ma terminu, że do X ma być wydrukowane? Wysyłają pliki i piszą, "a wydrukujcie nam jak będziecie mieć chwilę między innym projektami". Wiedźmy leżą w drukarni i będą za kilka tygodni - to co, oni ręcznie malują te strony?. O Alias ani słowa, więc pewnie jeszcze później. W połowie roku już są obsuwy, a co dopiero jak będą mieć trochę grubsze tomy jak Miracleman czy Uncanny X-Force. A we wrześniu drukarnie pewnie będą jeszcze bardziej zawalone niż były w okolicach KW/Pyrkonu.

Może brzmi to jakbym atakował Muchę, ale po prostu się dziwie, że mają takie problemy z określeniem dat wydania. Inne wydawnictwa potrafią podać termin trochę wcześniej niż tydzień przed premierą.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4497 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:38:01 am »
Co do terminów Muchy to nie zapominajmy, że ten wydawca tłumaczy jeszcze dla Hachette WKKM, miał rezygnować po 120 tomie, ale ostatecznie chyba dogadano sprawę i będzie ciągnął dalej tłumaczenia. A zwiększona ilość komiksów, którą zapowiedzieli była przewidziana po tym jak zakończą współpracę z Hachette, co też było zapowiedziane w grudniu/styczniu jeśli pamięć mnie nie myli. To nie jest tak duży wydawca jak Egmont, który ma większe zaplecze i trzyma się terminów, nawet kosztem nieraz jakości. Problem leży w tym że są już oficjalne zapowiedzi na cały rok z terminami, jakby Mucha robiła jak Taurus Media, Studio Lain, Ongrys, Fantasmagorie podając tylko ogólnie zapowiedzi co wydadzą, a nie kiedy, myślę że nie było by o to dramy.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4498 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:50:50 am »
Może brzmi to jakbym atakował Muchę, ale po prostu się dziwie, że mają takie problemy z określeniem dat wydania. Inne wydawnictwa potrafią podać termin trochę wcześniej niż tydzień przed premierą.

Jeśli Mucha drukuje za granicą (a były przesłanki że przynajmniej część jest tak drukowana), to musisz wziąć po uwagę także logistykę. Komiksy wówczas mogą leżeć wydrukowane i czekają na jakiś dogodny transport do naszego kraju. Podróż interkontynentalna ma wówczas wiele możliwych punktów, dzięki któremu premiera może się opóźnić. A może po prostu mają taką politykę, że podają konkretną datę na tydzień przed premierą, tak samo jak mają od jakiegoś czasu politykę, że wszystko wydają w HC. Ma to pewien urok.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4499 dnia: Czerwiec 28, 2017, 08:23:59 am »
Jeśli Mucha drukuje za granicą
Mucha WSZYSTKO drukuje w Białymstoku  :smile: To inne kraje u nas drukują.

 

anything