Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1077673 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4500 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:25:30 am »
Ja to rozumiem, ale zlecając druk nie ma terminu, że do X ma być wydrukowane? Wysyłają pliki i piszą, "a wydrukujcie nam jak będziecie mieć chwilę między innym projektami". Wiedźmy leżą w drukarni i będą za kilka tygodni - to co, oni ręcznie malują te strony?. O Alias ani słowa, więc pewnie jeszcze później. W połowie roku już są obsuwy, a co dopiero jak będą mieć trochę grubsze tomy jak Miracleman czy Uncanny X-Force. A we wrześniu drukarnie pewnie będą jeszcze bardziej zawalone niż były w okolicach KW/Pyrkonu.

Może brzmi to jakbym atakował Muchę, ale po prostu się dziwie, że mają takie problemy z określeniem dat wydania. Inne wydawnictwa potrafią podać termin trochę wcześniej niż tydzień przed premierą.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4501 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:38:01 am »
Co do terminów Muchy to nie zapominajmy, że ten wydawca tłumaczy jeszcze dla Hachette WKKM, miał rezygnować po 120 tomie, ale ostatecznie chyba dogadano sprawę i będzie ciągnął dalej tłumaczenia. A zwiększona ilość komiksów, którą zapowiedzieli była przewidziana po tym jak zakończą współpracę z Hachette, co też było zapowiedziane w grudniu/styczniu jeśli pamięć mnie nie myli. To nie jest tak duży wydawca jak Egmont, który ma większe zaplecze i trzyma się terminów, nawet kosztem nieraz jakości. Problem leży w tym że są już oficjalne zapowiedzi na cały rok z terminami, jakby Mucha robiła jak Taurus Media, Studio Lain, Ongrys, Fantasmagorie podając tylko ogólnie zapowiedzi co wydadzą, a nie kiedy, myślę że nie było by o to dramy.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4502 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:50:50 am »
Może brzmi to jakbym atakował Muchę, ale po prostu się dziwie, że mają takie problemy z określeniem dat wydania. Inne wydawnictwa potrafią podać termin trochę wcześniej niż tydzień przed premierą.

Jeśli Mucha drukuje za granicą (a były przesłanki że przynajmniej część jest tak drukowana), to musisz wziąć po uwagę także logistykę. Komiksy wówczas mogą leżeć wydrukowane i czekają na jakiś dogodny transport do naszego kraju. Podróż interkontynentalna ma wówczas wiele możliwych punktów, dzięki któremu premiera może się opóźnić. A może po prostu mają taką politykę, że podają konkretną datę na tydzień przed premierą, tak samo jak mają od jakiegoś czasu politykę, że wszystko wydają w HC. Ma to pewien urok.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4503 dnia: Czerwiec 28, 2017, 08:23:59 am »
Jeśli Mucha drukuje za granicą
Mucha WSZYSTKO drukuje w Białymstoku  :smile: To inne kraje u nas drukują.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4504 dnia: Czerwiec 28, 2017, 08:38:23 am »
Ok, my bad. Więc moje teorie trzeba wyrzucić do piachu. Aczkolwiek to wciąż ma swój urok:)

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4505 dnia: Czerwiec 28, 2017, 10:26:57 am »
podając tylko ogólnie zapowiedzi co wydadzą, a nie kiedy, myślę że nie było by o to dramy.
O to mi chodzi. Jak nie wiesz kiedy coś zrobisz to nie obiecuj. Zwiększyli tempo i praktycznie co miesiąc coś ma być i jak głupi czekam z zamówieniami, bo Mucha ma być zaraz, już za chwilę i ... klops :doubt: I całe planowanie do piachu.

Gdyby nie ich super dobór tytułów (przynajmniej większości) to bym się już trochę gniewał na Muchę :wink:

@mkolek
Racja, zapomniałem, że zostali z Hachette, ale na mój rozum jak masz tyle roboty (i możliwości zarobku), że się nie wyrabiasz to zatrudniasz dodatkowych pracowników. Chyba, że chcą zostać małym wydawnictwem co wydaję 1 komiks na 3 miesiące to spoko, ale zapowiedzieli w tym roku więcej niż wydali przez 2 ostatnie (mogę się mylić, liczyłem to jakiś czas temu i mogę przekręcać :???: ).

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4506 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:15:36 am »
Dziwi mnie, że tak duże wydawnictwo z tak dużym stażem nie potrafi porządnie zaplanować sobie premier na choć 2-3 miesiące do przodu. Notoryczne obsuwy i premiery, o których dowiadujemy się dosłownie parę dni przed faktem...

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4507 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:32:15 am »
Tak na poważnie to jakie wydawnictwo dotrzymuje dat oprócz Egmontu?

Offline pokia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4508 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:38:56 am »
Timof zdaje się podaje terminy jakieś dwa tygodnie przed wydaniem. Często wyceń sposób zaskakując tytułami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4509 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:39:11 am »
Tak na poważnie to jakie wydawnictwo dotrzymuje dat oprócz Egmontu?
Można powiedzieć że Hachette ale w ich przypadku zapowiedzi są na jakieś 5 tomów w przód, wiec odpada, można, też powiedzieć że Eaglemoss, ale oni w pewnym momencie zmienili kolejność w stosunku do całościowej listy z zapowiedziami jaka wyszła, wiec też się nie liczy (ale oba wydawnictwa są najbliżej tego co reprezentuje Egmont)

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4510 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:43:25 am »
Nie liczę ostatnich paru tygodni, gdzie były te przeklęte powodzie itp.

Elemental, Ongrys, Taurus, KG czy Timof - nie kojarzę obsuw w ostatnim czasie. Te wydawnictwa nie dają planów na cały rok, co kiedy wyjdzie (i może przez to nie czuć tak, jeżeli jakiś termin przekroczą), ale jak powiedzą w połowie maja, że 20 czerwca ma premierę komiks X to będzie on 20 czerwca.

WK chyba dotrzymuję terminów dość dobrze, a plany są znane (albo były) dużo wcześniej.

A z tych mniejszych Fanta dopiero zaczynają, Lain miało chyba tylko z Ameryką taką obsuwę. Planeta czy Kurc też nie kojarzę, żeby się z czymś spóźnili jak podali termin.

edit: A jeszcze słabe jest, że Mucha zapowie, że komiks będzie w maju, po kilkunastu pytaniach na fb już po terminie "a jednak nie będzie, a kiedy będzie? damy znać" i po miesiącu "jutro premiera X" :roll:

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4511 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:45:38 am »
Wydaje mi się, że tu nie tyle o dotrzymywanie terminów chodzi. Wszystkim się zdarzają obsuwy, przesunięcia na inny miesiąc. Norma, przywykliśmy.
Nie chodzi też o trzymanie się tego co ogłosili w katalogu, wiadomo, że to terminy "poglądowe".

Z Muchą natomiast zawsze był i jest ten problem, że swoje najbliższe zapowiedzi rzucają na tydzień, a czasem i nawet 5 dni, przed ich ukazaniem się na rynku. W żaden sposób nie ułatwia to zakupów w przedsprzedaży, planowania zamówień, itp.
I podzielam tu zdanie tych co dziwią się, czy na serio nie da się ustalić wcześniej daty premiery niż na te kilka dni przed samą premierą? Nawet jeśli potem będzie obsuwa 2-3 dniowa, to będzie jasne czy dany tytuł wychodzi na początku miesiąca, czy na końcu, a może w kolejnym. Przecież podpisując umowę z drukarnią ma się terminy na papierze, więc określenie daty (dodając do tego kilka dni roboczych na przesyłki) to nie problem.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4512 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:48:03 am »
Przecież podpisując umowę z drukarnią ma się terminy na papierze, więc określenie daty (dodając do tego kilka dni roboczych na przesyłki) to nie problem.
Otóż to. Czasami mam wrażenie, że oni sami są zaskoczeni jak dostają paczkę z drukarni ze swoimi komiksami. Może się cieszą wtedy jak my, gdy dostajemy paczkę z nowościami? :lol:

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4513 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:52:28 am »
Ja czekam maksymalnie do 5.07 aby połączyć z pierwszym rzutem pakietu lipcowego, potem zamawiam, bo mam już zaległości z czerwca. Chyba nie doczekam się na Wiedźmy i Alias. A mogło być tak pięknie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4514 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:59:17 am »
Świeżaki jakoś mogą http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39735.msg1409692.html#msg1409692  :biggrin:

Ja się już przyzwyczaiłem do takiego Muchowego wydawania. Gorzej byłoby gdyby to były jedyne tytuły na które się czeka  :smile: