Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 934381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6105 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:22:54 am »
@laf

Nie uwzględniałem katalogu. Ale masz rację, omyłkowo Cmentarz bezimiennych doliczyłem do 2018 roku, stąd ta różnica.

A w 2016 liczyłeś dodruk Fatale 1?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 08:27:59 am wysłana przez -gościu- »

Offline Mati29

« Odpowiedź #6106 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:23:49 am »

To ja powiem również przypuszczalnie, że kończy sie 25 lecie Vertigo. I również przypuszczalnie to DC zobowiązało naszego lokalnego DC Polska :smile: do intensywnego wydawania flagowych (bezpiecznych) serii.
Gdy presja ze strony Vertigo znika - znika też mnogość serii.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6107 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:26:19 am »
To ja powiem również przypuszczalnie, że kończy sie 25 lecie Vertigo. I również przypuszczalnie to DC zobowiązało naszego lokalnego DC Polska :smile: do intensywnego wydawania flagowych (bezpiecznych) serii.
Gdy presja ze strony Vertigo znika - znika też mnogość serii.
Jak będą zaczynać nowe serie to będą po 2 na miesiąc (albo co 2 miesiące po 2) mogę się nawet o to założyć  :smile: W pierwszej połowie 2019 i tak do wydania minimum 8 pozycji (a pewnie będzie więcej).

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6108 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:32:23 am »
Tu chodzi bardziej o ilość zaczętych serii bo w 2018 aż 3 serie które mają kilka tomów dostały tylko po jednym.
Są też odstępy 9/10 miesięcy. We wcześniejszych latach tak nie było.
Czekaj, a czy inni wydawcy nie robią podobnie?
NSC - seria Odrodzenie
Egmont - seria All-Star Batman, Nastoletni Tytani, Suicide Squad itd
Taurus - Żywe Trupy, Lazarus itp.
Jak pokazał gościu Mucha z roku na rok wydaje więcej.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6109 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:34:58 am »
NSC - seria Odrodzenie
Bo im się jeden tom przesunął troszkę  :biggrin: W tym za to planują 4  :smile:
Jak pokazał gościu Mucha z roku na rok wydaje więcej.
Więcej i wolniej  :smile:
Egmont - seria All-Star Batman, Nastoletni Tytani, Suicide Squad itd
Nastoletnich Tynów nie mogą szybko wydawać a SS i tak będzie miał 4 tomy w 15 miesięcy  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 08:54:40 am wysłana przez JanT »

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6110 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:47:18 am »
W tym za to planują 4  :smile:
Plany planami, a rzeczywistość zweryfikuje.
SS i tak będzie miał 4 tomy w 15 miesięcy  :smile:
Ale patrz jakie są przerwy między kolejnymi tomami, po za tym w ciągu 15 miesięcy Mucha wydała Chew o jeden tom mniej (3) niż będzie mieć SS za te 15 miesięcy (a przecież może coś się zmienić w planach Egmontu).

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6111 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:52:43 am »
Plany planami, a rzeczywistość zweryfikuje.
Nawet jak wydadzą 3 to i tak jest dużo szybciej od Muchy  :smile:
Ale patrz jakie są przerwy między kolejnymi tomami
Ostatnio co miesiąc  :biggrin:

Ty próbujesz komuś wmówić że Mucha wydaje w takim samym tempie jak inni?

W 2018:

Mucha wydała 26 tytułów w tym 3 serie po jednym tomie a reszta góra 2.
NSC wydało 42 tytuły w tym jedna seria 2 tomy a reszta minimum 3.

Piszę oczywiście o seriach które mają tomy do wydania.

Egmontowe Vertigo i DH to nawet głupio zestawiać  :)

Offline -gościu-

« Odpowiedź #6112 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:55:29 am »
JanT jestes niemożliwy. Mowa o tym, że Mucha wydaje wiecej niż w poprzednich latach, a ty swoje, że mniej niz NSC. NSC wydaje mniej niz Egmont? I co z tego? Nic...

Może niech pozostali wydawcy zwiną sie z rynku, bo wydają mniej niż NSC?

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6113 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:59:08 am »
JanT jestes niemożliwy. Mowa o tym, że Mucha wydaje wiecej niż w poprzednich latach, a ty swoje, że mniej niz NSC. NSC wydaje mniej niz Egmont? I co z tego? Nic...
Przecież to Mkolek próbuje wmówić że inni wydają w takim tempie jak Mucha. Chodzi o szybkość serii a nie ilość wydanych pozycji.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6114 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:00:30 am »
Ty próbujesz komuś wmówić że Mucha wydaje w takim samym tempie jak inni?
Nie. Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie. To ty demonizujesz tego wydawcę, że wydaje po swojemu.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6115 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:02:04 am »
Nie. Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie.
Zwłaszcza te 3 serie które dostały tylko po jednym tomie w 2018  :smile: Twoje przykłady też były "a inni tak nie robią?" jak to masz w zwyczaju.

Offline robbirob

« Odpowiedź #6116 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:03:22 am »
Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie.
Tak, ale te tempo kiedyś było ok dla czytelników, ale dziś już nie... Egmont i NSC pokazują, że można inaczej i to się sprzedaje, ma wzięcie (mówimy o seriach które mają ileś tomów wydanych).
I wyszło, że niechcący się z Janem zgodziłem, eh :)

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6117 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:12:54 am »
Zwłaszcza te 3 serie które dostały tylko po jednym tomie w 2018  :smile: Twoje przykłady też były "a inni tak nie robią?" jak to masz w zwyczaju.
Sam używasz jako przykład NSC do bicia Muchy. Więc pokazuje ci, że inni wydawcy robią podobne zagrywki, tylko, że przy ilości takich komiksów od nich tego nie odczuwasz.
i to się sprzedaje, ma wzięcie (mówimy o seriach które mają ileś tomów wydanych).
Jedynym jakimś rankingiem sprzedażowym jest dwutygodniowy ranking z gildii. I niestety z niego wyczytać tylko jedną rzecz, jak Studio Lain zapowiada komiks to zawsze będzie w topce.  Wiec bym ja bym był sceptyczny do tego co ma wzięcie.

Offline laf

« Odpowiedź #6118 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:15:48 am »
Skoro podsumowań czas, to się pochwalę, że w 2017 r. kupiłem 3 pozycje od Muchy, a w 2018 - 7 (a do tego doszedł cały Fatale z rynku wtórnego).
Na razie z zapowiedzi na I połowę 2019 mam w planach 7 pozycji + 5 pozycji, których nie zdążyłem kupić w zeszłym roku.

Tak, ale te tempo kiedyś było ok dla czytelników, ale dziś już nie
No niestety to fakt. Wystarczy spojrzeć na Dziedzictwo Jowisza - aż 10 miesięcy przerwy pomiędzy oboma tomami. A to jest tylko krótka, dwutomowa seria, a co z seriami, które ciągną się już od dawna; przy takim Outcast to dopiero można się wkurzyć.

Offline robbirob

« Odpowiedź #6119 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:21:30 am »
Jedynym jakimś rankingiem sprzedażowym jest dwutygodniowy ranking z gildii. I niestety z niego wyczytać tylko jedną rzecz, jak Studio Lain zapowiada komiks to zawsze będzie w topce.  Wiec bym ja bym był sceptyczny do tego co ma wzięcie.
Nie chodziło mi o wyniki, rankingi, itp. Jedynie o fakt, że czytelnik jest przygotowany, żeby dostać raz na kwartał nowy tom (nawet takiego grubasa jak BBPO) i kupuje, i wydaje kasę, i czyta, i jest zadowolony. Rynek ewoluował. Natomiast klient staje się dziś niezadowolony, kiedy czeka na takie Dziedzictwo 10 miesięcy (o czym napisał laf).

anything