trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 950889 razy)

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6120 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:22:23 am »
Żeby nie było, też wkurza mnie, że na zakończenie Kaznodziei trzeba było tyle czekać, czy też ostatni tom Łasucha wyjdzie po 6 miesiącach od poprzedniego. Ale E podaje co do zasady prawdziwy termin (rzadko mają opóźnienia w seriach, które kupuję).
Ale imho Mucha mogłaby faktycznie spiąć się, dokończyć/dogonić w szybszym tempie wydawane serie i dopiero zapowiadać nowe.
Z drugiej strony, konkurencja wydających Image rośnie i nie dziwię się, że rozpoczynają nowe serie. Istnieje duże ryzuko podebrania przez konkurencję

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6121 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:25:23 am »
Żeby nie było, też wkurza mnie, że na zakończenie Kaznodziei trzeba było tyle czekać, czy też ostatni tom Łasucha wyjdzie po 6 miesiącach od poprzedniego.
To są też "podwójne" tomy więc trochę inaczej to się rozkłada  :smile:

Offline Moreroms

« Odpowiedź #6122 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:28:15 am »
Ale wszystkie tomy Łasucha i Kaznodziei były podwójne, a odstępy były mniejsze. Dopiero na ostatnie tomy trzeba czekać dłużej.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6123 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:32:26 am »
Kaznodzieja jest komiksem, który mieli przetłumaczony, więc takie rozciągniecie serii też dziwi. Kolejną rozciągniętą jest Ultimate Spideman (bo z wyliczeń wielu osób powinien już wyjść 3 tom), a przecież to ma dużo więcej tomów niż serię wydawane przez Muchę.
Rozumiem, że wy wszyscy śpicie na pieniądzach i jesteście wydawać po kilka tysięcy na miesiąc na komiksy? Dla mnie tempo Much, kiedy wydaje 3 komiksy na miesiąc przy kupowaniu od innych wydawców jest ok.

Outcast sprzedaje się średnio z tego co pytałem na emefce, może stąd takie tempo (pisałem wcześniej o tym).

Offline robbirob

« Odpowiedź #6124 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:35:25 am »
Rozumiem, że wy wszyscy śpicie na pieniądzach i jesteście wydawać po kilka tysięcy na miesiąc na komiksy? Dla mnie tempo Much, kiedy wydaje 3 komiksy na miesiąc przy kupowaniu od innych wydawców jest ok.
I tu się zgadzamy! Idealnie. Dla mnie też to pasuje. Tylko niech wśród tych tytułów 3 na miesiąc (nawet dwóch) będą kontynuacje serii albo oneshoty, a nie kolejne rozpoczęcia serii. Tylko i aż tyle.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6125 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:37:07 am »
Ale wszystkie tomy Łasucha i Kaznodziei były podwójne, a odstępy były mniejsze. Dopiero na ostatnie tomy trzeba czekać dłużej.
Egmont tak robi często i w tym czasie odpala nowe serie. Zobacz ile odpalili serii jak był ten dłuższy odstęp z Kaznodzieją. Przed końcem Łasucha też ruszą nowe serie. Chodzi o to żeby wejść w nowe serie przed zakończeniem starych  :smile:
I tu się zgadzamy! Idealnie. Dla mnie też to pasuje. Tylko niech wśród tych tytułów 3 na miesiąc (nawet dwóch) będą kontynuacje serii albo oneshoty, a nie kolejne rozpoczęcia serii. Tylko i aż tyle.
Tak jest.

Offline Moreroms

« Odpowiedź #6126 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:39:01 am »
Mi nie chodzi o spanie na pieniądzach czy kupowanie wszystkiego. Tylko np kupując 3ci tom Outcast, nie pamiętałem już zbyt dokładnie wydarzeń z tomów poprzednich. Dlatego tom 4 czeka na następny (na którym z tego co czytałem, można spokojnie zakończyć przygodę z tą serią). To samo Kaznodzieja. Też czekał na półce na zakończenie, aby łyknąć wszyatko na raz.

@JanT jasne, rozumiem. Ale powyżej napisałem, czemy z mojego punktu widzenia duże odstępy między tomami są fuj :D

Offline rzem

« Odpowiedź #6127 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:40:58 am »
Niezależnie od porównywań ilościowych czy konfrontacji Muchy z innymi wydawnictwami, chyba niezaprzeczalne jest, że częstotliwość tomów już dawno wydanych oryginalnie jest niska: przykładami wspomniane Chew czy Saga.

To jest kwestia percepcji - czy tu więcej dobrych czy złych stron, ale takie są fakty.
W tym świetle zaczynanie kolejnych serii to rzeczywiście średnia opcja.

Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6128 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:45:31 am »
4 tom Bękartów
Oryginalnie zeszyty składające się na ten tom wychodziły półtora roku (pisze w tym tomie czemu tak) i on ogólnie był bardzo opóźniony.

Offline -gościu-

« Odpowiedź #6129 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:46:36 am »
Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.

W sensie? Wziąłeś wydanie anglojęzyczne?

Akurat na czwarty tom Bękartów czekaliśmy tyle, bo byliśmy z serią na bieżąco. Image wydało go w czerwcu, u nas był pół roku później.

Offline misiokles

« Odpowiedź #6130 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:49:56 am »
Wychowany na frankofonach gdzie na kolejny album czeka się rok zupełnie nie rozumiem o czym mówicie :)

Offline robbirob

« Odpowiedź #6131 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:52:35 am »
To jest kwestia percepcji - czy tu więcej dobrych czy złych stron, ale takie są fakty.
W tym świetle zaczynanie kolejnych serii to rzeczywiście średnia opcja.
Podejrzewam, że kiedyś założenia były takie: wydamy raz na półrocze Sagę (przykład, można wpisać tu inny tytuł Muchy), wszyscy będą zadowoleni. Ci co nie chcą/nie mogą kupować więcej, będą mieli czas odetchnąć, pozostali może w tym czasie zainteresują się innymi naszymi seriami, które w czasie tego odstępu wydamy. Dzięki temu sprzedaż nie spadnie, a może i wzrośnie (plusem jest zainteresowanie innymi tytułami).
Ale dziś, jak weszło z amerykanami NSC i jak Egmont poszedł w tę stronę intensywniej (Dark Horse, Vertigo), to jak się robi dłuższe odstępy to może się okazać, że czytelnik faktycznie zainteresuje się innymi seriami, ale nie naszymi (Muchy), tylko konkurencji. I wtedy klops, jest spowolnienie i spadek sprzedaży.

Jeszcze raz podkreślam, Mucha miała na to pomysł, ale dziś jest przestarzały, powinni to zweryfikować szybko.

Offline rzem

« Odpowiedź #6132 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:08:15 am »

W sensie? Wziąłeś wydanie anglojęzyczne?

Akurat na czwarty tom Bękartów czekaliśmy tyle, bo byliśmy z serią na bieżąco. Image wydało go w czerwcu, u nas był pół roku później.

Mam świadomość jak wychodziły te Bękarty - jako przykład rozwlekania Muchy bardziej tu pasuje Chew.

Doczytałem w necie, w którym kierunku zmierzają następne zeszyty. Czyli mówiąc wprost, po prostu olałem sam komiks jako taki - po prostu po takim długim czasie przestaje mi zależeć na losach danych postaci, nie umiem się już wkręcić w ponowne zaangażowanie. Tak samo mam z Lazarusem, gdzie po mega twiście w ostatnim polskim zeszycie doczytałem - chyba na wiki - że następny zbiorczy to jakaś podróż do Europy, a potem jakieś historie ze świata Lazarusa. Czyli ciąg dalszy wątku głównego w 2023 :smile:

Nie lubię, kiedy autorzy tak zwalniają ze swoimi seriami, albo stosują jakieś cuda, żeby przeciągnąć do ilości 100 zeszytów. Masz historię do opowiedzenia, to musisz wiedzieć jak chcesz ją zakończyć - jedna z fundamentalnych zasad storytellingu. Bo jeśli odskakujesz do tworzenia innego komiksu, to nie oszukujmy się, do tego poprzedniego nie będziesz miał już tyle serca.

Nie chcę robić off topu. W mojej percepcji Mucha te serie, co do publikacji których nic nie stoi na przeszkodzie, mogłaby publikować szybciej.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6133 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:09:25 am »
@rzem ale wyjechałeś z tą Saga i Bękartami. Jesteśmy na bieżąco z tymi seriami na tyle na ile to możliwe. Jakby wydali teraz kolejną cześć Sagi to okres wyczekiwania jeszcze byłby dłuższy. Ktoś pamięta jeszcze o Oblivion Song, zaraz stuknie równo rok od pierwszego zbiorczego.Wiadomo serię zamknięte powinny iść szybciej, ale po co kupować nową licencje na inny komiks i go nie wydać, to jest zamrożenie pieniędzy dla firmy, a tym bardziej że może się sprzedać, bo np. twórca na topie.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6134 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:15:06 am »
I tak nie jest źle z nowymi seriami Muchy:

Gideon Falls - to nowa seria to akurat pod tempo Muchy.
Criminal - podwójne to mogą iść wolniej.

Na tego nowego Kick-Ass chyba będzie trzeba poczekać aż w Portugalii wznowią pierwszego.

anything