trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Komediant

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #645 dnia: Lipiec 01, 2012, 04:48:49 pm »
Cytuj
Polskie wydanie to wyrób czekoladopodobny i wywalanie kasy w błoto, bo absolute jest 1,2 raza większy i pewnie ma bardziej kredową kredę.
A komputerowe kolorowy są jeszcze komputerowsze.


No i Absolute'om też się obrywało, freshmakerze, a to za rozmyte kolory w V for V, a to za totalne zdzierstwo w Black Dossier (gdzie podobno jedyną różnicą w wydania Absolute a regularnego HC był format, a cena pare razy wyższa), i pare innych drobnych rzeczy. Ogólnie ich ceny są chore, komplet Promethei to okładkowe 300$... A ten ogromny format tez nie wszystkim służy, zresztą DC powoli zdaje się odchodzić od Absolute'ów w strone Omnibusów. I bardzo dobrze, i format, i cena są bardziej sensowne.
Jak to zawsze, Amerykanie narzekają na swoje wydania, Polacy narzekają na polskie, coś sie musi dziać.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #646 dnia: Lipiec 01, 2012, 06:49:26 pm »
jezeli chodzi o absolutey to mam komplet sandmanow, watchmen i v4v - w tych komiksach raczej ciezko sie do czegos przyczepic (no chyba ze dla kogos komiks jest za duzy).

oczywiscie sa tez absolutowe kiksu jak promethea czy black dossier. ale mam wrazenie ze rozmawiamy o opiniach z amazona a nie faktycznych recenzjach. w komentarzach widzialem kiedys 1 gwiazdke dla absolute sandmana za ro ze jest drukowany w chinach;)

odnosnie samego komiksu to uwazam ze jest wybitny, szczegolnie dla kogos kto nie mial z supkiem do czynienia od momentu upadku tm-semic. bardzo swiezy i wciagajacy komiks. oczywiscie moge byc troche nieobiektywny bo uwielbiam morrisona. a duer morrison/quitely to dla mnie klasa sama w sobie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #647 dnia: Lipiec 01, 2012, 07:07:04 pm »
Ucieszyłbym się jakby ktoś napisał wrażenia po lekturze :smile:

Dla mnie najlepszą recenzją jest to, co napisał melee:

Już miałem zamówić, gdy na szczęście przejrzałem półki. Mam i co ciekawsze nawet czytałem ;) Kompletnie nie pamiętam.

Też czytałem w oryginale. I miałem podobne wrażenia po lekturze tzn. w ogóle mnie nie ruszył ten komiks. Ani nudny, ani ciekawy. Przeczytałem i zapomniałem. Jedyny plus to świetne rysunki Quitely'ego.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #648 dnia: Lipiec 01, 2012, 07:33:36 pm »
duzo zalezy od tego jak bardzo lubisz komiksy z supermanem. ja all-stara zbieralem najpierw w zeszytach a pozniej z niecierpliwoscia czekalem na 2 hc-kowe wydania.

wczesniej znalem tylko to co bylo wydane przez tm-semic, czyli mocny start z runem byrne-a. all-star buduje mitologie supermana na nowo. wlasciwie kazdy zeszyt skupia sie na innym motywie z majaczaca w tle zemsta luthora z zeszytu pierwszego. podobnie udany run morrisona dla klasycznych postaci to chyba tylko new m-men. nie ma w all-starze odpałów w stylu runu batmana.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #649 dnia: Lipiec 01, 2012, 09:11:26 pm »
duzo zalezy od tego jak bardzo lubisz komiksy z supermanem.

Możliwe. Mi nigdy Supek nie podchodził.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #650 dnia: Lipiec 02, 2012, 08:53:23 am »
Też czytałem w oryginale. I miałem podobne wrażenia po lekturze tzn. w ogóle mnie nie ruszył ten komiks. Ani nudny, ani ciekawy. Przeczytałem i zapomniałem. Jedyny plus to świetne rysunki Quitely'ego.

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią.
Ale fakt - gdybym nie miał oryginału połasiłbym się na Musze wydanie. Bo ja to wielki fan Supka jestem.
A co do Morrisona to dla mnie jedyne dobre komiksy (które czytałem) to Earth 2 i New X-Men. Batman... słabiutki, słabiutki...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 10:06:23 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #651 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:51:52 am »
Visionie, jeśli jeszcze nie czytałeś Animal Mana i Doom Patrol w wykonaniu tego scenarzysty to warto. Absolutna klasyka. Ale to tak na marginesie.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #652 dnia: Lipiec 02, 2012, 12:28:09 pm »
Przyjrzę się temu (może nie prędko, ale będzie czekało w liście do zakupu).
Obecnie przymierzam się do Seven Soldiers of Victory. Ciekawe czy mnie zaskoczy. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #653 dnia: Lipiec 02, 2012, 12:42:04 pm »
seven soldiers jest fajne, ale doom patrol i animal man są dużo lepsze. zresztą chyba animal-mana po morrisonie ciągnął dalej milligan, ale jego run jest dostępny tylko w zeszytach.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #654 dnia: Lipiec 02, 2012, 01:18:25 pm »
Może Mucha skusi się na publikację w wersji trade ;)
 
Swoją drogą zapowiedzi Muchy na najbliższe miesiące świetne :) Przydałoby się nieco więcej DC Comics, ale trudno się mówi. I tak jest nieźle i oby tak dalej.

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #655 dnia: Lipiec 29, 2012, 07:40:42 pm »
Ostatnio wydawcom zaczyna odwalać jakaś głupawka (chyba od tych upałów). Napisałem na FB Muchy krytycznie o All-Star to usunęli tego posta :roll: . Czarnego pr`u to się chyba uczą od samego Timofa. Nadal będę od nich kupował wszystko jak leci bo uważam ich ofertę za najciekawszą na rynku, ale właśnie stracili jednego ze swoich największych promotorów.

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #656 dnia: Lipiec 29, 2012, 08:22:06 pm »
A co napisałeś?

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #657 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:38:30 pm »
Tylko, że mnie mocno rozczarował ten komiks bo był naciągany i wydumany jak niemal każde superhero od Morrisona.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2012, 09:45:16 pm wysłana przez spidey »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #658 dnia: Lipiec 30, 2012, 07:22:24 pm »
Nadal będę od nich kupował wszystko jak leci bo uważam ich ofertę za najciekawszą na rynku, ale właśnie stracili jednego ze swoich największych promotorów.

Czyli sprzedadza 0 egzemplarzy mniej. W sumie niezla strategia wydawnicza, a kto wie, moze ktos by tego Twojego posta przeczytal i zrezygnowal...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #659 dnia: Lipiec 30, 2012, 08:07:14 pm »
Czyli sprzedadza 0 egzemplarzy mniej. W sumie niezla strategia wydawnicza, a kto wie, moze ktos by tego Twojego posta przeczytal i zrezygnowal...


Na wielu forach zawsze robiłem im dobrą prasę. Było też sporo polecanek wśród znajomych i wiem, że przynajmniej kilkanaście egzemplarzy więcej im zeszło, ale mniejsza o to. Usuwanie krytycznych komentarzy jest słabe i najzwyczajniej w świecie chamskie :roll:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 08:19:16 pm wysłana przez spidey »

 

anything