Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1609806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 27, 2013, 04:42:59 pm »
Troszkę szkoda, że tylko 2 komiksy rocznie. Jednak lepsze to niż nic ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 28, 2013, 12:51:50 pm »
Kolejne wskazówki na fejsie Muchy. Najbardziej prawdopodobne chyba  ,,The long halloween".

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 28, 2013, 07:46:47 pm »
Po dzisiejszej zapowiedzi i dalszych wpisach w dyskusji jak dla mnie Long Halloween w październiku jest już właściwie pewne...! Ciekawe tylko jaką cenę walną - mam nadzieję, że nie taką że będą czatował na okazję na allegro... :smile:
Czy ktoś pamięta może jaka była przedpremierowa cena All-Star Supermana..?

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 28, 2013, 07:57:54 pm »
Napiszę to wprost: nie mam facebooka (i nie widzę powodu, dla któego miałbym mieć) i absolutnie nie wiem, o czym mówicie. Wasze wpisy nie zawierają ani krzty informacji, która mogłaby dla mnie być przydatna. Zastanówcie sie zatem, po co o tym tu piszecie?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 28, 2013, 08:06:19 pm »
Napiszę to wprost: nie mam facebooka (i nie widzę powodu, dla któego miałbym mieć) i absolutnie nie wiem, o czym mówicie. Wasze wpisy nie zawierają ani krzty informacji, która mogłaby dla mnie być przydatna. Zastanówcie sie zatem, po co o tym tu piszecie?
Ja także nie mam konta na facebooku. Nie trzeba go jednak posiadać aby przeczytać wpisy. Tu jest adres https://www.facebook.com/MuchaComics

Pokrótce streszczę o co chodzi. Mucha zapowiedziała wydanie 3 komiksów ze świata DC, mniej więcej numer co pół roku. Mają to być komiksy starsze, sprzed New 52, z udziałem Batmana. Z dzisiejszych wskazówek wynika iż pierwszym z nich będzie ,,The long halloween". Mucha planuje wydać go w okolicach października. Za tydzień ma być oficjalne info.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 08:13:25 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 28, 2013, 08:08:24 pm »
Nie trzeba mieć konta na fb żeby czytać te informacje na profilu muchy.
Jak dla mnie ostatnie wpisy w tym wątku zawierają całkiem ciekawe informacje - zarówno takie potwierdzone jak i takie niepotwierdzone (jak np. ta dzisiejsza). Uważam, że po to sa tego typu wątki - by wymieniac poglądy i informacje - nie od momentu kiedy wydawnictwo oficjalnie ogłosi jakąś informację, ale również by komentować spekulacje, plany, niezrealizowane projekty itd... ale jestem tu od niedawna, może nie znam regulaminu

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 28, 2013, 08:16:46 pm »
znasz rgulamin. nie znasz N.N.

Offline Dembol_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 28, 2013, 08:30:42 pm »
Zastanówcie sie zatem, po co o tym tu piszecie?
W temacie o kolekcji Marvela wyspekulowano już o wiele więcej na podstawie podobnej ilości informacji. Niektórzy widać tak już mają, że muszą.

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 28, 2013, 09:11:37 pm »
znasz rgulamin. nie znasz N.N.
Jaki rgulamin, fragselu?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 28, 2013, 09:17:08 pm »
Po dzisiejszej zapowiedzi i dalszych wpisach w dyskusji jak dla mnie Long Halloween w październiku jest już właściwie pewne...! Ciekawe tylko jaką cenę walną - mam nadzieję, że nie taką że będą czatował na okazję na allegro... :smile:
Czy ktoś pamięta może jaka była przedpremierowa cena All-Star Supermana..?

All Star Superman 140 zł okładkowa, tradycyjnie w sklepie gildii 25% zniżki jak komiks był nowością, więc 105 zł. No ale Long Halloween jest te kilkadziesiąt stron grubszy od Supermana, więc pewnie cena troche wyższa będzie. Zakładając w ogóle, że Mucha wyda Long Halloween. Ale jeśli wyda, to dla mnie będzie to najbardziej wyczekiwany komiks tego roku.

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #775 dnia: Marzec 28, 2013, 09:36:17 pm »
Panowie, a nawert Panie i Panowie,
według mnie "Mucha" leci sobie z Wami w gumę i traktuje nas wszystkich jak gów***rzy podając takie informacje, jakie podaje. Budowanie sztucznego napięcia i te prymitywne próby sterowania oczekiwaniami odbiorców uważam za gów***rskie zagrywki ze strony kogoś, kto nie szanuje swoich czytelników i ich pieniędzy.
Zdaję sobie sprawę z tego, że część odbiorców woli sobie kupić komiks po polsku niż w oryginale. I dlatego uważam, że gdyby "Mucha" podała, co zamierza wydać, to osoby te byłyby gotowe czekać pół roku, rok lub półtorej na to, co zostanie wydane, rezygnując z kupienia sobie tego tytułu po angielsku. Jeśli jednak "Mucha" woli się bawić w "zgaduj-zgadulę", to może się zdarzyć, że osoby te (ja - na przykład) kupią sobie ów tytuł po angielsku. Zdarzyło mi sie to już kilkakrotnie (np. "Daytripper" kupiłem sobie w oryginale, bo nie dotarła do mnie wieść, że wyjdzie tyo po polsku).
Krótko mówiąc, zabawę "Muchy" na facebooku uważam za niepoważną dziecinadę i działanie antypromocyjne. Jestem też przekonany, ze podając swoje plany wydawnicze, oficyna ta zyskałaby w oczach czytelników jako wydawca poważny i poważnie traktujący swoich odbiorców. I apeluję tu (a nie na facebooku, gdzie konta nie mam i mieć nie zamierzam), żeby wydawca przestał lecieć sobie w kulki i napisał wprost, co chce wydać i kiedy.
Zeby nie było, że pisze to byle kto i byle gdzie podpisuję:
Jerzy Szyłak

Offline marceli

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #776 dnia: Marzec 28, 2013, 09:41:46 pm »
Przeczytałem info na facebooku oraz komentarze i nie wiem skąd wywnioskowaliście, że będzie to long halloween. Poza info, że chodzi o Batmana nic konkretnego nie wiadomo.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #777 dnia: Marzec 28, 2013, 09:44:02 pm »
według mnie "Mucha" leci sobie z Wami w gumę i traktuje nas wszystkich jak gów***rzy podając takie informacje, jakie podaje. Budowanie sztucznego napięcia i te prymitywne próby sterowania oczekiwaniami odbiorców uważam za gów***rskie zagrywki ze strony kogoś, kto nie szanuje swoich czytelników i ich pieniędzy.
Jerzy Szyłak

 
Ale przecież Mucha w przyszłym tygodniu poda tytuł, a może i nawet tytuły komiksów z DC, które zamierza wydać. Skoro pierwszy komiks planują na MFKiG, to poznamy tytuł na pół roku przed premierą. Czy to aż takie straszne, że na kilka dni przed podaniem tytułu budują napięcie? No Panie Jerzy...

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #778 dnia: Marzec 28, 2013, 09:51:23 pm »
Czy to aż takie straszne, żę na kilka dni przed podaniem tytułu budują napięcie? No Panie Jerzy...
Szczerze mówiąc, dynda mi to: na 95% już mam ten komiks, który zamierzają wydać (Long Halloween mam na 100% i to już od dawna). Jeśli nie mam, to najprawdopodobniej go sobie kupię, zanim go wydadzą. Pomyślałem, że jeśli napiszę, iż zagrywki, które uważam za dziecinne, nazwę dziecinnymi i moją wypowiedź podpiszę własnym nazwiskiem, to skłonię wydawnictwo do zauważenia, że ich odbiorcami są nie tylko dzieciaki, z któreymi można sobie w gumy lecieć, ale skoro Pan uważa, że moja wypowiedź była niewłaściwa, a działania "Muchy" jak najbardziej na miejscu, to przepraszam, że się wygłupiłem. Wydawcę proszę, by uważał, że mojego wpisu nie było i dalej sobie w ch*** leciał z tymi, którym chce ów komiks sprzedawać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 10:21:21 pm wysłana przez N.N. »

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 28, 2013, 11:04:21 pm »
DC ostatnio opublikowało obszeeerną listę zapowiedzi mimo iż nie mają zagrożenia, że ktoś kupi coś "w oryginale". Taki gest tym bardziej jest w porządku, bo wielu lubi planować zakupy z dużym wyprzedzeniem.
Dochodzę do wniosku, że muchowa praktyka wyrasta z przeświadczenia, że mają prawie-monopol na naszym rynku i kupujący nie maja innego wyjścia jak zgadywać, czekać, pytać (pozostając bez konkretnych odpowiedzi), modlić się o wydanie danego tytułu i kupować. Też zdarzyło mi się kupić komiks w oryginale po czym został wydany u nas po polsku. Inna sprawa, że w przypadku dłuższych serii obawiałbym się w ogóle kupować polskie wydania ze względu na groźbę porzucenia danego tytułu przez wydawcę. Long Halloween mam w oryginale, bo Egmont nie chciał go wydać (za drogo), a Mucha nie planowała ruszać Batmana w ogóle. Sądzę, że takich osób może być sporo.

A co do samej parazapowiedzi: jeśli rzeczywiście Long Halloween wyjdzie w Polsce to mam nadzieję, że nie z ceną, która odrzuci połowę zainteresowanych osób.

 

anything