trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1609862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #795 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:26:03 am »
Justice to nie będzie tegoroczna premiera. ;]

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #796 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:54:04 am »
Mam pytanie do Visiona.
Jeśli dobrze zrozumiałem to uważasz, że "Justice" jest komiksem lepszym od "Strażników", ale gorszym od "Kingdom Come". Czy tak?
Jeśli tak, to czy mógłbyś tę myśl rozwinąć? W mojej hierarchii bowiem "Strażnicy" stoją (łagodnie mówiąc) nieco bardziej niz nieco wyżej niż "Kingdom Come" (które cenię) w związku z czym mam pewne zakłócenia na skali pomiaru.

Offline Jelsky

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:02:52 pm »
Zapowiedzi Muchy za bardzo mnie nie interesują, chyba, że są to zapowiedzi pokroju Fell czy Daytripper lub (i na co czekam obecnie najbardziej) Four Horsemen of Apocalypse. Boję się tylko muszych cen. W tym temacie jestem sceptyczny jeśli chodzi o Long Halloween i całą resztę. Wydadzą to a la Absolute i strzelam, że to będzie co najmniej 250 zeta w detalu.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #798 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:17:27 pm »
Mam pytanie do Visiona.
Jeśli dobrze zrozumiałem to uważasz, że "Justice" jest komiksem lepszym od "Strażników", ale gorszym od "Kingdom Come". Czy tak?
Jeśli tak, to czy mógłbyś tę myśl rozwinąć? W mojej hierarchii bowiem "Strażnicy" stoją (łagodnie mówiąc) nieco bardziej niz nieco wyżej niż "Kingdom Come" (które cenię) w związku z czym mam pewne zakłócenia na skali pomiaru.
Jedni na śniadanie lubią kawior, inni jajecznicę. I to jajko i to jajko. Ale jakie inne!
Takie głupie porównanie :wink:
Motyw jest taki, że przełomowe komiksy lat '80 (Watchmen, DKR) do mnie tak nie przemówiły jak Justice, a już wcale nie pobiją Kingdome Come, gdzie zauważam smaczki zastosowane przez scenarzystę, których nie można odszyfrować np. nie znając minimalnie dziejów postaci wszystkich ze świata DC (w tym Spectre). No i może jednym z czynników powodujących to, że nie cenię ich aż tak bardzo jest brak posiadania odpowiedniej wiedzy o ówczesnych czasach by te komiksy w pełni zrozumieć.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #799 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:17:57 pm »
Four Horsemen of Apocalypse. Boję się tylko muszych cen.

Podano już oficjalną cenę tego wydawnictwa?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Inuki

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #800 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:49:27 pm »
Jeśli Pan nie zauważył, to moja wypowiedż była odpowiedzią na stwierdzenie, że "Justice" to z pewnością jeden z najlepszych komiksów z oferty DC Comics jakie będą dostępne na polskim rynku. Uważam, że jest to stwierdzenie nieprawdziwe i to wcale nie dlatego, że "Justice" jest złym komiksęm, ale dlatego, że polskie wydawnictwa wykonały kawał dobrej roboty publikując już wczesniej dużo dobrych i bardzo dobrych komiksów z oferty DC Comics (żeby było łatwiej to zrozumieć, wymieniłem 21 spośród nich)

Jak to mawiają "co kto lubi". Niby o gustach się nie dyskutuje, bo każdy przecież lubi co innego i ma inne oczekiwania co do komiksu, filmu lub książki. Jedni w danym tytule lubią to, co innych denerwuje i na odwrót. Dlatego też napisałem "moim zdaniem". Muszę jednak przeprosić za mój poprzedni post, bo pisząc, że "Justice" to jeden z najlepszych tytułów od DC jakie czytałem, nie napisałem, że mam na myśli komiksy superhero. Mój błąd, przepraszam. No i żeby też było jasne; wiem, że DC to też Strażnicy, albo Liga Niezwykłych Dżentelmenów, ale to zupełnie inne światy, historie, inne superhero, więc porównywanie tych tytułów z Batmanem czy też właśnie "Justice", moim zdaniem mija się z celem. Pisząc tamto zdanie miałem na myśli tytuły w których występuje Batman, Superman, Green Lantern, lubi inni - zaliczający się do Ligi Sprawiedliwości bohaterowie. Fakt, że nasze wydawnictwa przez ostatnie lata wprowadziły do Polski dużo świetnych komiksów z DC (np. Baśnie), ale tytuły z tymi właśnie bohaterami ograniczały się praktycznie tylko do Batmana. Komiksów z Ligą Sprawiedliwości u nas jak na lekarstwo i właśnie tą "niszę" miałem na myśli pisząc poprzedniego posta. Za to niedociągnięcie raz jeszcze przepraszam :-)   

Offline Jelsky

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #801 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:18:10 pm »
Podano już oficjalną cenę tego wydawnictwa?

Jeszcze nie, chociaż premiera zbliża się dużymi krokami - według tego co wydawca pisał na FB, ma to być maj (Komiksowa Warszawa?).

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #802 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:38:45 pm »
To jest ta chwila, w której się uśmiecham. Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania Panowie. Wiele mi wyjaśniły.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:00:40 pm »
Boję się tylko muszych cen.
No właśnie. Mucha już na facebooku ostrzega o szoku cenowym, a że oni mają ceny komiksów zawyżone, to niech się potem nie dziwią, że im nie zejdzie, jak dadzą cenę 250zł. Ja się napaliłem na te komiksy, na te tytuły czekam od dawna, ale za cenę tak wysoką nie kupię, bez przesady, tylko rozsądna i konkurencyjna cena wchodzi w grę.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:11:45 pm »
No właśnie. Mucha już na facebooku ostrzega o szoku cenowym, a że oni mają ceny komiksów zawyżone, to niech się potem nie dziwią, że im nie zejdzie, jak dadzą cenę 250zł. Ja się napaliłem na te komiksy, na te tytuły czekam od dawna, ale za cenę tak wysoką nie kupię, bez przesady, tylko rozsądna i konkurencyjna cena wchodzi w grę.

Śmieszne podejście. To za ile chciałbyś kupić wydanie komisu liczące 400 stron? Chciałbyś je mieć w cenie wydań Egmontu? Odkładaj po parę dych miesięcznie, to nie przeżyjesz szoku. I zamiast narzekać spójrz tu http://multiversum.pl/p/1041/8146/absolute-batman-long-halloween-hc-dc-k-dc-tomy-sc-hc-.html

Cena 200 złotych jest jak najbardziej do zaakceptowania.

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:28:17 pm »
Śmieszne podejście. To za ile chciałbyś kupić wydanie komisu liczące 400 stron? Chciałbyś je mieć w cenie wydań Egmontu? Odkładaj po parę dych miesięcznie, to nie przeżyjesz szoku. I zamiast narzekać spójrz tu http://multiversum.pl/p/1041/8146/absolute-batman-long-halloween-hc-dc-k-dc-tomy-sc-hc-.html

Cena 200 złotych jest jak najbardziej do zaakceptowania.
A może lepiej spojrzeć tutaj: (ten sam sklep, półka obok) http://multiversum.pl/p/1041/8429/batman-long-halloween-sc-dc-k-dc-tomy-sc-hc-.html

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:29:24 pm »
Albo jeszcze lepiej tutaj:

http://www.amazon.com/Batman-Long-Halloween-Jeph-Loeb/dp/1401232590/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1365348104&sr=1-1&keywords=long+halloween

Dla mnie cena 200zł byłaby nie do zaakceptowania. Jak to gdzieś dzisiaj przeczytałem - są jakieś granice komiksowego zafiksowania ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:30:53 pm »
Widzicie oczywiście różnicę między wydaniem HC a SC? Czy tylko tak pro forma wrzucacie te linki?

Offline weiter

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:34:18 pm »
Widzicie oczywiście różnicę między wydaniem HC a SC? Czy tylko tak pro forma wrzucacie te linki?
A ty widzisz różnicę pomiędzy HC a Absolute do którego podałeś linka?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:40:25 pm »
A ty widzisz różnicę pomiędzy HC a Absolute do którego podałeś linka?
Absolute to chyba też HC. Poza tym chodzi właśnie o wydanie absolute.

 

anything