trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1629055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mucha Comics
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 05, 2007, 03:03:09 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
czy choćby Mireki "Justyną. Historią O" były jednak mocniejsze.

Mireki to raczej jednorazowy strzał komiksowy, niż zabawa w komiksy na dłuższą metę.


Jeśli Crepax się dobrze sprzeda, to nie widzę powodu by nie wydali następnych komiksów erotycznych.
Cytat: "Raf Fariszta"
Ale Mucha mocniej zaczęła - napewno od Mireki i co najmniej tak samo jak Taurus.....


Zawsze mi się wydawało, że "300" jest sławniejszą i ważniejszą pozycja w dorobku Millera, a "Justyna..." to dla mnie była znacznie większa bomba niż komiksy Muchy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline yurek1

Mucha Comics
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 05, 2007, 03:10:04 pm »
dla mnie też Crepax był większą "bombą", ale to chyba raczej ze względu na świetną edycję / jakość / objętość za bardzo przystępną cenę. pomijając fakt, że obok Manary to chyba jedyny klasyk komiksu erotycznego, który doczekał się u nas oficjalnego wydania (celowo pomijam pirata Van Gothy). i oby tak dalej, wszak to bardzo ciekawy segment rynku, kompletnie u nas niespenetrowany - że tak pojadę skojarzeniem a propos.  8)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 05, 2007, 03:15:21 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Jeśli Crepax się dobrze sprzeda, to nie widzę powodu by nie wydali następnych komiksów erotycznych.

gdybanie

Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

a "Justyna..." to dla mnie była znacznie większa bomba niż komiksy Muchy.

a dla mnie nie i jakie to ma znaczenie?

Offline donTomaszek

Mucha Comics
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 05, 2007, 03:32:52 pm »
Czy tylko mi nazwa i logo "Mucha Comics" wydaja sie idiotyczne?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 05, 2007, 03:38:30 pm »
za dobrze to nie brzmi - fakt,
co ja gadam? nazwa jest fatalna... nawet gorsza od "Manzoku"
byleby komiksy dobre wydawali, to wytrzymam i "muchę"

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mucha Comics
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 05, 2007, 03:39:39 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Jeśli Crepax się dobrze sprzeda, to nie widzę powodu by nie wydali następnych komiksów erotycznych.

gdybanie


Mireki nie sprawia wrażenia wydawcy działającego na zasadzie "fani dla fanów", tylko takiego, który chce zarabiać na wydawanych pozycjach. Jeśli zarobią na Crepaxie, będą chcieli zarobić więcej na podobnych pozycjach, jeśli nie to raczej nie będą ryzykować następnego komiksu. Myślałem, że to się nazywa oczywistością, a nie gdybaniem.
Cytat: "Kingpin"

a dla mnie nie i jakie to ma znaczenie

Niewielkie.
W przypadku komiksów superbohaterskich było pewne, że ktoś spróbuje znowu je wydawać ( od dłuższego czasu mówiono o nowym wydawcy, który ma się tego podjąć ), a w przypadku komiksów erotycznych nic nie wskazywało na zainteresowanie wydawców. Dlatego uważam, że "Justyna..." to większa bomba ( bardziej nie spodziewana, bo nazwiska obu twórców w tych gatunkach porównywalne ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 05, 2007, 03:43:03 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Myślałem, że to się nazywa oczywistością, a nie gdybaniem.

jest to oczywiście oczywista oczywistość

a fakty są takie:
o Mireki wiemy bardzo mało, nic nie zapowiadają, równie dobrze mogą wydać 5 komiksów w przyszłym roku, jak i już nigdy więcej nie wydać żadnego. Szanse są takie same. Dlatego to jest gdybanie.

Offline JAPONfan

Mucha Comics
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 05, 2007, 03:43:08 pm »
A mnie jedynie zastanawia tlumaczenie. BO to ze elektra och o ach to wiemy, a jak walna niechlodne tlumaczenie to im zamoknie ten kapiszon.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mucha Comics
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 05, 2007, 03:53:15 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Myślałem, że to się nazywa oczywistością, a nie gdybaniem.

jest to oczywiście oczywista oczywistość

a fakty są takie:
o Mireki wiemy bardzo mało, nic nie zapowiadają, równie dobrze mogą wydać 5 komiksów w przyszłym roku, jak i już nigdy więcej nie wydać żadnego. Szanse są takie same. Dlatego to jest gdybanie.


Skoro szanse są takie same, to dlaczego skłaniasz się, ku opcji, że więcej już nie wydadzą? Czy to tylko gdybanie?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mucha Comics
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 05, 2007, 03:55:08 pm »
Nie skłaniam się do żadnej opcji.
Ale chyba bardziej prawdopodobna jest ta, że nie wydadzą nic, niż ta że wydadzą 5 komiksów.
Ale tak czy inaczej każda z tych opcji to gdybanie nie poparte żadnymi merytorycznymi przesłankami.

Offline spidey

Mucha Comics
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 05, 2007, 04:50:41 pm »
Cytat: "Belzebiusz"
Cytuj
To nie wiem czego ty się spodziewałeś.
I jakich to tyle wspaniałych tytułów będzie do kupienia? Oświeć mnie.


Black Hole
Światy Edeny
Morfołaki

trzy wystarczą?


Dwa z nich kompletnie mnie nie interesują, a Edeny to jest ten za 170? Jesli tak to dziękuje, postoje. Ale co kto lubi.

Cytat: "karolk"
to nie ma sensu
jak każda kłótnia z nastolatkiem z ro strojem hormonalnym

ty spider sie na semica nie powołuj bo ty wtedy ze 3 lata miałes:D


A do Ciebie kiedy dotrze informacja że mam tyle lat ile pisze obok?
Gdy Semic zaczynał miałem 6 lat a to wystarczyło do "mamo, kup mi to!" :p

Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Rozumiem nie Twoje klimaty, spidey, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że wejścia Taurusa "300", Postu "Mausem", czy choćby Mireki "Justyną. Historią O" były jednak mocniejsze.


Fakt, Taurus z 300 i Żywymi Trupami też miał mocne wejście, ale czy mocniejsze trudno ocenić, zależy jak dla kogo. Maus nie czytałem a Mireki? Nie róbmy sobie żartów.

Cytat: "kingquest"
a Manzoku podobne Authority wydaje w bardzo wysokiej jakości za 30zł.


Ale Authority to jednak "nieco" cieńszy komiks wydany w sofcie jak i treściowo od AXM znacznie słabszy.

Offline kingquest

Mucha Comics
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 05, 2007, 06:05:58 pm »
Cytuj
Ale Authority to jednak "nieco" cieńszy komiks wydany w sofcie jak i treściowo od AXM znacznie słabszy.


Jak dla mnie idiotyzmem jest wydawanie zwykłego komiksu o mutantach w hardcoverze. Jak już ktoś gdzieś wspomniał, na calym świecie komiksy z głównego nurtu traktuje się jako niezobowiązującą lekturkę na toaletę. Tymczasem u nas absolutnie wszystko, łącznie z komiksami Marvela, zaczyna być wydawane jako exclusive`y ! I potem widzimy takie absurdalne ceny...

Offline spidey

Mucha Comics
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 05, 2007, 06:32:11 pm »
Byłbym ostatnią osobą na forum która broniłaby wysokich cen, ale... ale AXM to nie jest zwykły komiks o mutantach, to jeden z najlepszych komiksów o mutantach. Zresztą co do wysokich cen to nic nie dorówna Egmontowi i ich Superman: Na wszystkie pory roku (89) czy Roninowi (99).

Offline badday

Mucha Comics
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 05, 2007, 06:49:21 pm »
Cytat: "spidey"
Byłbym ostatnią osobą na forum która broniłaby wysokich cen, ale... ale AXM to nie jest zwykły komiks o mutantach, to jeden z najlepszych komiksów o mutantach. Zresztą co do wysokich cen to nic nie dorówna Egmontowi i ich Superman: Na wszystkie pory roku (89) czy Roninowi (99).

Daruję sobie argumenty które już inni tutaj przedstawili. Nie chce sie powtarzać. Ale nawet pomijając je wszystkie:

AXM to seria nie oneshoot

dlatego minimalny sens, minimalny - ma wydanie Elektry w HC za tą cenę

Ale już komiksu ,,seryjnego" to sensu nie ma ni ksztyny

Offline spidey

Mucha Comics
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 05, 2007, 07:32:47 pm »
Ale czy tych trejdów wyszło do tej pory aż tak dużo? 3, słownie trzy. AXM ukazuje się dość nieregularnie. Nie rozumiem więc dlaczego Egmontowi wolno wydawać drogo a innym już nie.