Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 12, 2008, 06:23:17 pm »
A tlumaczenie Maus?
Uwazam, ze jest bardzo fajne.
I stylizowane wlasnie:)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 12, 2008, 07:24:47 pm »
fakt, o Mausie zapomniałem, ale jest to wyjątek, który potwierdza regułę, bo Piotr Bikont to człowiek "z innej bajki", nie podszedł więc do rzeczy stereotypowo.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Ranaghar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 13, 2008, 06:28:32 pm »
Mucha daje czadu jak Manzoku. Marvels miało być pierwotnie w maju, aktualnie jest zapowiedziane na listopad - Pozdro 600.

Offline Belzebiusz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:32:32 am »
to ja na temat Loveless trochę :)

fajny western z ciekawie zarysowaną fabułą (w końcu to Azzarello od "100 naboi") Ciekawy bohater, trochę tajemnicy, klimaty Dzikiego Zachodu po wojnie secesyjnej.
Warstwa graficzna - choć na początku rysunki mi się nie spodobały to przy lekturze doceniłem je, jest kilka fajnych patentów.

jeśli ktoś był jeszcze nie przekonany to powinien spróbować - szkoda żeby taka dobra seria padła u nas z powodu słabej sprzedaży
Nie chce mi się pisać...

Offline [robak]

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #289 dnia: Listopad 07, 2008, 08:25:50 pm »
Silver Surfer godny uwagi?

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #290 dnia: Listopad 07, 2008, 10:55:30 pm »


jeśli ktoś był jeszcze nie przekonany to powinien spróbować - szkoda żeby taka dobra seria padła u nas z powodu słabej sprzedaży

Daj spokój, seria ma trzy tomy, a drugi jest już w zapowiedziach na listopad.

Offline ljc

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #291 dnia: Listopad 09, 2008, 10:57:15 am »
Silver Surfer godny uwagi?
niespecjalnie mi wszedł, nudny i patetyczny, ale to requiem, więc nastrojowo (treść, malunki) wszystko pasuje - w samej historii nie widzę jednak nic pociągającego (zaskoczył mnie tylko
Spoiler: pokaż
Spider-man
, ale nie czytam na bieżąco jego przygód, więc nie wiem, w jakie strony poszła charakterystyka tej postaci)
drogawe dodatkowo
tamtam!

Offline under

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #292 dnia: Listopad 09, 2008, 11:05:40 am »
ktos posiada? widzial? czytal?  Arrowsmith warto kupic?

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #293 dnia: Listopad 09, 2008, 11:25:58 am »
W paczce z FH dostałem ulotkę z muchy. Są w niej zapowiedzi tego wydawnictwa. Muszę powiedzieć, że mają zamiar ostro jechać z Marvelem. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów. Czytał ktoś Avengers? W zapowiedziach jest zarówno New Avengers jak i Disassembled. Scenarzystą jest Bendis także jestem ciekaw czy to ciekawe pozycje. Lub Marvels? Ciekaw jestem jak przyjmą się te tytuły bo w Polsce naprawde bardzo mało wychodzi komiksów superbohaterskich. Mam nadzieję, że chociaż to wydawnictwo się na nich nie sparzy. No i mam nadzieje, że nie wszystko będzie w HC bo i po co...
A Surfera sobie chyba jednak odpuszczę. Za dużo dobrych tytułów na rynku

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #294 dnia: Listopad 10, 2008, 09:34:56 am »
Czytał ktoś Avengers? W zapowiedziach jest zarówno New Avengers jak i Disassembled.
Czytałem, mam zarówno Disassembled jak i wszystkie zeszyty NA.
Disassembled i pierwsze kilkanaście zeszytów NA to fajna komiksowa pulpa, typowy odmóżdżacz, tak naprawdę niewiele wnoszący do konwencji superhero, ale czyta się bez bólu. Ładne rysunki.
Później seria NA robi się coraz gorsza, Bendisowi brakuje pomysłów. Kupuję z przyzwyczajenia.

Co do Arrowsmith:
Fajna historia, choć oparta na znanym i mocno eksploatowanym pomyśle: młody chłopak wbrew woli ojca zaciąga się do wojska, bo jest pełen ideałów i chce walczyć ze złem w imię wyższych racji, wojnę wyobraża sobie jako romantyczną przygodę, rzeczywistość otwiera mu oczy. Do tego dodany jest nowy element, którego nie widzieliśmy w filmach/książkach/komiksach o podobnej tematyce - czyli magia.
Graficznie jest bardzo ładnie.

Tragiczna jest redakcja albumu. Korekty chyba w ogóle brak - znikają literki, łączą się wyrazy, masakra po prostu.
Komiks powienien mieć miękką okładkę i być 20 zł tańszy (szkoda że się tak nie da)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 09:40:09 am wysłana przez Kingpin »

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #295 dnia: Listopad 10, 2008, 10:55:43 pm »
Cytuj
Opis wydawcy:
Silver Surfer umiera. Nieodwołalnie. Moc dana mu przez Galactusa wygasa. Początkowo bohater szuka dla siebie ratunku. Gdy okazuje się, że nikt nie jest w stanie mu pomóc, postanawia godnie przeżyć ostatnie chwile swego życia. Żegna się ze swymi przyjaciółmi, pomaga im gdy są w potrzebie. W końcu wyrusza w ostatnią podróż na swą rodzinną planetę, by tam dokonać żywota.

Wzruszająca, pełna refleksji opowieść o końcu jednego z największych bohaterów universum Marvela. Gościnnie występuje Fantastyczna Czwórka, Spider-Man i Doktor Strange.

Kurcze, chyba kupię ten komiks. Bardzo zachęcający opis. Refleksyjny, nastrojowy komiks o niczym to jest to co lubię. Trochę mi to przypomina Gaimana i Sandmanowe snuuuuucie opowieści  ;-)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #296 dnia: Listopad 11, 2008, 08:38:03 am »
Później seria NA robi się coraz gorsza, Bendisowi brakuje pomysłów. Kupuję z przyzwyczajenia.
Nie zgodziłbym się ;) dla mnie run Bendis / Yu  (#27-37) to najlepsze historie tego miesięcznika. Generalnie to bardzo solidne superhero, szkoda tylko że jako jeden z koni pociągowych Marvela w przypadku crossoverów (jak teraz Secret Invasion) wciskany jest często na siłę w te wielkie wydarzenia. Często więc historie prezentowane z tej okazji są mocno na siłę. Czekam więc na koniec SI i powrót do formy.
U mnie obecnie w top3 serii Marvela.

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #297 dnia: Listopad 11, 2008, 09:56:38 am »
Oby tylko Mucha nie wydawała tego w HC....bo i po co? Wg to mnie to kompletne nieporozumienie wydawać serie superbohaterskie w twardych okładkach, bo tylko podwyższają one cene
A co byś umieścił w reszcie top3 z marvela Arcz?

Offline kas1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #298 dnia: Listopad 11, 2008, 11:46:16 am »
Kurcze, chyba kupię ten komiks. Bardzo zachęcający opis. Refleksyjny, nastrojowy komiks o niczym to jest to co lubię. Trochę mi to przypomina Gaimana i Sandmanowe snuuuuucie opowieści  ;-)

Co do treści to nie mogę się wypowiedzieć i pewnie trochę wody w Wiśle upłynie zanim to przeczytam ale graficznie jest bardzo dobrze. Momentami (zaznaczam, tylko momentami) miałem wrażenie jakbym oglądał coś Rossa ale to pewnie dlatego, że nie wdawałem sie za bardzo w szczegóły co jest przecież jego domeną.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #299 dnia: Listopad 11, 2008, 11:56:02 am »
A co byś umieścił w reszcie top3 z marvela Arcz?
Całą obecną serię Kapitana Ameryki i niedawno rozpoczęty 9numerowy run Millara w Wolverine pt. Old Man Logan. O ile o Capie mniej więcej wiadomo o co cho, o tyle o Rosomaku  nie, więc tak - przyszłość, Logan ma żonę, dzieci, pazurów nie wyciągał od kilkudziesięciu lat itp. Ameryką rządzą kryminaliści pokroju dzieci Hulka, nowego Kingpina itp. Fajny, MadMaxowy klimat. Do tej pory ukazały się jedynie 3 numery, ale dla mnie jest to najlepsza seria Millara dla Marvela w tym roku (1985 słabie, Kick-Ass dobry ale do OML sie nie umywa). I tak.