Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 22, 2010, 03:20:38 pm »
Oprócz komiksu to co tam jest jeszcze? Wstęp jakiś, posłowie, artykuł wprowadzający do Avengersów?
Chyba jakiś krótki wstęp od wydawcy.

Coś jak w Astonishing X-Men (bo tam plansze też były nieco przyciemne, ale dało się na to przymknąć oko) czy jeszcze bardziej?
Niestety nie pamiętam, jak wyglądały plansze w "Astonishing X-Men", i chociaż mam 4 tomy na półce, to jestem teraz poza domem, więc nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 23, 2010, 08:56:19 pm »
Sprawdziłem. :)
Wydaje mi się, że w "Avengers" plansze sa jednak ciemniejsze.
Tak czy siak najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś z dostępem do oryginału.

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 23, 2010, 10:58:59 pm »
Jak tylko wyjdą Żywe Trupy #9 i moje zamówienie zostanie zrealizowane to powiem jak to wygląda w porównaniu z oryginałem. Generalnie Finch, Miki (inkier) i D`Armata (kolorysta) rysują w dość ciemnej tonacji:



Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 24, 2010, 08:00:48 am »
"Avengers: Disassembled"
 
Przeczytałem i jestem bardzo zadowolony. Zaczyna się sztampowo, ale gdy do akcji wkracza Doktor Strange robi się już dużo lepiej. Motyw ze Scarlet Witch świetny (nie czytałem "House of M" więc tylko ogólnie wiem co dalej).
 
W kwestii polskiego wydania nie obyło się bez literówek, co przy wysokiej cenie komiksu nie powinno mieć miejsca. Szkoda, że Tomasz Sidorkiewicz nie rozpisał się rozleglej we wstępie, tym bardziej,  że gość ma ogromną wiedzę. Osoby nie zaznajomione z dziejami tej grupy mogą czuć sie lekko zdezorientowane. Przydałoby się zatem solidne wprowadzenie na podobnej zasadzie jak w "Green Arrow: Kołczan".
  
Liczę, że "Avengers" zostanie przyjęte pozytywnie i Mściciele zagoszczą u nas na stałe. W końcu materiału do publikacji nie brak.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 24, 2010, 11:06:00 am »
Generalnie Finch, Miki (inkier) i D`Armata (kolorysta) rysują w dość ciemnej tonacji:
Oj, faktycznie... :eek:
Chyba już nie mam więcej pytań ani... wątpliwości.

Offline strz1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 24, 2010, 04:33:03 pm »
Literówki? Pięknie.. A jak tłumaczenie?

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 25, 2010, 07:21:58 am »
Z tłumaczeniem sprawa złożona. Z miejsca zastrzegam, że nie czytałem oryginału więc trudno mi porównywać. Być może to tylko osobiste odczucie, ale na poczatku coś jakby ... zgrzyta. Trudno mi to wyjasnić, ale dialogi brzmią nieco sztucznie. Im dalej jednak tym lepiej.

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 28, 2010, 12:41:37 am »
Plany Muchy do końca roku wraz z kolejnością wydań:
http://forum.nast.pl/viewtopic.php?p=149202#149202

Offline B2Ka

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 28, 2010, 09:44:30 am »
Świetna wiadomość! Całe szczęście wydadzą tego Civil Wara, którego muszę mieć :). Na pewno biorę War Stories ponoć to taka komiksowa Kompania Braci i Iron Mana, no i może Secret War. Batmany i Daredevile to też dobra wiadomość. Może będzie to run Bendisa albo Daredevil: Yellow. Z Batmanów ciekawe czy będzie to jakiś one-shot jak na przykład Kakofonia Kevina Smitha czy raczej jakaś seria aktualna. No cóż, zobaczymy. Życzę im wszystkiego dobrego i żeby było jak najmniej poślizgów ;).

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 28, 2010, 10:44:21 am »
Dla ciągłości w czytaniu eventów Marvela jakie planują wydawać polecam jeszcze New Avengers. Ta seria pokazuje wydarzenia z pomiędzy i w trakcie tych eventów. Poza tym jest świetna.

Polecam wam wydanie Avengers Disassembled. Otóż Mucha wydaje komiksy w coraz lepszych standardach. Wydanie wspomnianych Avengers jest naprawdę bardzo dobre. Jakość jest znacznie lepsza niż wcześniej.
Przedmowa jest, a literówkę osobiście widziałem jedną i był to tylko brak kropki w wielokropku. Nie ma żadnych zdań pozbawionych sensu jak np. było w pierwszym tomie AXM. Cena jest całkiem całkiem, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę zniżki w jakich spokojnie można go kupić.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 11:19:19 am wysłana przez Matt@ »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 28, 2010, 11:23:30 am »
Plany zacne.
Oby tylko pracowały rzetelniejsze osoby przy ich redagowaniu.

I lepiej, żeby nie brali się za Batmana Smitha w pierwszej kolejności... w ogóle niech dadzą sobie spokój z bat-nowościami. Niech wydadzą coś klasycznego, zamkniętego.

I fajnie by było, gdyby przygodę z Daredevilem nie rozpoczynali od runu Bendisa, ale od Yellow lub "Parts of a Hole" Quesady, Palmiottiego i Macka.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 11:30:45 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 28, 2010, 12:16:01 pm »
Ja przyklaskuję zapowiedziom i planom Muchy zamawiając jutro Avengers. Oglądałem w Empiku i wydanie wygląda naprawdę spoko. Brawo Mucha!

Offline Inuki

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 28, 2010, 06:30:26 pm »
Bardzo fajne te zapowiedzi; jakoś ostatnio ciągnie mnie do uniwersum Marvela, więc pewnie skuszę się na niektóre tytuły. Z pewnością wezmę "Wolverine" i "Marvels: Eye of the Camera". No i teraz pytanie do osób,które zapoznały się z "Invicible Iron Man"; warto brać, czy sobie odpuścić? Co do "New Avengers", to zdecyduję po zapoznaniu się z "Avengers Disassembled". Ciekawi mnie jeszcze "Secret War"; czy to chodzi o komiks Bendisa (poniżej link)? Jak tak to nieźle będzie kosztować, bo jest jakieś 40 stron grubsze od "Marvels"; no, ale jeżeli dobre, to może się skuszę  ;-)

http://www.amazon.com/Secret-War-Brian-Michael-Bendis/dp/0785142282/ref=sr_1_7?ie=UTF8&s=books&qid=1267380983&sr=8-7

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 28, 2010, 07:37:58 pm »
Tak, chodzi o komiks Bendisa.

Offline Wojtpil

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 28, 2010, 10:16:08 pm »
Potwierdzam i u mnie pojawiło się parcie na Marvela

nie pozstaje mi nic innego jak zamówić Avengers i czekać na Iron Mana :)

choć minusem wydawnictwa są ceny np ta Marvels - jest dla mnie zaporą nie do przejścia - 100 za komiks - bardzo snobistyczne hobby
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

 

anything