Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #630 dnia: Czerwiec 30, 2012, 03:26:29 pm »
cena 140pln. dla porównania widziałem wczoraj na lotnisku w hamburgu szafkę z tpb po niemiecku. wszystkie nowości marvela i dc w cenie 20 euro:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #631 dnia: Czerwiec 30, 2012, 05:45:55 pm »
140 zł przy zniżce 25%, to 105 zł, za album 300 stron w kolorze, to naprawde tak dużo? Nie wiem, temat cen komiksów i tańszych wersji oryginalnych już był tyle razy wałkowany. Ja tam cieszę się, że Mucha zdecydowała się na wydanie tego Supermana i to w całości.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwiec 30, 2012, 06:10:25 pm »
wersja niemiecka - nieznaczni drozsza niz orginal. zreszta orginaly tez maja znizke. wg mnie lepiej kupic wersje absolute:
http://www.amazon.com/Absolute-Star-Superman-Grant-Morrison/dp/1401229174/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1341076168&sr=8-1&keywords=absolute+all+star+superman
 
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwiec 30, 2012, 06:17:15 pm »
LOL, po zniżce absolute jest o 100zł droższy, czyli właściwie kosztuje dwa razy tyle, a różnica to etui i 16 stron dodatków.
Narzekanie na polskie wydania chyba właśnie osiągnęło nowy poziom.

Offline melee

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwiec 30, 2012, 06:20:50 pm »
Już miałem zamówić, gdy na szczęście przejrzałem półki. Mam i co ciekawsze nawet czytałem ;) Kompletnie nie pamiętam. Zazwyczaj kupuję drugi egzemplarz tylko, jeśli jeszcze czeka w kolejce. CHĘTNIE ODDAM ANGIELSKI HC w zamian za polską edycję, dla wszystkich narzekających na nasze wydanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #635 dnia: Czerwiec 30, 2012, 06:42:09 pm »
dla wszystkich narzekających na nasze wydanie.

A tych jak zwykle znajdą się tłumy.

Offline nayroth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #636 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:17:41 pm »
140 zł przy zniżce 25%, to 105 zł, za album 300 stron w kolorze, to naprawde tak dużo?
No dużo, naprawdę.

LOL, po zniżce absolute jest o 100zł droższy, czyli właściwie kosztuje dwa razy tyle, a różnica to etui i 16 stron dodatków.
Narzekanie na polskie wydania chyba właśnie osiągnęło nowy poziom.
Niestety, ale etui i 16 stron to nie jedyna ani najwazniejsza różnica między Absolutem a trejdem w twardej oprawie.

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #637 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:18:29 pm »

A jaka jest wdg. Ciebie najważniejsza różnica?
Cena za stronę "Batman- Nawiedzony Rycerz" od Egmontu to  0,3515625 przy zniżce.
Dla All-Stara to 0,345394737, również przy zniżce. Wątpię, żeby All-Star miał wyższy nakład.
Czyli co jest twoim zdaniem nie tak z tym wydaniem? Coś innego oprócz ceny, która nawet jest trochę niższa niż rynkowy standard? Czy to różnica wymiarów pomiędzy absolutem, a polskim wydaniem w standardowych wymiarach? Wcześniej o niej zapomniałem, ale czy naprawdę winisz wydawnictwo, że nie wydało wydało w Polsce komiksu w standardzie, który kosztuje w stanach 100 dolarów? Przypominam, że absolute to wydanie powiększone dokładnie 1,20754717-krotnie w stosunku do zwyczajnych-wymiarów, które posiada także wspomniane wcześniej etui i 16 stron dodatków, a to wszystko w cenie 2-razy wyższej nawet gdy jest obniżona o 40%... Poddaje się, nie rozumiem.
Ostatni komiks Muchy jaki kupiłem to było "Marvels" i cieszy mnie, że wydają wreszcie coś porządnego. W dodatku cena polskiego wydania jest naprawdę korzystna, może gdyby było oryginalne jednotomowe wydanie all-stara w HC to inaczej by to wyglądało, ale go nie ma; nie wiem także kto wymyślił, że Polskie wydania muszą być tańsze- nikt nikogo nie zmusza do ich kupowania , więc chyba można zaakceptować to, że przy kosztach licencji, nakładzie niższym chyba z tysiąc razy i tym podobnych czynnikach, cena nie będzie radykalnie niższa. Warto chyba także zdobyć się na konstruktywną krytykę, gdyż te porównania z absolutami, chyba nie były sugestiami, że Mucha także powinna się zdobyć na powiększoną cenę i rozmiar, nieprawdaż? 
To mały grosz ode mnie w dyskusji o cenach :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 11:22:34 pm wysłana przez Matt@ »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #638 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:42:52 pm »
Dyskusje o cenach komiksów w Polsce, już dawno straciły sens, o ile kiedykolwiek go miały. Wszyscy wiedzą jak trudny to jest rynek u nas. Ja tam cieszę się, że są jeszcze wydawcy którym w ogóle się chce. Mucha Comics wydaje All Star Superman, Timof wydaje Habibi, Kultura Gniewu wydaje Kiki de Montparnasse, wartościowe komiksy, które trzeba odpowiednio przygotować do druku, które mają po te kilkaset stron, ale co by nie wydano, jak dobrze by tego nie zrobiono i ile by nie kosztował ten komiks, to i tak "oryginały są tańsze".

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #639 dnia: Lipiec 01, 2012, 07:35:25 am »
nie namawiam na kupno orginalu - mowie tylko ze wg mnie jest korzystniejsze. nie naleze do osob ktore wyliczaja koszt jednostkowy strony komiksu i jest to dla nich kryterium kupna.

a 100 pln roznicy miedzy wydaniem zwyklym a absolute? chyba nie mieliscie w rekach zadnego komiksy wydanego w tym standardzie:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #640 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:32:23 am »
Jak po prostu osobiście tak uważasz to ok, ale skoro piszesz, że wdg. twoich osobistych preferencji lepiej kupić absolute dopłacając drugie tyle, a Mucha raczej nie może wydać w tym standardzie i nikt w Polsce nie wydaje, to raczej nie jest to konstruktywna krytyka i moim zdaniem nie warto tego pisać w temacie "Mucha Comics", zwłaszcza, że jakoś chyba nie napisałeś tego samego w wątkach o TDKR, Sandmanie cy Lidze niezwykłych Dżentelmenów, a także absolute to wydania z najbardziej przesadzoną ceną na rynku, które są po prostu chyba ostatecznym krokiem w naciąganiu klientów; taka opinia jest popularna w Stanach, więc w Polsce to już w ogóle.

Offline spidey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #641 dnia: Lipiec 01, 2012, 11:19:43 am »
W sumie nikt nie wrzucał jeszcze, tak więc Mucha Comics planuje do końca roku wydać:

Lipiec: ALL-STAR SUPERMAN
Sierpień: HOUSE OF M
Wrzesień: NEW AVENGERS vol. 4
Październik: DAYTRIPPER i WAR STORIES vol. 2
Listopad: NEW AVENGERS vol. 5
Grudzień: CIVIL WAR

Jak wyjdzie z tego połowa to i tak będzie sukces. Poza War Stories biorę wszystko.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #642 dnia: Lipiec 01, 2012, 02:10:59 pm »
Cytuj
Jak po prostu osobiście tak uważasz to ok, ale skoro piszesz, że wdg.   twoich osobistych preferencji lepiej kupić absolute dopłacając drugie   tyle, a Mucha raczej nie może wydać w tym standardzie i nikt w Polsce   nie wydaje, to raczej nie jest to konstruktywna krytyka i moim zdaniem   nie warto tego pisać w temacie "Mucha Comics", zwłaszcza, że jakoś chyba   nie napisałeś tego samego w wątkach o TDKR, Sandmanie cy Lidze   niezwykłych Dżentelmenów, a także absolute to wydania z najbardziej   przesadzoną ceną na rynku, które są po prostu chyba ostatecznym krokiem w   naciąganiu klientów; taka opinia jest popularna w Stanach, więc w   Polsce to już w ogóle.

akurat zobaczylem newsa na alei odnosnie assm, wiec nie wypowiadam sie na temat batmanow. nie krytykuje tez wydania muchy tylko zalaczam link do wersji absolute - moze ktos sie opamieta przed wydaniem kasy. dla mnie 140pln za muche to wywalenie kasy w bloto i wyrób czekoladopodobny na półce.

odnosnie samych wydań absolute - jakoś np. w temacie absolute sandmana czy absolute watchmen nie znalazłem żadnych negatywnych komentarzy w necie. wydania pierwsza klasa - dla mnie mogłyby się nazywać ultimate, bo lepszych chyba nie da rady wydać.

btw. absolute dark knght tez w konkurencyjnej cenie w stosunku do wydania egmontu;)
http://www.amazon.com/Absolute-Dark-Knight-Frank-Miller/dp/1401210791/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1341148227&sr=8-1&keywords=absolute+dark+knight


"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Matt@

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #643 dnia: Lipiec 01, 2012, 03:32:02 pm »
Dobra, już nie wnikam. Polskie wydanie to wyrób czekoladopodobny i wywalanie kasy w błoto, bo absolute jest 1,2 raza większy i pewnie ma bardziej kredową kredę.

Offline misio141

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #644 dnia: Lipiec 01, 2012, 04:37:23 pm »
akurat zobaczylem newsa na alei odnosnie assm, wiec nie wypowiadam sie na temat batmanow. nie krytykuje tez wydania muchy tylko zalaczam link do wersji absolute - moze ktos sie opamieta przed wydaniem kasy. dla mnie 140pln za muche to wywalenie kasy w bloto i wyrób czekoladopodobny na półce.

odnosnie samych wydań absolute - jakoś np. w temacie absolute sandmana czy absolute watchmen nie znalazłem żadnych negatywnych komentarzy w necie. wydania pierwsza klasa - dla mnie mogłyby się nazywać ultimate, bo lepszych chyba nie da rady wydać.

btw. absolute dark knght tez w konkurencyjnej cenie w stosunku do wydania egmontu;)
http://www.amazon.com/Absolute-Dark-Knight-Frank-Miller/dp/1401210791/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1341148227&sr=8-1&keywords=absolute+dark+knight


u mnie na półce leży absolute V4V i niby faktycznie jest większe, lepiej wydane itp, ale mimo wszystko osobiście wole komiksy wydane w zwykłym standardzie. Nie potrzebna mi jest kreda i twarda okładka, wystarcza mi wydanie najzwyklejsze, byle sie nie rozpadło po iluś czytaniach. A główną wadą wydania absolute jest mała wygoda podczas czytania, ale to chyba jest przy każdej większej cegle. Poza tym ile można toczyć wojnę czy lepsze jest HC czy SC. Ucieszyłbym się jakby ktoś napisał wrażenia po lekturze :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free