trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:46:56 pm »
Absolute to chyba też HC. Poza tym chodzi właśnie o wydanie absolute.
Zobacz jaki format mają absoluty. To raz. A dwa - Mucha raczej tych komiksów nie puści w większym formacie. Zresztą nie widzę sensu, rysunki Tima Sale nie są zbyt szczegółowe i większy format nie jest im za bardzo potrzebny. Najchętniej u nas też widziałbym wydanie w SC na gorszym papierze i sporo niższej cenie. Ale to raczej niemożliwe :doubt:

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:47:21 pm »
Cytuj
Śmieszne podejście. To za ile chciałbyś kupić wydanie komisu liczące 400 stron? Chciałbyś je mieć w cenie wydań Egmontu?
A co w tym dziwnego? Biorąc pod uwagę obecne ceny Egmontowe (bo o WKKM juz nie wspominam bo wiadomo, że tak tanio wydawać się przecież nie da i Hachette robi to charytatywnie, a jeszcze więcej dokłada fanom w Czechach i na takiej Słowacji) 2 razy więcej kasy za 2 razy więcej stron to daje jakieś 160 PLN i to jako cena okładkowa (w przedsprzedaży podobnie do Egmontu 25% znizki).
A te 160 PLN, biorąc Egmont za analogię, jest i tak mocno zawyżone bo przecież wydając komiks znacznie cieńszy trzeba pokryć koszty stałe, które z definicji dla grubszego komiksu wcale nie rosną (czy też rosną nieproporcjonalnie).
Oczywiście gdyby wydali oversized koszt druku byłby trochę większy, ale nie wierzę, że wydadzą komiks w takim formacie (a jeżeli to zrobią to tylko po to żeby usprawiedliwić kosmiczną cenę - ceny komiksów to dużo psychologii moim zdaniem, dlatego wydawca woli "nabić" ilość stron (patrz szykujące się wydanie LNDż Egmontu) żeby klient kupując rozumował - ...no tak, drogi, ale przecież ma tyle stron...)).
Porównywanie do wersji Absolute nie ma najmniejszego sensu bo Amerykanie wydają te komiksy, żeby zarobić na najbardziej hardkorowych fanach, dywersyfikuja rynek po prostu - wiedzą, że częśc osób nie wyda za dużo za komiks więc wydają paperback, inni z kolei chcą mieć mercedesa w HC to i takie drukują, a jak to mercedes - wiadomo lepszy, ale płaci się dużo za samą markę, jeszcze inni wydadzą duuużo więcej na Lamborghini - Absolute Edition - ale taki znaczek Absolute vel Lamborghini jest najdroższy. Wydaje mi się, że to zupełne podstawy i nie ma się co nad tym rozwodzić.
PS. http://www.amazon.com/Batman-Long-Halloween-Jeph-Loeb/dp/1401232590/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1365348885&sr=8-1&keywords=long+halloween  Nikt mi nie powie, że wsadzenie komiksu do twardej oprawy podraża jego koszty o 200-300%  :biggrin:
PS2. Wg mnie, z tego samego powodu - psychologii - polskie wydawnictwa zrezygnowały z SC - bo lekko podrażając koszty za HC mogły mocno podnieść cenę dla klientów, bo przecież "za takie "ekskluzywy" trzeba płacić"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 04:56:56 pm wysłana przez mack3 »

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #812 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:50:33 pm »
Absolute to chyba też HC. Poza tym chodzi właśnie o wydanie absolute.
Gdyby Mucha wydawała w formacie Absolute i z taką jakością druku, to OK. Znam granice zafiksowania, ale znam też wartość wysokiej jakości produktu. Problem w tym, ze nie raz i nie dwa była tutaj mowa o błędach drukarskich w komiksach Muchy czy o złej kolejności stron itp. Nic nie wskazuje na to, żeby wydawnictwo, które obgadujemy, potrafiło wydać komiks w jakości, o której mówimy.
Oczywiście, zawsze może się zdarzyć, że nas zaskoczą. Ale prowadzić dyskusji o tym, czy nas zaskoczą, czy nie, nie zamierzam.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #813 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:55:28 pm »
Chociaż przyznaję - sam za Justice w formacie powiększonym - byłbym skłonny zapłacić duuużo. Ale to jedyny taki komiks - ze względu na rysunki Rossa

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #814 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:04:29 pm »
Absolute to chyba też HC. Poza tym chodzi właśnie o wydanie absolute.
A podali, że to będzie w formacie Absolute? Bo przeglądam FB i nic nie widzę...
A teraz - w związku z tym, że się nie znam to się wypowiem - jeszcze trzeba spojrzeć co tak naprawdę składa się w lwiej części na cenę komiksu: materiały do druku... A biorąc pod uwagę, że nasza Mucha z tego co zauważyłem wydaje to co wydaje jej matka (http://gfloystudio.com/) to wychodzi na to, że koszt materiałów jest dzielony. Więc ceny komiksu finalnego powinny być chyba z deka niższe niż są obecnie.
Zapowiedziane komiksy nie są w moim targecie zakupowym, bo mam je w oryginale (Justice i Long Halloween w Absolutach) i okaże się, że i tak ich ceny wyniosły mnie znacznie taniej niż planowane polskie wydanie... Bo niestety ceny komiksów w PL do niskich nie należą (wiadomo: nakłady u nas są niższe, więc koszt jednostkowy jest wyższy).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #815 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:11:33 pm »
A co w tym dziwnego? Biorąc pod uwagę obecne ceny Egmontowe (bo o WKKM juz nie wspominam bo wiadomo, że tak tanio wydawać się przecież nie da) 2 razy więcej kasy za 2 razy więcej stron to daje jakieś 160 PLN i to jako cena okładkowa (w przedsprzedaży podobnie do Egmontu 25% znizki).
A te 160 PLN, biorąc Egmont za analogię, jest i tak mocno zawyżone bo przecież wydając komiks znacznie cieńszy trzeba pokryć koszty stałe, które z definicji dla grubszego komiksu wcale nie rosną (czy też rosną nieproporcjonalnie).

W końcu ktoś ten temat poruszył. Wydawnictwa komiksowe (Egmont, Mucha i prawie cała reszta) mają jakiś dziwny przelicznik, że każde kolejne 50 stron to np. 20zł więcej. A to wcale tak nie działa. Mam znajomego wydawcę i z tego co się dowiadywałem to czym album jest grubszy tym koszt wydrukowania jednej strony jest niższy. I różnice są podobno spore. A u Egmontu czy Muchy komiks, który ma 150 stron kosztuje 70zł (New Avengers 5) a taki który ma 300 kosztuje 140zł (All Star Superman). Czyli stosują przelicznik x2, który jest zdzierstwem bo koszty stałe dla komiksu grubszego wcale nie rosną. Dlatego tak podoba mi się polityka Hachette - nieważne czy komiks ma 140 stron czy 200 kosztuje tyle samo. W USA wygląda to podobnie:
http://www.amazon.com/Justice-League-Vol-Origin-The/dp/1401234615/ref=pd_sim_b_2
http://www.amazon.com/Superman-Action-Comics-Vol-Steel/dp/1401235468/ref=pd_sim_b_6

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #816 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:44:10 pm »
A u Egmontu czy Muchy komiks, który ma 150 stron kosztuje 70zł
? Może u Muchy, lecz nie u Egmontu. Np. u Egmontu wszystkie komiksy albumowe STAR WARS kosztuje 40 złotych, niezależnie czy 100 czy 200 stron. Tak samo z "Usagim Yojimbo" czy 128 czy 200 stron to 35 złotych. A z innymi seriami? Baśnie 9 i 11 po 70 złotych (192 i 200 stron), Baśnie 10 po 80 złotych (240 stron), przy lekko grubszym tomie przelicznik jest trochę lepszy. Aha, najlepszy przykład "Kajtek i Koko", tom po 208 stron - 60 złotych, tom 672-stronicowy - 100 złotych. Nie mówię już o innych seriach, lecz w Egmoncie cena grubszych tomów jest w większości dobra.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #817 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:45:25 pm »
Śmieszne podejście. To za ile chciałbyś kupić wydanie komisu liczące 400 stron? Chciałbyś je mieć w cenie wydań Egmontu? Odkładaj po parę dych miesięcznie, to nie przeżyjesz szoku. I zamiast narzekać spójrz tu http://multiversum.pl/p/1041/8146/absolute-batman-long-halloween-hc-dc-k-dc-tomy-sc-hc-.html

Cena 200 złotych jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Jakie śmieszne podejście? Że nie chcę płacić za zawyżonej ceny, która nie jest konkurencyjna? Nie zapłacę za komiks 250zł i co jest tutaj śmiesznego? Egmont wydaje 175 stronicowe komiksy po 75zł, czyli tutaj komiksy powinny kosztować 160-170zł - 25% i za taką cenę jestem w stanie kupić. Nie chodzi o to, że nie mam na to pieniędzy, więc nie musisz mi doradzać odkładania. Chodzi o to, że taka cena za komiks jest za wysoka i po prostu jego zakup wydaje mi się nieopłacalny. Jak Mucha wyda komiks w cenie 230-250 złotych to niech potem nie jęczy, że im się komiks nie sprzedał.


Link który podałeś zostawię bez komentarza, bo już inni powiedzieli ci, że nijak ma się on do wydania Muchy. :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #818 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:54:35 pm »



Link który podałeś zostawię bez komentarza, bo już inni powiedzieli ci, że nijak ma się on do wydania Muchy. :smile:

Nikt nic takiego nie powiedział. A skoro link ma się nijak do wydania Muchy, to jakie będzie to wydanie Muchy, panie znawco? Podziel się wiadomościami.

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #819 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:57:58 pm »
Nikt nic takiego nie powiedział.
Ja to powiedziałem. A przynajmniej chciałem właśnie tę myśl wyrazić. Jesli byłem nieprecyzyjny i niezrozumiały, to przepraszam serdecznie. I wyjaśniam, że dokładnie o to mi chodziło.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #820 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:58:23 pm »
@radef
U Egmontu może nie zawsze tak to wygląda, ale u Muchy to jest   standard.

A teraz - w związku z tym, że się nie znam to się wypowiem - jeszcze trzeba spojrzeć co tak naprawdę składa się w lwiej części na cenę komiksu: materiały do druku... A biorąc pod uwagę, że nasza Mucha z tego co zauważyłem wydaje to co wydaje jej matka (http://gfloystudio.com/) to wychodzi na to, że koszt materiałów jest dzielony. Więc ceny komiksu finalnego powinny być chyba z deka niższe niż są obecnie.
Mucha ma też swoją filię w Portugalii:
http://www.facebook.com/pages/G-Floy-Studio-Portugal/177628305619391?fref=ts
Czyli koszt materiałów jeszcze bardziej spada.

Nie wiem jak to wygląda w przypadku Egmontu - czy wydają tylko na Polskę, czy ich tytuły pojawiają się też w innych krajach?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #821 dnia: Kwiecień 07, 2013, 05:59:43 pm »
Ja to powiedziałem. A przynajmniej chciałem właśnie tę myśl wyrazić. Jesli byłem nieprecyzyjny i niezrozumiały, to przepraszam serdecznie. I wyjaśniam, że dokładnie o to mi chodziło.

Nie rozumiem. Czyli, że Mucha wyda 400 stron w SC? Raczej wątpię.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #822 dnia: Kwiecień 07, 2013, 06:03:26 pm »
Egmont wydaje 175 stronicowe komiksy po 75zł, czyli tutaj komiksy powinny kosztować 160-170zł
Nie, nie powinny. Jak już próbowałem udowodnić ja i mack3 ten przelicznik jest mocno naciągany.

N.N.

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 07, 2013, 06:03:46 pm »
Nie rozumiem. Czyli, że Mucha wyda 400 stron w SC? Raczej wątpię.
Ja notamiast wątpię, żeby wydała komiks jakości Absolute'a, choć podejrzewam, że każe sobie za niego zapłacić jak za absolute'a.
Poza tym, w tym co napisałem (a Ty zacytowałeś) nie podkreslałem, że celem mojej wypowiedzi było stwierdzenie, iż Mucha wyda komiks w SC, ale to, że link do Absolute'a nijak się ma do wydania Muchy.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #824 dnia: Kwiecień 07, 2013, 06:04:53 pm »
Ja notamiast wątpię, żeby wydała komiks jakości Absolute'a, choć podejrzewam, że każe sobie za niego zapłacić jak za absolute'a.
Poza tym, w tym co napisałem (a Ty zacytowałeś) nie podkreslałem, że celem mojej wypowiedzi było stwierdzenie, iż Mucha wyda komiks w SC, ale to, że link do Absolute'a nijak się ma do wydania Muchy.

Moim zdaniem ma się bardziej, niż link do wydania SC. Jak będzie, zobaczymy niedługo.