Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #930 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:32:09 am »
@YohnJossarian, wiesz, że sam powinieneś pisać: jeśli już nie scenariusze, to na pewno recenzje! naprawdę świetnie się Ciebie czyta... Oczywiście samego komiksu nie przeczytam, ale też wcześniej nie miałem takiego zamiaru..
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #931 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:06:42 am »
@YohnJossarian, wiesz, że sam powinieneś pisać: jeśli już nie scenariusze, to na pewno recenzje! naprawdę świetnie się Ciebie czyta... Oczywiście samego komiksu nie przeczytam, ale też wcześniej nie miałem takiego zamiaru..

Dziękuję ślicznie. Nie czuję się jednak kompetentny do pisania recenzji komiksów. Zdecydowanie brak mi wiedzy.

Po komiksie pojechałem bardzo mocno. Może odrobinę za mocno. Z pewnością są ludzie, którym się on spodoba. Mnie zawiódł głównie na poziomie scenariusza i nie mogę go nikomu polecić, aczkolwiek chciałbym, aby przeczytało go jak najwięcej osób i aby każdy wyrobił sobie swoje własne zdanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #932 dnia: Czerwiec 19, 2013, 02:46:15 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/222717-kick-ass

Niby 8 sierpnia, 208 stron, 79 zł.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #933 dnia: Czerwiec 19, 2013, 03:13:07 pm »
Zakup obowiązkowy. Mucha w końcu trochę zeszła z cenami. Jeszcze niedawno za podobny objętościowo komiks wołali 99zł. Teraz Egmont ma najbardziej chore ceny (89,99zł za 190 stronicową Ligę to jakieś kuriozum).

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwiec 19, 2013, 03:21:44 pm »
Zakup obowiązkowy. Mucha w końcu trochę zeszła z cenami. Jeszcze niedawno za podobny objętościowo komiks wołali 99zł. Teraz Egmont ma najbardziej chore ceny (89,99zł za 190 stronicową Ligę to jakieś kuriozum).
I dobrze, ze zeszli troche z cenami.
Ja Kick-Assa w 2010 chyba, kupowalem za jakies 7 funtow, a w tamtych czas kurs byl ok 4,6 zl ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 07:37:26 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwiec 29, 2013, 04:31:41 pm »
Po obejrzeniu filmu Kick-Ass chyba zdecyduję się na zakup komiksu. Nie wiem czemu ale podobał mi się bardziej niż nie jeden film ze stajni Marvela.

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwiec 29, 2013, 06:01:58 pm »
Może ktoś bardziej obeznany w komiksie napisać czy scenariusz filmu jest zbliżony do Kick-Ass który wyda Mucha ? Też wczoraj oglądałem ten film  :eek:  i poważnie się zastanawiam nad zakupem komiksu

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #937 dnia: Czerwiec 29, 2013, 06:20:36 pm »
Może ktoś bardziej obeznany w komiksie napisać czy scenariusz filmu jest zbliżony do Kick-Ass który wyda Mucha ? Też wczoraj oglądałem ten film  :eek:  i poważnie się zastanawiam nad zakupem komiksu

Proszę pierwszy wpis pod tym linkiem:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27033.885.html
 
peta18 co nieco piszę na ten temat.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #938 dnia: Czerwiec 29, 2013, 08:23:46 pm »
Dzięki Jaroslaw_D parę dni wcześniej przeglądałem ten wątek i nie wiem jak, ale przeoczyłem wpis peta18  :shock: . Teraz po przeczytaniu tamtego posta nabrałem jeszcze większej ochoty na ten komiks, jeżeli nie pojawią się pilniejsze wydatki to na 100% kupię go zaraz po premierze. Na razie od Muchy mam 4 jeźdźców apokalipsy i jestem bardzo zadowolony, nie przeszkadzają mi tak bardzo te posklejane strony, chociaż tak szczerze to w moim egzemplarzu było ich tylko kilka.

Offline Otherside

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #939 dnia: Lipiec 07, 2013, 04:56:44 pm »
Witam. Zastanawiam się nad zakupem wydania zbiorczego All-Star Superman, nie mogę się jednak zdecydować między wydaniem Muchy a nowym wydaniem zbiorczym w miękkiej oprawie (oba wydania posiadają te same okładki). Czy byłby ktoś w stanie pomóc mi w decyzji? Chodzi mi przede wszystkim o jakość przekładu (czy "język Morrisona" jest na tyle specyficzny, że przekładu lepiej nie ryzykować, a może tłumacz oddał go w pełni?), jakość wydania (oddanie wyrazistości/nasycenia kolorów, które, moim zdaniem, oprócz samych rysunków Quitely-ego, odrywają tu dużą rolę w warstwie artystycznej), dodatki (czy takie same-jeśli w ogóle są-w obu wydaniach?). Oczywiście różnicą jest cena (Mucha droższa-choć tu, wiadomo, twarda oprawa) ale chciałbym postawić na jakość w tym przypadku. Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2013, 05:02:54 pm wysłana przez Otherside »

Offline silent.bob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #940 dnia: Lipiec 07, 2013, 06:00:51 pm »
Chodzi mi przede wszystkim o jakość przekładu (czy "język Morrisona" jest na tyle specyficzny, że przekładu lepiej nie ryzykować, a może tłumacz oddał go w pełni?)

Jeśli potrafisz rozpoznać, że język jest specyficzny, tłumaczenia chyba nie potrzebujesz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2013, 06:32:10 pm wysłana przez silent.bob »

Offline Otherside

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:54:24 am »
Czyli rozumiem, że język jest "specyficzny" co kieruje mnie bardziej w stronę wydania oryginalnego TP - a jak z jakością wydruku u Muchy? Ktoś może jest w stanie porównać oba wydania?

Offline mateo212

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:31:33 am »
Oba wydania mają dokładnie tyle samo stron - 304, więc podejrzewam, że nie różnią się zawartością.

Offline Otherside

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #943 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:08:29 pm »
Tak tak, to sprawdziłem i prawdopodobnie tak jest - w tym momencie najważniejsze jest jeszcze dla mnie przełożenie jakości kolorów z oryginalnego wydania na polskie.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #944 dnia: Lipiec 08, 2013, 02:01:40 pm »
Bierz polskie i nie marudź. Nie słyszałem by ktoś narzekał na polskie wydanie, więc jest na pewno ok. :smile: