Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #960 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:40:56 pm »
Może wieczorem wrzucę fotki i pokaże dlaczego znajomy introligator powiedział mi, że komiksy w BZG zszyte są po prostu źle i po latach rozpadną się wszystkie.
Warto by było wysłać te informacje również do Egmontu i Muchy.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #961 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:48:27 pm »
Obiecałem więc będzie :smile:

Ostatnio odwiedził mnie znajomy który jest introligatorem i z ciekawości zaczął przeglądać komiksy, głównie pod kątem wydania.



Po prawej Superman i ludzie ze stali z Egmontu (Edica Poznań), po lewej Marvels z Hachette (nie wiadomo jaka drukarnia) . O obu powiedział, że solidna robota i nie ma się do czego przyczepić. A tak to wygląda w wydaniach z BZGraf:



Po prawej Kick-Ass (widać już pierwsze symptomy rozklejania), po lewej Marvels z Muchy. Przede wszystkim użyto za mało kleju, całość nie dolega do boków, za bardzo się odkształca i wygina. Może gdyby klej był dobry to nie stanowiłoby to takiego problemu, ale stwierdził, że jest fatalny. Ogólnie ocenił wszystkie rzeczy wydrukowane w BZGraf jako totalne partactwo, szczególnie biorąc pod uwagę cenę jaka widnieje na większości komiksów.

Oczywiście nie znaczy to, że po latach wszystkim te komiksy się rozpadną - dużo zależy od eksploatacji i warunków jakie panują w domu. U mnie zawsze jest ciepło i powietrze jest suche więc na pewno jakiś to wpływ ma. Z drugiej strony jeszcze nigdy nie rozkleił mi się komiks z jakiejkolwiek innej drukarni więc dalej będę winę zrzucał tylko i wyłącznie na BZGraf. Osobiście przez tą drukarnię przestałem kupować Sandmana (pierwsze wyd.), Kaznodzieje czy Baśnie. Mam nadzieję, że Watchmen i Long Halloween zostaną wydrukowane gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 11:56:21 pm wysłana przez amsterdream »

Offline lof-cooking

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #962 dnia: Sierpień 18, 2013, 02:50:37 pm »
szkoda, że komiksy nie mogą być wieczne :P. Chociaż minimalne uszkodzenia dają takiego pazura historii ;). W ogóle słyszeliście o komiksach na youtube? Widziałam kickass tak zrobiony, ale generalnie jakoś do mnie to nie przemawia. Jak elektroniczna wersja to już wole film zwłaszcza, że niedługo wychodzi Kick-Ass 2. A Wy co wolicie: Film czy komiks na youtube? (wykluczyłam wersje papierową, bo to jak porównywać bombę atomową z petardą)

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #963 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:46:47 pm »
Zaczyna mnie irytować brak jakichkolwiek informacji od wydawnictwa. Za 12 dni koniec wakacji, inni przedstawili wstępne plany wydawnicze, szczególnie mam na uwadze Egmont, który wypuszcza na rynek uznane tytułu, a u Muchy cisza. Będzie Batman: The Long Halloween, super ale co dalej? Nie znamy ceny, ani żadnych pozostałych szczegółów, tylko tyle, że będzie w październiku. Spory błąd, sam zaplanuję swoje wydatki bez uwzględniania tego tytułu, przeżywamy spory rozkwit zainteresowania komiksami, a Mucha zamula w momencie kiedy może na tym najwięcej zyskać.
 

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #964 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:48:31 pm »
To chyba już taka Musza praktyka. Zawsze ogłaszają te premiery bardzo późno.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #965 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:50:30 pm »
I sami na tym tracą. Na ich profilu nie dzieje się dosłownie nic.

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #966 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:51:34 pm »
Możliwe, że zespół Muchy po prostu jest zajęty przygotowywaniem dwutygodnika o nazwie "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela". Podejrzewam, że jest przy tym masa roboty.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #967 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:52:39 pm »
Zastanawiałem się kiedyś czy jest do nich jakiś adres mailowy, pod którym można zasięgnąć informacji. Znalazłem jedynie adres, pod którym można zamówić komiksy. Egmont jakoś nie ma z tym problemu. Zawsze odpowiadają na maile.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #968 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:56:47 pm »
Tylko , że zapowiadany Batman: The Long Halloween nie będzie kosztował 40 czy 60 złoty, tylko zdecydowanie więcej. Więc chyba warto byłoby podać ustaloną cenę i pozostałe szczegóły, tak aby kupujący mieli czas na odłożenie trochę grosza.
 

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #969 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:58:57 pm »
Maximumcarnage - Może warto napisać do nich na FB? Nie wiem jak to jest z Muchą, ale w przypadku dwóch innych wydawnictw (niekomiksowych) załapałem kontakt właśnie w ten sposób.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #970 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:06:57 pm »
Możliwe lecz są dwa powody dla których tego nie zrobię. Po pierwsze nie mam konta na fejsie i raczej nie chcę zakładać. Jakoś nie przepadam za tym serwisem społecznościowym. Poza tym, obserwowałem już wielokrotnie dyskusje na ich koncie i nigdy nie udzielali czytelnikom jednoznacznych odpowiedzi. Cenę ,,Jeźdźców apokalipsy" podali chyba na tydzień przed premierą. Zapowiadają tytuły na pół roku naprzód, a szczegóły publikują przed samą premierą. Trochę niepoważne.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #971 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:18:25 pm »
Możliwe lecz są dwa powody dla których tego nie zrobię. Po pierwsze nie mam konta na fejsie i raczej nie chcę zakładać. Jakoś nie przepadam za tym serwisem społecznościowym.

Dokładnie, ja również nie mam FB i nie zamierzam go zakładać.

Cenę ,,Jeźdźców apokalipsy" podali chyba na tydzień przed premierą. Zapowiadają tytuły na pół roku naprzód, a szczegóły publikują przed samą premierą. Trochę niepoważne.

A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo wyniki sprzedaży nie powalają na kolana. Mucha Comics dochodzi chyba do wniosku, że ten kto ma kupić ten kupi. A to błędne założenie.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #972 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:27:41 pm »
Chociaż przyznam, że Egmont też mnie trochę niemiło zaskoczył. Premiera ,,Strażników" była zapowiadana na październik, a tu nagle przesunęli ją o miesiąc wcześniej. Nie chcieli chyba wydawać równolegle z Batmanem od Muchy ale w ten sposób muszę na razie odpuścić ,,Strażników" bo wrzesień mam już mocno napięty i nic nie wcisnę.

Offline bowman007

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #973 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:30:43 pm »
Ja mam podobnie, mam nadzieje tylko że ta zniżka 25 % szybko nie zniknie ze sklepu gildii.  :smile:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #974 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:32:01 pm »
Możliwe, jednak wydaje mi się, ze chcieli uprzedzić konkurencję co moim zdaniem było dobrym posunięciem. W październiku natomiast zapowiadana jest premiera Miasta Sów.

 

anything