trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpień 31, 2013, 12:22:52 am »
I ja juz chciałem pisac, że cena nie jest zła, przynajmniej jak na Muchę... ale dlatego, że myślałem, że LH ma coś koło 450 stron (nie wiem, może z Justice Rossa mi się pomerdało). Ale ma tylko 376 stron więc jednak pomarudzę: trochę drogo (cena i objetość równe 2 komiksom superbohaterskim z Egmontu, a jasne jest, że 2-krotne zwiększenie objętości nie zwiększa 2 razy kosztów... prawde mówiąc zdziwiłbym sie jeżeli zwiększa je choćby o 50%)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 12:31:19 am wysłana przez mack3 »

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1066 dnia: Sierpień 31, 2013, 12:34:00 am »
cena i objetość równe 2 komiksom superbohaterskim z Egmontu

Ja jednak wolę przepłacić za Long Halloween niż kupić 2 przeciętne komiksy z Egmontu. Egmont wydaje ostatnio dużo superhero, tylko że są to historie słabej jakości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1067 dnia: Sierpień 31, 2013, 07:47:04 am »
A może licencja Long Halloween jest droższa niż np. licencja New 52? A może nakład Long Halloween będzie mniejszy? Przez lata prosimy się Egmont o Long Halloween, a oni uparcie twierdzą, że ten komiks byłby za drogi, żeby go wydać - wydawali Batman i syn, wydawali Batman i Robin: Cudowny chłopiec, wydawali Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem, ale Long Halloween nie. W końcu wydaje go Mucha, w jednym tomie, za przyzwoite pieniądze, a tu narzekanie na cenę. Wiadomo było, że to nie będzie tani komiks, wydaje mi się, że gdyby wyszedł z dwa lata temu, mógłby jeszcze droższy być. Co do porównania z grubszymi i tańszymi Strażnikami z Egmontu (już pomijając kwestię, że wyjątkowo niską ceną za takie tomiszcze, Egmont chyba wszystkich zaskoczył), może być różnie, nie tylko różnica nakładu, ale przecież w Strażnikach odchodzi koszt tłumaczenia i może licencja nie była kupiona, tylko odnowiona?
 
Liczę, że Long Halloween, Dark Victory i Justice będą się bardzo dobrze sprzedawały i Mucha będzie kontynuowała wydawanie komiksów z DC.

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1068 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:08:55 am »
Moim zdaniem jakby ludzie kupowali komiksy, a nie ściągali z Internetu (mam na myśli np: chomikuj.pl) to zyskaliby uczciwi posiadacze (cena byłaby niższa) i wydawnictwa (większy zysk). Taka jest prawda...

Batmana kupi np: 500 osób, a ściągnie 50.000. Mało o tym dyskutuje się ale tak to wygląda.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1069 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:27:13 am »
Mało o tym dyskutuje się ale tak to wygląda.

? My mamy cały wątek o tym : http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30525.0.html


ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1070 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:35:36 am »
Czy ja wiem, czy faktycznie tak to się przekłada. Ci których stać i chcą kupować, to kupują, ściągają ci co i tak by nie kupili. Są ludzie dla których wersja cyfrowa nie może się równać z tradycyjnym, papierowym wydaniem. Są też tacy, dla których wydanie 50-100 zł na komiks to szaleństwo i gdyby nie ściągnęli to i tak nie kupią. Sam swego czasu ściągnąłem jakieś skanlacje z myślą, że kiedyś je przeczytam, ale że nie potrafię czytać komiksu na ekranie komputera, to zawsze kończyło się na przeczytaniu góra kilkudziesięciu stron. Co ciekawe, sięgałem po skanlacje Jokera, Długiego Halloween, Wież Bois Maury, Daredevil: Born Again, czy Kick-Ass, a więc komiksów które już się u nas ukazały, albo za chwilę się ukażą. Zdarzyło mi się też ściągnąć skan Kingdom Come i Batman Hush, komiksów które niespecjalnie mi podeszły przy pierwszej lekturze, a które później chodziły na allegro za grubszą kasę, ściągnąłem, trochę poczytałem i zdecydowałem się na zakup na allegro jednego i drugiego za ponad 200 zł każdy. Także z mojego punktu widzenia skanlacje nie są takie złe

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1071 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:54:13 am »
I ja juz chciałem pisac, że cena nie jest zła, przynajmniej jak na Muchę... ale dlatego, że myślałem, że LH ma coś koło 450 stron (nie wiem, może z Justice Rossa mi się pomerdało). Ale ma tylko 376 stron więc jednak pomarudzę: trochę drogo (cena i objetość równe 2 komiksom superbohaterskim z Egmontu, a jasne jest, że 2-krotne zwiększenie objętości nie zwiększa 2 razy kosztów... prawde mówiąc zdziwiłbym sie jeżeli zwiększa je choćby o 50%)

I gdzie ci wszyscy ludzie, którzy się twierdzili, że niech to wydadzą, bo cena nie gra roli ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1072 dnia: Sierpień 31, 2013, 09:24:19 am »
Nie widzisz gdzie są ci wszyscy? Bardzo dużo osób to kupi, a że ktoś pomarudzi - normalne i nie ma w tym nic złego.

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1073 dnia: Sierpień 31, 2013, 10:01:43 am »
Dokładnie... zawsze znajdzie się ktoś kto marudzi. Ostatnie komiksy Muchy "Czterej jeźdźcy Apokalipsy", "Kick-Ass" są naprawdę świetne. Zapewne ten Batman też taki będzie...

"Czterej jeźdźcy Apokalipsy" chwilkę temu przeczytałem trzeci raz i nic nie rozkleiło się... Wygląda jak nowe. Piszę dlatego, ponieważ jakieś narzekania były na "klej" :)

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1074 dnia: Sierpień 31, 2013, 03:19:34 pm »
A może licencja Long Halloween jest droższa niż np. licencja New 52?

Mucha wydaje ten komiks w koprodukcji. Koszty licencji powinny się rozłożyć.



Swoją drogą, duńska Mucha ma fajniejsze logo ;)

Deg

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1075 dnia: Sierpień 31, 2013, 03:56:00 pm »
"Czterej jeźdźcy Apokalipsy" chwilkę temu przeczytałem trzeci raz i nic nie rozkleiło się... Wygląda jak nowe. Piszę dlatego, ponieważ jakieś narzekania były na "klej" :smile:
Mój egzemplarz też się nie chciał rozkleić za pierwszym i drugim razem, ale za trzecim mogłem już swobodnie kartkować  :lol:

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1076 dnia: Sierpień 31, 2013, 07:05:15 pm »
Nie wiem jak Wy to robicie. Thor Wikingowie chyba z 10 jak nie wiecej razy byl czytany i nic nie rozlecialo sie.  :lol:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1077 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:13:34 pm »
Przestańcie w końcu narzekać! Mucha oferuje nam trzy komiksy z DC w latach 2013-2015, więc chyba te 150 złotych można przełknąć. W sklepach internetowych pewnie będzie w cenie 105-112 zł, moim zdaniem komiks zdecydowanie wart swojej ceny :smile: A przykładowe strony prezentują się fenomenalnie :cool:

Deg

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1078 dnia: Sierpień 31, 2013, 08:24:57 pm »
Nie wiem jak Wy to robicie. Thor Wikingowie chyba z 10 jak nie wiecej razy byl czytany i nic nie rozlecialo sie.  :lol:
Mnie też się nic nie rozleciało, nawiązywałem do problemów z posklejanymi kartkami :wink:

Offline Gre

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1079 dnia: Wrzesień 05, 2013, 01:55:46 pm »
Ja jednak wolę przepłacić za Long Halloween niż kupić 2 przeciętne komiksy z Egmontu. Egmont wydaje ostatnio dużo superhero, tylko że są to historie słabej jakości.
Czy ja wiem czy słabej Batman Trybunał Sów jest swietny..