Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gre

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1080 dnia: Wrzesień 05, 2013, 01:58:41 pm »
...Oczywiscie Chwała ZA odwage i za wydanie Long Halloween przez Muche tyle lat ludzie czekali na ten komiks..tyle wymówek P.Kołodziejczyka ze sie nie opłaca na polskim rynku i tego typu rezczy takze mam nadzieje ze sprzedaz bedzie bardzo dobra:)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1081 dnia: Wrzesień 05, 2013, 02:01:33 pm »
Czy ja wiem czy słabej Batman Trybunał Sów jest swietny..

Tu zgoda.Trybunał Sów jest naprawdę niezły. Dlatego napisałem, że wydaje dużo słabych pozycji, ale nie wszystkie są słabe. Przyznasz jednak że Oblicza śmierci i Superman są delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1082 dnia: Wrzesień 05, 2013, 02:28:58 pm »
Tu zgoda.Trybunał Sów jest naprawdę niezły. Dlatego napisałem, że wydaje dużo słabych pozycji, ale nie wszystkie są słabe. Przyznasz jednak że Oblicza śmierci i Superman są delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów.
Trudno się nie zgodzić. Supermana ratują przynajmniej te krótkie historyjki na końcu.
No i czekam na (podobno słabą) Ligę Sprawiedliwości.

Offline Gre

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1083 dnia: Wrzesień 05, 2013, 02:52:38 pm »
Tu zgoda.Trybunał Sów jest naprawdę niezły. Dlatego napisałem, że wydaje dużo słabych pozycji, ale nie wszystkie są słabe. Przyznasz jednak że Oblicza śmierci i Superman są delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów.

Oblicz Smierci nie czytałem...bo wąłsnie słyszałem ze słabe, nad supermanem sie zastanawiałem ale wybrałem kick ass :)
juz dawno nie pamietam takiej sytuacji, egmont z seria dc - mucha -  hatchette z wkkm trudno sie zdecydowac co kupic:)

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1084 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:03:11 pm »
Ludzie, ale marudzicie.
Trybunał Sów - bardzo dobry 4/5
Detective Comics 3/5 (wcale nie jest taki zły, z ciekawością czekam na ciąg dalszy)
Superman - nie kupiłem, ani nie czytałem, jakoś nie lubię tego bohatera
LS - 3,5/5 (również czekam na kontynuację, świetne rysunki, troszkę płytki scenariusz, ale zobaczymy co będzie dalej)

Ogólnie jest dobrze, a są zapowiedzi na nowe tytuły. Czego chcieć więcej? Zawsze możemy sami zaproponować jakiś tytuł, wydaje mi się że Egmont jest otwarty na sugestie czytelników :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1085 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:09:11 pm »

Ogólnie jest dobrze, a są zapowiedzi na nowe tytuły. Czego chcieć więcej? Zawsze możemy sami zaproponować jakiś tytuł, wydaje mi się że Egmont jest otwarty na sugestie czytelników :wink:

Po słowach dotyczących KD, raczej wątpię.

Co do Supermana, to nawet jeśli nie jesteś przekonany do tej postaci to po przeczytaniu takich komiksów jak ,,Superman na wszystkie pory roku" czy ,,All Star Superman" szybko Byś się Pozbył wątpliwości.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1086 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:13:13 pm »
No chyba nie, bo All Star Superman jakoś nie podszedł mi do gustu.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1087 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:20:51 pm »
No chyba nie, bo All Star Superman jakoś nie podszedł mi do gustu.

A mi właśnie bardzo. Zupełnie inne spojrzenie, uczłowieczenie tego bohatera. Moim zdaniem arcydzieło.
Spróbuj ,,Na wszystkie pory roku". Może przypadnie Ci do gustu.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1088 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:39:10 pm »
Na pewno kiedyś nadrobię ten tytuł^^

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1089 dnia: Wrzesień 05, 2013, 05:19:40 pm »
Maximumcarnage: "(...) uczłowieczenie tego bohatera"
 
 Odniosłem wrażenie, że raczej przebóstwienie. Kal-El w tym komiksie to niemal bóstwo opiekuńcze planety Ziemia (co zresztą może sugerować jedna z okładek wydania zeszytowego reprodukowana w albumie). Oczywiście to kwestia odbioru. Na pewno również jestem zdania, że to arcydzieło. Co być może wpłynęło (choć nie tylko) na zwykle chłodny odbiór najnowszego "Supermana" z Egmontu. Grant Morrison sam sobie wysoko zawiesił poprzeczkę.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1090 dnia: Wrzesień 08, 2013, 10:06:09 pm »
Moim zdaniem obaj macie trochę racji - All-Star to baaardzo subtelne uchrystusowienie Kal-Ela. Supek to człowiek, który stał się bogiem. Jak juz gdzieś wcześniej wspominałem to absolutnie głębokie wejście w rdzeń pojęcia superbohaterstwa (a może raczej: w rdzeń pojęcia superbohaterstwa w formie prezentowanej przez Supermana). Ciężko mi sobie wyobrazić komiks, który powiedziałby coś więcej w tym temacie (co nie znaczy, że nie będzie/nie ma lepszych komiksów o Supermanie, muszę w końcu wziąć się i przeczytac Whatever Happened with the man of tomorrow Moore'a, które leży u mnie na półce).

All-Star to komiks, który uważam za bardzo dobry, wręcz wybitny w gatunku superhero - choć gdyby skończył się na pierwszych 9 częściach byłby co najwyżej bardzo dobry. Dopiero 3 ostatetnie rozdziały sprawiają, ze historia się zazębia - bo cóż - pod względem akcji komiks nie jest jakoś specjalnie dobry. Zeszyty mają po 20 kilka stron i na takiej ilości stron trudno jest rozplanować ciekawą akcję (w znaczeniu wprowadzenia złoczyńcy jego planów, motywacji, walki Supermana z nim i ciekawego zakończenia)  - nawet genialny zeszyt 3 czy wyśmienity 6 nie są przecież tak dobre ze względu na "akcję" tam zawartą (zmagania z
Spoiler: pokaż
Ultra-sfinksem
,
Spoiler: pokaż
chronoformem (czy jak on się tam zwał)
czy
Spoiler: pokaż
sun-eaterem
są przedstawione raczej płytko pod względem zawiązania akcji czy jej rozwiązania, bo - oczywiście - akcja (w rozumieniu walki fizycznej Supermana ze złoczyńcami) nie są w tym komiksie najważniejsze). Natomiast jedyna dłuższa historia - 2-zeszytowe zmiagania z
Spoiler: pokaż
Bizarro
jest akurarat najsłabszą historią w całej opowieści - szczególnie tom 8, który mimo ciekawego pomysłu jest strasznie ciężki (az gęsty od atmosfery) i mimo kilku fajnych momentów jako całosć oceniam go - jako jedyny zeszyt w całej serii - jako słaby (tom 7 jest trochę lepszy, ale tu znów dają o sobie znac zagmatwania/niedomówienia Morrisona, co utrudnia płynność czytania).

Podsumowując scenariusz - komiks świetny (choć nie pozbawiony wad czy też: miejsc, które ja uznałem za wady jak np. niekiedy zbytnie zagmatwanie/logiczne niespójności/niedomówienia dialogów/scenariusza Morrisona, które zaburzały mi "płynność" czytania i obserwowania akcji - musiałem się wracać, czytać jeszcze raz lub próbowac zrozumieć skąd się coś pojawiło - zazwyczaj nie znajdywałem odpowiedzi zresztą  :smile: , szkoda, że ten świetny komiks nie jest pozbawiony tych wad; Zreszta to coś na co cierpiała w jeszcze większym stopniu Ziemia 2), komiks który moim zdaniem w Polsce zdobył mniej rozgłosu niż na to zasługiwał.

+ dla mnie fanstastyczna strona graficzna (choć mam wrażenie, że w ostatnich częściach już nie aż tak spektakularna - ale może to dlatego, że się po prostu zdążyła mi już opatrzeć pod koniec)

Oryginał angielski oglądałem bardzo fragmentarycznie (jakies 10% całości, za to newraligiczne dla komiksu dialogi) i na tej podstawie mogę postawić tezę, że choć od strony "rzemieślniczej" tłumacznie jest wyśmienite, to brakuje jednak tam kilku niuansów (trochę podobnie jak tłumaczenie OŁKravena w WKKM, tam też tumaczenie rzemieślniczo było dobre - lepsze od Arkowego, ale brakowałe niuansów: w tamtym komiksie tymi niuansami była umiejętność wytworzenia nastroju opowieśći, które miało tłumaczenia Tm-Semicowe)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 10:24:04 pm wysłana przez mack3 »

Offline Qwant

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1091 dnia: Wrzesień 15, 2013, 10:07:28 pm »
Kick-Ass przeczytany.
Jak wiadomo komiks opowiada o chłopcu, który
Spoiler: pokaż
szyje sobie kostium i zostaje superbohaterem
. W ten sposób komiks wyśmiewa zachowania komiksowych geeków i parodiuje komiksy superbohaterskie. Zwykle mam problem z takimi parodiami, bo nic one nie oferują poza wyświechtanymi schematami i kalejdoskopem stereotypów. Jeśli nie "załapie się" klmatu, to taki komiks/film jest zupełnie nieśmieszny, a akcja nudna.
Nie wiem jak, ale w Kick-Ass na ogranym schemacie parodii udało się autorom stworzyć fabułę, która nie była pretekstowa, ale mnie wciągnęła i naprawdę chciałem wiedzieć jak to się wszystko skończy.


Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1092 dnia: Październik 06, 2013, 06:29:12 pm »
Czy coś wiadomo o nakładzie Batman Długie Halloween?
Czy będzie to egzemplarz zafoliowany jak np: Batman z New52?

Jakbym miał sobie sam odpowiadać na pytania to wyglądałoby to nie / nie.

Z jednej strony nie mogę doczekać się jednak z drugiej tyle ciekawych tytułów, że nie wiem co wybrać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1093 dnia: Październik 06, 2013, 06:31:27 pm »
O ile dobrze pamiętam, to komiksy Muchy nie są foliowane.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1094 dnia: Październik 06, 2013, 06:44:44 pm »
na festiwalu nie były one foliowane i każdy mógł sobie obejrzeć, podejrzewam więc, że i później nie będą zafoliowane.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope