trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1245 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:29:54 am »
"Bzzz. Szanowni. Przed Wami plany Mucha Comics na okres wiosna 2014-2015.

Kwiecień 2014:
SEVERED (Image Comics);
scenariusz: Scott Snyder (Amerykański Wampir; Batman: Trybunał sów; Batman: Śmierć w rodzinie)
Historia grozy z lat 20. XX wieku.

Maj 2014; Warszawskie Targi Książki:
CATWOMAN: WHEN IN ROME (DC COMICS);
scenariusz: Jeph Loeb
rysunki: Tim Sale
Opowieść uzupełniająca 'Batman: Długie Halloween'. Nieznana do tej pory historia Catwoman.

Lipiec 2014
GET JIRO! (DC COMICS/VERTIGO);
scenariusz: Anthony Bourdain i Joel Rose
rysunki: Langdon Foss
Kulinarna wojna w której klienci wręcz zabijają się o miejsce w restauracjach. Sushi i japońskie miecze.

Wrzesień 2014
SAGA tom 1 (IMAGE COMICS);
scenariusz: Brian K. Vaughan
rysunki: Fiona Staples
Połączenie Gwiezdnych Wojen i Gry o tron. Pierwszy tom w 2013 roku został wyróżniony nagrodą Hugo oraz trzema nagrodami Eisnera.

CHEW vol. 1 (IMAGE COMICS);
scenariusz: John Layman
rysunki: Rob Guillory
Tony Chu jest cybopatą. Potrafi rozpoznać szczegóły dotyczące dowolnego przedmiotu po jego zjedzeniu. Co prowadzi do wielu ciekawych sytuacji. Komiks wyróżniony nagrodą Eisnera dla najlepszej nowej serii w 2009 roku. Nadal się ukazuje.

Październik 2014
BATMAN: DARK VICTORY (DC COMICS);
scenariusz: Jeph Loeb
rysunki: Tim Sale
Druga część sagi zapoczątkowanej albumem 'Batman: Długie Halloween'

Listopad 2014
THE WAKE (DC COMICS/VERTIGO);
scenariusz: Scott Snyder (Amerykański Wampir; Batman: Trybunał sów; Batman: Śmierć w rodzinie)
Podwodna opowieść science fiction.

Grudzień 2014
KICK-ASS 3
scenariusz: Mark Millar
rysunki: John Romita Jr.
Prawdopodobnie ostatni tom przygód supebohatera.

Luty 2015
TALES OF THE BATMAN: Tim Sale (DC COMICS);
rysunki: Tim Sale
Opowieści o Batmanie ilustrowane przez rysownika 'Batman: Długie Halloween'.

Marzec 2015
SAGA tom 2 (IMAGE COMICS);
CHEW vol. 2 (IMAGE COMICS);

Maj 2015
JUSTICE (DC COMICS);
scenariusz: Jim Krueger
ilustracje: Alex Ross
Liga Sprawiedliwości w prawie 400 stronicowej przygodzie ilustrowanej przez Alexa Rossa, autora MARVELS

Wszystkie albumy w twardej oprawie, foliowane.
Terminy premier mogą ulec zmianie."
 
 Żródło: FB

AAAAAALLLLEEEE JAZDA !!!!!!!!!!! MUCHA KOCHAM CIĘ!!!!

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:42:12 am »
Po tych wszystkich zapowiedziach już teraz widać, że to będzie wyjątkowo ciekawy rok dla status quo naszego rynku. Zostanie nam po nim albo wypalona ziemia (czyt. masa tytułów, które nie znalazły nabywców, a w konsekwencji ogólna redukcja oferty), albo jeszcze lepszy rok 2015. Zapowiedzi Muchy jak dla mnie świetne. Z niecierpliwością czekam zwłaszcza na "Catwoman: When in Rome".

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:47:37 am »
Dla mnie absolutnie najciekawszą pozycją jest "Tales of the Batman". Jesli dobrze rozumiem to jest to zbiór zeszytów Batmana rysowanych przez konkretnego twórcę. Czekałem właśnie na coś takiego. Mam nadzieję, że Mucha opublikuje też kolejne tomy z tej serii.
Smakowicie wygląda także "Severed". Może przynajmniej w jakimś stopniu zastąpi "Amerykańskiego Wampira". Moim zdaniem Mucha zdystansowała tą ofertą Egmont na całej długości.

BTW "Długie Halloween" chyba się bardzo dobrze sprzedaje. W sklepie gildii już jest zapowiedziany dodruk.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:59:40 am »
Sporo tego jak na Muchę, jednak większość tytułów wydaje się być interesująca. Można napisać znakomity kontratak :wink:

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:01:46 pm »
Ale miazga. Tyle komiksów? WKKM co dwa tygodnie, New52 co miesiąc i teraz mucha na dokładkę dorzuciła świetne komiksy. Niesamowity rok się dla komiksiarzy zapowiada. Zapowiedzi genialne, większość kupię na pewno.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1250 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:02:43 pm »
Justice w 3-częściowym wydaniu HC ma 3x160 stron (np. http://www.amazon.com/Justice-Vol-1-Alex-Ross/dp/1401209696 ), a w wydaniu paperback tylko 384 strony (Mucha też zapowiedziała poniżej 400 stron) - wie ktoś może skąd taka różnica - 100 stron - czyżby aż tyle dodatków?

Offline Grzesiek744

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1251 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:06:15 pm »
Osiem nowych komiksów na cały 2014 r to nie tak znowu dużo, reszta zapowiedzi dotyczy przecież 2015 r

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1252 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:07:02 pm »
A ja uwazam, ze za duzo tego wszystkiego. Nie chodzi o Muszke, ale o ogolna liczbe wydawanych komiksow. To sie nie moze skonczyc dobrze.

I tak na marginesie - jak przy polskich zarobkach to wszystko ogarnac? Tak, wiem - nie trzeba wszystkiego kupowac, ale ciekawi mnie ta sytuacja. No chyba, ze zero innych rzeczy, tanie zarcie, krecony tyton i komiksy, komiksy, komiksy... :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1253 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:12:27 pm »
Skoro bohater "Na własny koszt" jakoś sobie radził z odkładaniem na swoją życiową pasję, to może i nam się uda :smile:
 
Gorzej gdy żony się dowiedzą... :sad:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1254 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:15:44 pm »
A ja uwazam, ze za duzo tego wszystkiego. Nie chodzi o Muszke, ale o ogolna liczbe wydawanych komiksow. To sie nie moze skonczyc dobrze.

I tak na marginesie - jak przy polskich zarobkach to wszystko ogarnac? Tak, wiem - nie trzeba wszystkiego kupowac, ale ciekawi mnie ta sytuacja. No chyba, ze zero innych rzeczy, tanie zarcie, krecony tyton i komiksy, komiksy, komiksy... :wink:


Wszystkiego się ogarnąć nie da, na pewno dla studenta :wink:
Jeszcze trochę i się okaże, że w miesiącu wydanie około 300 zł nie wystarczy... Pytanie tylko, czy tych wszystkich wydań nie będzie za dużo.... Normalnie trzeba zacząć w totka grać :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1255 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:17:53 pm »
Wszystkiego się ogarnąć nie da, na pewno dla studenta :wink:
Jeszcze trochę i się okaże, że w miesiącu wydanie około 300 zł nie wystarczy... Pytanie tylko, czy tych wszystkich wydań nie będzie za dużo.... Normalnie trzeba zacząć w totka grać :wink:

Wiadomo. Jest tego sporo. W tym roku się okaże: Mucha czy Egmont? Doszło do próby sił. Ja (poza kilkoma komiksami z Egmontu czyli nowym Eisnerem, V jak Vendetta i dwoma seriami z New52) stawiam na Muchę.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1256 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:20:41 pm »
Ja natomiast ze swoją oceną się wstrzymam, dla mnie za wcześnie na osądzania wydawnictw. Sporo będzie zależało od ceny i jakości wydań.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1257 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:23:24 pm »
Cena i jakość jest po stronie Egmontu. Mucha ma gorszą jakość wydań i mimo, że teraz foliują komiksy, co jest wielkim plusem, to i tak szycia, przycięcia okładek, papier i cena przemawiają za Egmontem. Z Muchy najbardziej czekam na Justice. Marzy mi się wydanie limitowane w formacie Absolute.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1258 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:23:35 pm »
Dla mnie absolutnie najciekawszą pozycją jest "Tales of the Batman". Jesli dobrze rozumiem to jest to zbiór zeszytów Batmana rysowanych przez konkretnego twórcę. Czekałem właśnie na coś takiego. Mam nadzieję, że Mucha opublikuje też kolejne tomy z tej serii.

Też mnie ten tytuł bardzo ucieszył. Dostaniemy tam powtórkę historii Blades wydanej w Batman & Superman 5, 6/98, oraz krótką historię z Batman: Black and White. Super uzupełnienie do pozostałych nietoperzych komiksów Tima Sale'a.

Wszystkie zapowiedzi rewelacja, oczywiście zawsze można pomarudzić, że jak już idą na całość, to nie zdecydowali się np. na Criminal, ale w takiej sytuacji aż głupio. Czekam na KW i Catwoman! Oczywiście po drodze zgarniam Severed.

A tak jeszcze przy okazji KW... wydatki na komiksowe nowości w maju to będzie jakaś rzeźnia. Patrząc na to co już dziś zapowiadają wydawcy? Same pozycje obowiązkowe. Catwoman, Bruce J. Hawker, Seth, Tatsumi, Fistaszki, może jakiś Hermann z okazji przyjazdu autora...

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1259 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:26:08 pm »
Też mnie ten tytuł bardzo ucieszył. Dostaniemy tam powtórkę historii Blades wydanej w Batman & Superman 5, 6/98, oraz krótką historię z Batman: Black and White. Super uzupełnienie do pozostałych nietoperzych komiksów Tima Sale'a.



Dokładnie. To takie spełnienie marzeń byłych klientów TM-Semic. Mogliby też wydać inne rzeczy z tej serii http://multiversum.pl/q/?keywords=tales%20of%20batman

Infantino wygląda zajebiście. Tylko za dużo stron jak na Muchę.