Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1290 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:25:33 pm »
Jaram się "Sagą", która wygrała ostatnio Hugo.
Przy okazji zauważyłem, że jest komiks, o którym wcześniej nie słyszałem, a wygrał Hugo trzy raz z rzędu. KLIK
Dziwne, że nigdy nie miałem pojęcia o komiksowej serii, która zgarnęła hat-tricka Hugo.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1291 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:27:04 pm »
Jaram się "Sagą", która wygrała ostatnio Hugo.
Przy okazji zauważyłem, że jest komiks, o którym wcześniej nie słyszałem, a wygrał Hugo trzy raz z rzędu. KLIK
Dziwne, że nigdy nie miałem pojęcia o komiksowej serii, która zgarnęła hat-tricka Hugo.
Jedyne 30.44 PLN i jest Twoja i poznasz historie wczesniej :P
http://www.bookdepository.com/Saga%3A-1-Brian-K-Vaughan/9781607066019
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1292 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:33:50 pm »
Za szybko wyrokujesz, bo nie znasz jeszcze planow wydawniczych Egmontu na 2014 r.


Ale na ten moment tak to wygląda, zbyt dużo tego nowego DC. Mucha wyda klasyki, po sprzedaży LH widać, że postąpili słusznie, teraz czas na kolejne. Egmont natomiast mam takie wrażenie będzie walczył sam ze sobą, ktoś nie kupi Talona, bo kupi DK lub na odwrót. Plus za dodruki i V jak Vendetta - tutaj spodziewam się znakomitych wyników sprzedaży.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1293 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:41:01 pm »
Ale na ten moment tak to wygląda, zbyt dużo tego nowego DC. Mucha wyda klasyki, po sprzedaży LH widać, że postąpili słusznie, teraz czas na kolejne. Egmont natomiast mam takie wrażenie będzie walczył sam ze sobą, ktoś nie kupi Talona, bo kupi DK lub na odwrót. Plus za dodruki i V jak Vendetta - tutaj spodziewam się znakomitych wyników sprzedaży.
No ale na razie masz zapowiedzi do marca + dodatkowe info czego sie m.in mozna spodziewac do konca roku. Talony i inne nie sa na razie potwierodzne. Poza tym masz Usagieo x 2, Nemo, LNDŻ 2, Thorgale, V jak Vendetta, Eisnera...
Na te pare komiksow Muchy na 2014 znajdzie taka sama ilosc dobrych komiksow Egmontu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1294 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:41:44 pm »
Czy to wazne, kto bedzie lepszy.
Najistotniejsze jest to, ze dostaniemy niezla dawke ciekawych komiksow po polsku :razz:
Mucha- mocne uderzenie, ale tez obawiam sie, ze robi sie tego za duzo. Ja jestem zainteresowany praktycznie kazdym zapowiedzianym tytulem od muszki. Oby ryneczek nie dostal czkawki, bo IMO grozi nam przesycenie komiksowka
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1295 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:44:49 pm »
Czy to wazne, kto bedzie lepszy.
Najistotniejsze jest to, ze dostaniemy niezla dawke ciekawych komiksow po polsku :razz:
Mucha- mocne uderzenie, ale tez obawiam sie, ze robi sie tego za duzo. Ja jestem zainteresowany praktycznie kazdym zapowiedzianym tytulem od muszki. Oby ryneczek nie dostal czkawki, bo IMO grozi nam przesycenie komiksowka
pzdr
Moim zdaniem nie wazne. I mam podobne obawy, ze rynek sie nasyci za mocno i bedzie BUM.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1296 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:45:00 pm »
No ale na razie masz zapowiedzi do marca + dodatkowe info czego sie m.in mozna spodziewac do konca roku. Talony i inne nie sa na razie potwierodzne. Poza tym masz Usagieo x 2, Nemo, LNDŻ 2, Thorgale, V jak Vendetta, Eisnera...
Na te pare komiksow Muchy na 2014 znajdzie taka sama ilosc dobrych komiksow Egmontu.

Tylko należy zwrócić uwagę na łączną liczbę wydanych komiksów, np. Mucha wyda 8 komiksów z czego 6 dobrze przyjętych przez krytyków,  innym słowem klasyki, a Egmont powiedzmy na 25 wyda takich komiksów 10 ( w tym dodruki). Tutaj należy upatrywać różnicę.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1297 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:47:23 pm »
Tylko należy zwrócić uwagę na łączną liczbę wydanych komiksów, np. Mucha wyda 8 komiksów z czego 6 dobrze przyjętych przez krytyków,  innym słowem klasyki, a Egmont powiedzmy na 25 wyda takich komiksów 10 ( w tym dodruki). Tutaj należy upatrywać różnicę.
W ten sposob to jak Hanami wyda w 2014 roku tylko "Monster" to w sumie wygra w tym boju bo bedzie mial punktacje 10/10 :)
Ale zostawmy ten temat, kupujmy, czytajmy i miejmy z tego radoche :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1298 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:51:45 pm »
Radocha będzie i to wielka! :wink:

Plusem tej rywalizacji może jednak być delikatna obniżka cen, w co mocno wierzę.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1299 dnia: Styczeń 23, 2014, 05:57:29 pm »
Plusem tej rywalizacji może jednak być delikatna obniżka cen, w co mocno wierzę.
No tego tez bym chcial :) ale nie jestem czlowiekiem wiary :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1300 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:05:34 pm »
ale nie jestem czlowiekiem wiary :smile:

Proponuję w takim razie pooglądać mecze piłki ręcznej w wykonaniu Polaków, to raczej zmienisz zdanie :wink:

celtic

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1301 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:17:56 pm »
Sagę zbieram od początku, jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich   zeszytów z pierwszego druku, (poza #7), chciałem zaprzestać zbierania   tej serii, ale gdy zobaczyłem na ebayu cenę zeszytów z pierwszego druku,    masakra i to jest inwestycja na przyszłość  :biggrin:

Najbardziej czekam na CHEW, rozwalił mnie pomysł aby na świecie wprowadzić prohibicję na drób  :lol:

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1302 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:46:26 pm »
Moim zdaniem nie wazne. I mam podobne obawy, ze rynek sie nasyci za mocno i bedzie BUM.
Gdzieś na tym forum są moje posty o tym sprzed paru miesięcy, albo i większego okresu. Mam twarde dowody, że pisałem o przesyceniu rynku pierwszy.  :smile:  Ten moment nadchodzi. Ja już nie ogarniam tych zapowiedzi na 2014 rok. Nie ogarniałem już 2013. A teraz będzie ostrzej. Serio. Wymiękam.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1303 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:57:14 pm »
no przy takiej liczbie ciekawych komiksow czlowiek moze naprawde wymieknac
Na pewno jest troche "przebudzonych" fanow komiksow, ale czy jest ich na tyle duzo, zeby tyle interesujacych komiksow sprzedalo sie na oplacalnym poziomie, smiem watpic
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1304 dnia: Styczeń 23, 2014, 07:16:27 pm »
Nie jestem wydawcą, żeby wiedzieć co im się opłaca, ale wydaje mi się, że edycja limitowana na 50-100 sztuk by się sprzedała nawet w cenie 270zł (czyli 200zł z 25% rabatem), a może jeszcze za wyższą cenę, więc mam nadzieję, że Mucha przynajmniej rozważy wydania czegoś takiego, bo na pewno wąska grupa zapaleńców by się na to rzuciła.

Cóż mogę napisać - moim zdaniem nie masz racji. Nie wiem czy znajdzie się tych 100 zapaleńców, którzy są takimi fanami swojej ulubionego bohatera, serii, żeby nie znać języka angielskiego i regularnie sprowadzać rzeczy zza Oceanu. Wnoszę po sobie i po ludziach z komiksowa.

270? Wydaje mi się, że nie doceniasz formatu "Absolute". Weźmy takie "Justice" - 300 złotych kosztuje oryginał (100 baksów)

http://multiversum.pl/p/1061/8154/absolute-justice-hc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Wydaje mi się, że nasza edycja byłaby jeszcze droższa.


 

anything