Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3495 dnia: Maj 09, 2016, 02:58:59 pm »
Dilon w samym Punisherze jest ok. To w Thunderboltsach jest słabszy. Skończy się ta seria, to Egmont da nam samego Punishera. :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3496 dnia: Maj 09, 2016, 03:29:09 pm »
Dilon w samym Punisherze jest ok. To w Thunderboltsach jest słabszy. Skończy się ta seria, to Egmont da nam samego Punishera. :smile:
Skończą Thunderbolts v2 zaczną v3  :smile: i tak samo będzie pewnie z innymi seriami (jak będą się dobrze sprzedawać) więc nie będzie miejsca na nowe serie  :lol:

Ale ten Ennisowski MAX nie powtarza się z Punisherem z Mandry i WKKM?
To było "Welcome back Frank" z Marvel Knights co wypada słabo przy MAX.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 03:32:15 pm wysłana przez JanT »

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3497 dnia: Maj 09, 2016, 03:30:38 pm »
Mucha zawsze stosuje ruchome ceny.
Bo jak drukuje tylko na Polskę to cena będzie wyższa, a jak jeden tytuł na trzy kraje, oprócz naszego Dania i Portugalia, to cena będzie niższa. Prosta matematyka.
Na fejsie można podejrzeć portugalską filię Muchy - https://www.facebook.com/GFloyPortugal/

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3498 dnia: Maj 09, 2016, 03:42:07 pm »
Coś tam "wyczytałem" że mają mieć w większym formacie Miraclemana  :smile:

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3499 dnia: Maj 09, 2016, 03:51:15 pm »
Coś tam "wyczytałem" że mają mieć w większym formacie Miraclemana  :smile:

W jakim miejscu znalazłeś tę informację?

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3500 dnia: Maj 09, 2016, 04:07:59 pm »
Bo jak drukuje tylko na Polskę to cena będzie wyższa, a jak jeden tytuł na trzy kraje, oprócz naszego Dania i Portugalia, to cena będzie niższa. Prosta matematyka.
Tylko, że cena głównie zależy od ilości stron.
Ale trochę też masz racji z drukowaniem razem, ponieważ Mucha tak drukuje niektóre komiksy np. 1. i 3. tom Fatale (co ciekawe 2. był już drukowany osobno).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3501 dnia: Maj 09, 2016, 04:24:26 pm »
Tylko, że cena głównie zależy od ilości stron.
Trochę niefajnie jest takie bajki powielać, ale spoko. Zawsze myślałem, że jest jakaś licencja, tłumacz, redakcja, korekta, twarda miękka oprawa, druk, a na samym końcu ilość stron ma jakieś tam znaczenie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3502 dnia: Maj 09, 2016, 04:25:43 pm »
W jakim miejscu znalazłeś tę informację?
Jednak coś pokręciłem  :smile:

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3503 dnia: Maj 09, 2016, 05:01:49 pm »
Trochę niefajnie jest takie bajki powielać, ale spoko. Zawsze myślałem, że jest jakaś licencja, tłumacz, redakcja, korekta, twarda miękka oprawa, druk, a na samym końcu ilość stron ma jakieś tam znaczenie.
Cena końcowego produktu zależy głównie od ilości stron.
Ponieważ zarówno na cenę druku, korekty, redakcji, tłumaczenia, jak i nawet licencji wpływa ilość stron.
Oczywiście w zależności od komiksu ceny mogą być różne. No i pamiętajmy, że licencje na komiksy europejskie są najczęściej droższe w przeliczeniu na stronę, jak i ich tłumaczenie jest często droższe. Dlatego nie można porównywać cen komiksów europejskich z amerykańskimi. Też nie można porównywać komiksu, które różnią się znacznie nakładem.
Ale ja mówiłem tu o sytuacji, gdy porównujemy komiksy amerykańskie wydawane przez jedne wydawnictwo w dość podobnym nakładzie. Więc jeżeli całą resztę parametrów mamy w większości stałą lub mało zmieniającą, to cena zależy głównie od ilości stron. I podejrzewam, że tak będzie z kolejnymi tomami.
A to czy komiksy jest drukowany razem czy osobno, pewnie że wpływa na cenę, ale nie sądzę, żeby to były wahania większe niż 10 złotych ceny okładkowej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3504 dnia: Maj 09, 2016, 06:57:29 pm »
W jakim miejscu znalazłeś tę informację?

Na to liczę - każdy Moore powinien być u nas wydawany w powiększonym formacie, z milionem dodatków, slipcasem i w HC :)

Offline Malibu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3505 dnia: Maj 09, 2016, 07:14:18 pm »
Raczej standardowy wydanie będzie jak Długie Halloween


Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3506 dnia: Maj 09, 2016, 08:07:21 pm »
Przy takich komiksach nie obniża się kosztów - jeśli miałbyć wybierać pomiędzy 15 czytadłami, a kolejnym dziełem Moore'a, to zawsze wybiorę to drugie, więc jak dla mnie to może być nawet za dwie stówy, ale pięknie wydany.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3507 dnia: Maj 09, 2016, 08:19:37 pm »
Jako osoba, która z dużą dozą sympatii wyczekiwała pojawienia się pierwszych Deluxów (komiksów w "powiększonym" formacie) tak więc mocno pozytywnie nastawiona do tego typu wydań muszę powiedzień, że to całe OHC jest naprawdę praktycznie bez różnicy.
To znaczy mam na myśli OHC w formacie Deluxe. To przecież tylko ok. 1,5 cm na długości i niecały centymetr na szerokości więcej. Kiedy Deluxe może mieć sens? Kiedy komiks ma przynajmniej częściowo duże (najlepiej całostronicowe) rysunki na planszach jak np. Sprawiedliwość czy AA, wtedy jakoś tam ten powiększony format widać. Jak na planszy jest multum małych obrazków (jak to często w starych komiksach) różnica jest praktycznie niedostrzegalna (przykładowo - jeśli rysunek jest na 1/4 strony - czyli i tak całkiem duzy jak na stare komiksy - to jego wymiar jest o jakieś 2 mm na szerokości i 3-4 mm na długości większy. Serio myślicie, że tak łatwo rozpoznac, który rysunek jest o 3 mm większy i że robi to różnicę przy czytaniu :smile: ).
Nie mówię, żeby nie wydawać Miraclemana w formacie Deluxe, mówię tylko, że to całę nasze OHC jest w większości wypadków praktycznie niedostrzegalne.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 09:17:03 pm wysłana przez mack3 »

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3508 dnia: Maj 09, 2016, 10:15:23 pm »
Może dla Ciebie jest niedostrzegalne, co nie znaczy, że jest to regułą i każdy tak postrzega format OHC (twardo-okładkowy, powiększony). Ja go uwielbiam i staram się standaryzować wszystkie pozycje w kolekcji do OHC, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Czasami nie ma takiej opcji. 

Któryś już raz czytam, że ktoś używa tutaj pojęcia "format Deluxe". Nie wiem do końca czy takie coś istnieje. OHC jest pojęciem szerszym, więc to tego pojęcia powinno się używać. Każdy Deluxe jest OHC, a nie każdy OHC jest Deluxe. Podobnie Omnibusy są OHC. Chyba pierwsze zaczęło stosować linię Deluxe DC, a później przejęły to inne wydawnictwa. Potocznie przyjęło się mówić o "formacie Deluxe" ale czy to do końca poprawne? Moim zdaniem nie.

W przypadku Miraclemana widziałbym OHC, ale standardowy HC jak Długie Halloween też może być. Będzie ładnie się prezentowało obok All Star Supermana i dwóch Batmanów Loeba i Sale'a. Grunt żeby nie wpadli na jakiś poroniony 8azylowy pomysł pokroju wydać MM na miękko.

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3509 dnia: Maj 09, 2016, 10:28:00 pm »
mucha nie wydaje na miękko, więc...

 

anything