trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4605 dnia: Sierpień 02, 2017, 09:02:04 am »
z FB: "Staramy się jechać po kolei. Wiedźmy, Secret Service i Chew 7 w kolejce (w tej kolejności). Nie, nie wydamy Homem-Aranha. Miracleman zgodnie z zapowiedziami we wrześniu."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4606 dnia: Sierpień 02, 2017, 09:28:32 am »
Tu akurat bardzo szkoda, wygląda dobrze, poza tym Pajęczaka nigdy za dużo. Historia chociaż daje radę? Czytał ktoś?

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4607 dnia: Sierpień 09, 2017, 04:19:29 pm »
Rajtuzy są wtórne z definicji. The Wake powinien byc czymś innym a ściąga dużo z The Thing, Wodnego Świata i paru innych rzeczy. I mimo takiego scenariusza komiks dostaje Eisnera. Dlatego ja mam gorsze zdanie o tej nagrodzie.
Thing?? Słabo ja tu widzę odwołania do DeepStar Six w głównej mierze.
Inspirowanie się jakimś dziełem nie jest nie jest niczym wtórnym, jeśli jest to dobrze zrobione. Snyder w The Wake łączy horror (część pierwsza, która pomysłem nawiązuje właśnie do DeepStar Six) z historią post-apokaliptyczną tylko w scenerii wodnej (część druga, która garściami czerpie z przywołanego przez ciebie Wodnego Świata). Jeśli poczytałbyś więcej historii Synder (Wiedźmy, Amerykański Wampir, Severd) to wiedziałbyś, że najlepiej czuje się on właśnie w klimatach horroru. Dodatkowo wykorzystuje motywy znane z innych dzieł (Alien) czy podań ludowych tutaj np. Syreny, ale umiejętnie przerabia wzięte pomysły dając coś nowego. Może nie jest to Allan Moore'a, ale czyta się jego utwory dobrze i potrafią zaskakiwać. Ok, nie wszystko w Wake gra. Dla mnie największą bolączką tej historii jest jej spięcie (dokładnie to spięcie tych dwóch części, które są bardzo różne od siebie), które nie do końca mi tu pasuje i jest w niektórych momentach przeprowadzone trochę chaotycznie, ale sam pomysł uczynienia z ludzi kosmitów jest ciekawy (może nie do końca jest to czymś nowym, ale też nie jest złym, bo zabieg taki jest rzadko spotykany). Myślę że twoim problemem jest zamknięcie się na inne komiksy nie związane z rajtuzami. Ale pisząc że rajtuzy są wtórne z definicji, też się grubo mylisz wystarczy przytoczyć takie serię jak Alias, Gotham Central, Hawkeye z Marvel Now i wiele innych.
I jeszcze raz ci napiszę Wake nie dostało Eisnera za scenariusz tylko w całkowicie innych kategoriach. Dostało za rysunki Murphiego, które są obłędne. Ten artysta swój charakterystyczny styl,który jest nie powtarzalny. Widząc jego rysunek wiesze od razu, że on to jego praca (dlatego czekam aż Non Stop Comics zapowie Tokyo Ghost), to był zasłużony Eisner. Drugim jest za Best Limited Series or Story Arc to nie jest za scenariusz, ale widać że dla ciebie to jedno i to samo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2017, 05:16:51 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Wyszu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4608 dnia: Sierpień 17, 2017, 09:43:44 pm »
Jestem ciekaw czy tylko ja miałem taki niefart czy jest więcej takich przypadków.
Odebrałem dzisiaj przesyłkę z "Wiedźmami" i mimo że nie jestem zboczonym estetą to pierwsze 12 stron komiksu wygląda słabo. Bardzo pofalowane, wręcz powyginane...

Mam wrażenie jakbyś ktoś zbyt szybko złożył mój egzemplarz po wydruku.
Co w takich sytuacjach ? Komiks był w folii, teraz już jej nie mam, warto reklamować ?
Może cały nakład tak wygląda ? Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Offline Cringer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4609 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:00:45 pm »
Mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestii reklamowania komiksu który był zafoliowany a okazał się uszkodzony (kilka kartek miało pozaginane i poniszczone rogi). Sklep w którym kupiłem komiks (profit24) po 2 tygodniach od momentu wysłania zdjęć uszkodzeń na maila, odezwał się do mnie z propozycją rabatu zwracanego na konto. Nie mogli mi wymienić komiksu bo już nie mieli go na stanie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4610 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:01:43 pm »
U mnie nic takiego nie ma.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4611 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:29:21 pm »
2 tygodnie do końca sierpnia, gdzie ten Chew t.7 i Kingsman?

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4612 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:42:43 pm »
Jestem ciekaw czy tylko ja miałem taki niefart czy jest więcej takich przypadków.
u mnie tez ok, spróbuj reklamować w miejscu gdzie kupiłeś, jak nie da rady, możesz jeszcze u wydawcy, ale czy się uda to nie wiem, po prostu miałeś pecha

2 tygodnie do końca sierpnia, gdzie ten Chew t.7 i Kingsman?
na portugalskim oddziale wczoraj Mucha wypuściła okładkę 7 tomu Chew, więc może u nas też będzie na dniach, co do Kingsmana to bym nie liczył, może chcą skoordynować premierę komiksu z premierą drugiej części filmu (ma to dość sporo sensu), ale to tylko przypuszczenie

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4613 dnia: Sierpień 18, 2017, 07:35:26 am »
Ciekawe czy Miracleman, Iron Fist i Uncanny X-Force rzeczywiście wyjdą w tym wrześniu... Liczyłem na większą paczuszkę z tańszego dyskontu wraz z Egmontowym Hulkiem bo nie dodałem go na razie do wrześniowego zestawu z gildii (Marvel NOW + Nova WKKM).

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4614 dnia: Sierpień 18, 2017, 07:38:11 am »
Ciekawe czy Miracleman, Iron Fist i Uncanny X-Force rzeczywiście wyjdą w tym wrześniu...
wg mnie tak, Mucha będzie chciała wydać nowości na MFKiG, zresztą i tak nie jest źle na razie obsuwę mają tylko dwa tytuły

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4615 dnia: Sierpień 18, 2017, 08:06:27 am »
Myślę, że wydadzą tak jak na KW: na targach było, a sklepy dostały 2-3 tygodnie później.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4616 dnia: Sierpień 18, 2017, 08:18:17 am »
Myślę, że wydadzą tak jak na KW: na targach było, a sklepy dostały 2-3 tygodnie później.
Ja miałem z Gildii od razu  :smile: A wtedy też zalało drukarnię.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4617 dnia: Sierpień 20, 2017, 03:05:54 pm »
Mucha oficjalnie potwierdza że:

Chew tom 7: Zgniłe Jabłka
Kingsman: Secret Service
The Immortal Iron Fist tom 1
Uncanny X-Force tom 1
Miracleman: Złota Era

ukażą się na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (15-17.09). Premiera sklepowa w środę, 20.09.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4618 dnia: Sierpień 20, 2017, 03:24:22 pm »
No to grubo :wink: Syty wrzesień będzie. Z pierwszym tomem Iron Fista jednak poczekam. Kupuje KSM a tam też będzie jeżeli nie opuszczą tego tomu jak Black Widow. Muchowego Iron Fista od 2 tomu chyba, że w KSM będzie masa baboli i skiszone tłumaczenie. Wtedy będę miał 2x pierwszy tom Iron Fista :wink:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4619 dnia: Sierpień 20, 2017, 03:31:06 pm »
A więc na wrzesień Kingsman, X-Force i MIracelman. Portfel już płacze.