Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6060 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:32:01 pm »
Przynajmniej nie byłoby w twardej okładce. Niestety, jak popatrzę na półkę i porównam ilość miejsca, które zajmuje 4 tomy Outcast, 4 tomy Zabij albo Zgiń i 4 tomy Ms. Marvel, to jednak wolę wydanie NSC lub E. Ale, dobrze, że jest różnorodność wydań, bo są ludzie, którzy wolą HC, a nie SC.


A co do czasu wydania, to Musze daleko będzie do tempa jakie NSC wrzuciło z Zabij albo Zgiń, drugim tomem Black Monday Murders, czy też Egmont z Czarnym Młotem. Idealnym przykładem na dosyć słabe tempo wydawania przez MC jest Chew i Revival. Chew wydawany jest już 4 lata i wydane zostało 9 z 12 tomów. Revival wychodzi u nas od niecałych 1,5 roku i mamy (lada moment) 4 z 8 tomów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6061 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:46:16 pm »
drugim tomem Black Monday Murders, czy też Egmont z Czarnym Młotem
Bardzo zły przykład, teraz przyjdzie poczekać dłuuugo na kolejne tomy, bo już dogoniliśmy oryginały. Podobnie jak Saga, Bękarty, Oblivion Song itd.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6062 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:52:10 pm »
Powolne tempo wydawnicze i pchanie wszystkiego bez sensu w HC a przez to mniej konkurencyjne ceny względem innych wydawnictw i efekty widać jak na dłoni...
Cytuj
Doświadczyliśmy niewielkiego spadku ogólnej sprzedaży w 2018 roku

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6063 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:52:48 pm »

@mkolek81Chodziło mi o czas między wydaniem tomu w USA i PL.
BMM tom 2 USA 11 kwietnia, PL 25 kwietnia
Czarny młot tom 2 USA 20 grudnia, PL 24 stycznia


I dla porównania Saga tom 8 USA 27 grudnia, PL 31 sierpień
Można by tak jeszcze sprawdzić W+D, bękartów czy kilka innych rzeczy wydawanych przez muchę.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6064 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:55:49 pm »
Powolne tempo wydawnicze i pchanie wszystkiego bez sensu w HC a przez to mniej konkurencyjne ceny względem innych wydawnictw i efekty widać jak na dłoni...
Bez przesady. Agresywne z początku NSC też wyhamuje.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6065 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:59:42 pm »
A ja mam wrażenie, że NSC dopiero się rozkręca. Oby lepiej wyszły interesy z Sonią Dragą niż Wydawnictwu Komiksowemu  z Prószyńskim.

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6066 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:05:06 pm »
Bez przesady. Agresywne z początku NSC też wyhamuje.


Za jakiś czas napewno, jak każde inne wydawnictwo, gdy rynek się nasyci/przesyci.
Chociaż i tak mam wrażenie, że NSC zwiększa (lub próbuje zwiększać) grono potencjalnych odbiorców, poprzez działania w social mediach, m.in. Często wrzucają różne posty w których autorzy książek oznaczają ich komiksy (np. Żulczyk). Poza tym, przed ich stroną na facebooku, fanpage Egmontu był, ale milczał...

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6067 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:46:56 pm »
Chodziło mi o to, że w pierwszych latach działania każdej firmy rok podatkowy można zakończyć pod kreską i urząd skarbowy się do tego nie doczepia. W kolejnych latach wypada już zacząć zarabiać :)

Offline bowie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6068 dnia: Styczeń 04, 2019, 05:40:09 am »
Czy tylko ja mam w czwartym tomie " Bękartów..." przesunięcie napisu na grzebiecie względem poprzednich


Ne dość że przesunięcie to jeszcze krzywo - po skosie

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6069 dnia: Styczeń 04, 2019, 05:49:57 am »
Ne dość że przesunięcie to jeszcze krzywo - po skosie
A grzbiet prosty? Moze zalozyli, ze bedzie krzywy i chcieli druk dopasowac  :lol:

Janku Mucha ma kilka nowych serii, a i tak jest w plecy z jej tomami. I jezeli nie ma jak wydac nowego tomu, bo nie istnieje to nie ma zawodu. Jak takie istnieja, a wydawnictwo ich nie wydaje to... po wiekszej przerwie ma sie w nosie ich komiksy, a pozniej zdziwienie, ze sie nie sprzedaja. Caly czas sie zastanawiam, czy Chew bedzie wychodzil dluzej niz w oryginale  :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6070 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:07:03 am »
@mkolek81Chodziło mi o czas między wydaniem tomu w USA i PL.
Na takiej samej zasadzie można porównywać serię NSC takiej jak Odrodzenie, Royal City itd. Nie demonizujmy, że niektóre serię idą wolniej, być może mają niższą sprzedaż i dlatego Mucha amortyzuje w ten sposob koszta, dla przykładu kiedy zaczynali wydawać Sagę, to gonili z serią, aż teraz zrównali się, tak jak z Bękartami. Dla przypomnienia szybkie wydanie Tank Girl od NSC nie spowodowało, że seria sprzedała się lepiej, co więcej wydano tylko jej pierwszą serię i dalej nie będzie (raczej). W takim wypadku wydawca władował pieniądze w coś co prędko mu się nie zwróci. Obstawiam też, że może być podobnie z Vrertigo, które w tym roku zwolniło (to jest przypuszczenie, ale jakiś powód jest, że jest tylko 1 tom na miesiąc, przy zeszłorocznych 2).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 07:15:39 am wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6071 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:10:50 am »
Obstawiam też, że może być podobnie z Vrertigo, które w tym roku zwolniło (to jest przypuszczenie, ale jakiś powód jest, że jest tylko 1 tom na miesiąc, przy zeszłorocznych 2).
Offtop totalny, ale w tym wypadku ja myślę, że w zeszłym roku były obchody 25-lecia, stąd te 2 tytuły na miesiąc, a teraz zwalniają, żeby rynku nie zasypywać i tytuły wzajemnie ze sobą nie konkurowały. Czytelnik ma szansę nadrobić zaległości i kupić nowości. Druga sprawa, że z Vertigo to aż tak dużo dobra już nie zostało :) Hity poszły na pierwszy rzut.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6072 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:31:32 am »
Przecież to oczywiste, że przy takiej ilości tytułów na rynku, każdemu wydawcy spadnie sprzedaż. Doszukiwanie się przyczyn w przypadku Muchy, w twardej oprawie, czy innych szczegółach, chyba nie ma sensu...

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6073 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:45:21 am »
Przecież to oczywiste, że przy takiej ilości tytułów na rynku, każdemu wydawcy spadnie sprzedaż. Doszukiwanie się przyczyn w przypadku Muchy, w twardej oprawie, czy innych szczegółach, chyba nie ma sensu...
Trochę sensu jest, bo przy wzroście oferty na rynku i niewspółmiernym wzroście odbiorców, firmy konkurują ze sobą jeszcze bardziej niż w latach poprzednich. Wygrywa ten, kto ma szerszą ofertę (Egmont), lepiej umie trafić do nowych klientów, w tym młodszych czytelników (NSC), lepiej dba o klientów, wychodzi do nich (Studio Lain, Elemental), ma ofertę tak skrojoną, że ich komiksy kupują nie tylko komiksiarz (Kultura Gniewu) no i w końcu wydaje trochę taniej niż reszta (czy to dlatego że w miękkiej, czy dlatego że jest większy i może to już inna kwestia).

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6074 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:48:33 am »
Albo jak Mucha sprzedaje na 3 rynkach europejskich.