Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6090 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:59:08 am »
JanT jestes niemożliwy. Mowa o tym, że Mucha wydaje wiecej niż w poprzednich latach, a ty swoje, że mniej niz NSC. NSC wydaje mniej niz Egmont? I co z tego? Nic...
Przecież to Mkolek próbuje wmówić że inni wydają w takim tempie jak Mucha. Chodzi o szybkość serii a nie ilość wydanych pozycji.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6091 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:00:30 am »
Ty próbujesz komuś wmówić że Mucha wydaje w takim samym tempie jak inni?
Nie. Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie. To ty demonizujesz tego wydawcę, że wydaje po swojemu.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6092 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:02:04 am »
Nie. Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie.
Zwłaszcza te 3 serie które dostały tylko po jednym tomie w 2018  :smile: Twoje przykłady też były "a inni tak nie robią?" jak to masz w zwyczaju.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6093 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:03:22 am »
Próbuje ci pokazać, że Mucha wydaje w swoim tempie.
Tak, ale te tempo kiedyś było ok dla czytelników, ale dziś już nie... Egmont i NSC pokazują, że można inaczej i to się sprzedaje, ma wzięcie (mówimy o seriach które mają ileś tomów wydanych).
I wyszło, że niechcący się z Janem zgodziłem, eh :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6094 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:12:54 am »
Zwłaszcza te 3 serie które dostały tylko po jednym tomie w 2018  :smile: Twoje przykłady też były "a inni tak nie robią?" jak to masz w zwyczaju.
Sam używasz jako przykład NSC do bicia Muchy. Więc pokazuje ci, że inni wydawcy robią podobne zagrywki, tylko, że przy ilości takich komiksów od nich tego nie odczuwasz.
i to się sprzedaje, ma wzięcie (mówimy o seriach które mają ileś tomów wydanych).
Jedynym jakimś rankingiem sprzedażowym jest dwutygodniowy ranking z gildii. I niestety z niego wyczytać tylko jedną rzecz, jak Studio Lain zapowiada komiks to zawsze będzie w topce.  Wiec bym ja bym był sceptyczny do tego co ma wzięcie.


Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6095 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:15:48 am »
Skoro podsumowań czas, to się pochwalę, że w 2017 r. kupiłem 3 pozycje od Muchy, a w 2018 - 7 (a do tego doszedł cały Fatale z rynku wtórnego).
Na razie z zapowiedzi na I połowę 2019 mam w planach 7 pozycji + 5 pozycji, których nie zdążyłem kupić w zeszłym roku.

Tak, ale te tempo kiedyś było ok dla czytelników, ale dziś już nie
No niestety to fakt. Wystarczy spojrzeć na Dziedzictwo Jowisza - aż 10 miesięcy przerwy pomiędzy oboma tomami. A to jest tylko krótka, dwutomowa seria, a co z seriami, które ciągną się już od dawna; przy takim Outcast to dopiero można się wkurzyć.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6096 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:21:30 am »
Jedynym jakimś rankingiem sprzedażowym jest dwutygodniowy ranking z gildii. I niestety z niego wyczytać tylko jedną rzecz, jak Studio Lain zapowiada komiks to zawsze będzie w topce.  Wiec bym ja bym był sceptyczny do tego co ma wzięcie.
Nie chodziło mi o wyniki, rankingi, itp. Jedynie o fakt, że czytelnik jest przygotowany, żeby dostać raz na kwartał nowy tom (nawet takiego grubasa jak BBPO) i kupuje, i wydaje kasę, i czyta, i jest zadowolony. Rynek ewoluował. Natomiast klient staje się dziś niezadowolony, kiedy czeka na takie Dziedzictwo 10 miesięcy (o czym napisał laf).

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6097 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:22:23 am »
Żeby nie było, też wkurza mnie, że na zakończenie Kaznodziei trzeba było tyle czekać, czy też ostatni tom Łasucha wyjdzie po 6 miesiącach od poprzedniego. Ale E podaje co do zasady prawdziwy termin (rzadko mają opóźnienia w seriach, które kupuję).
Ale imho Mucha mogłaby faktycznie spiąć się, dokończyć/dogonić w szybszym tempie wydawane serie i dopiero zapowiadać nowe.
Z drugiej strony, konkurencja wydających Image rośnie i nie dziwię się, że rozpoczynają nowe serie. Istnieje duże ryzuko podebrania przez konkurencję

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6098 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:25:23 am »
Żeby nie było, też wkurza mnie, że na zakończenie Kaznodziei trzeba było tyle czekać, czy też ostatni tom Łasucha wyjdzie po 6 miesiącach od poprzedniego.
To są też "podwójne" tomy więc trochę inaczej to się rozkłada  :smile:

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6099 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:28:15 am »
Ale wszystkie tomy Łasucha i Kaznodziei były podwójne, a odstępy były mniejsze. Dopiero na ostatnie tomy trzeba czekać dłużej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6100 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:32:26 am »
Kaznodzieja jest komiksem, który mieli przetłumaczony, więc takie rozciągniecie serii też dziwi. Kolejną rozciągniętą jest Ultimate Spideman (bo z wyliczeń wielu osób powinien już wyjść 3 tom), a przecież to ma dużo więcej tomów niż serię wydawane przez Muchę.
Rozumiem, że wy wszyscy śpicie na pieniądzach i jesteście wydawać po kilka tysięcy na miesiąc na komiksy? Dla mnie tempo Much, kiedy wydaje 3 komiksy na miesiąc przy kupowaniu od innych wydawców jest ok.

Outcast sprzedaje się średnio z tego co pytałem na emefce, może stąd takie tempo (pisałem wcześniej o tym).

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6101 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:35:25 am »
Rozumiem, że wy wszyscy śpicie na pieniądzach i jesteście wydawać po kilka tysięcy na miesiąc na komiksy? Dla mnie tempo Much, kiedy wydaje 3 komiksy na miesiąc przy kupowaniu od innych wydawców jest ok.
I tu się zgadzamy! Idealnie. Dla mnie też to pasuje. Tylko niech wśród tych tytułów 3 na miesiąc (nawet dwóch) będą kontynuacje serii albo oneshoty, a nie kolejne rozpoczęcia serii. Tylko i aż tyle.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6102 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:37:07 am »
Ale wszystkie tomy Łasucha i Kaznodziei były podwójne, a odstępy były mniejsze. Dopiero na ostatnie tomy trzeba czekać dłużej.
Egmont tak robi często i w tym czasie odpala nowe serie. Zobacz ile odpalili serii jak był ten dłuższy odstęp z Kaznodzieją. Przed końcem Łasucha też ruszą nowe serie. Chodzi o to żeby wejść w nowe serie przed zakończeniem starych  :smile:
I tu się zgadzamy! Idealnie. Dla mnie też to pasuje. Tylko niech wśród tych tytułów 3 na miesiąc (nawet dwóch) będą kontynuacje serii albo oneshoty, a nie kolejne rozpoczęcia serii. Tylko i aż tyle.
Tak jest.

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6103 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:39:01 am »
Mi nie chodzi o spanie na pieniądzach czy kupowanie wszystkiego. Tylko np kupując 3ci tom Outcast, nie pamiętałem już zbyt dokładnie wydarzeń z tomów poprzednich. Dlatego tom 4 czeka na następny (na którym z tego co czytałem, można spokojnie zakończyć przygodę z tą serią). To samo Kaznodzieja. Też czekał na półce na zakończenie, aby łyknąć wszyatko na raz.


@JanT jasne, rozumiem. Ale powyżej napisałem, czemy z mojego punktu widzenia duże odstępy między tomami są fuj :D

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6104 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:40:58 am »
Niezależnie od porównywań ilościowych czy konfrontacji Muchy z innymi wydawnictwami, chyba niezaprzeczalne jest, że częstotliwość tomów już dawno wydanych oryginalnie jest niska: przykładami wspomniane Chew czy Saga.

To jest kwestia percepcji - czy tu więcej dobrych czy złych stron, ale takie są fakty.
W tym świetle zaczynanie kolejnych serii to rzeczywiście średnia opcja.

Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.