Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6105 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:45:31 am »
4 tom Bękartów
Oryginalnie zeszyty składające się na ten tom wychodziły półtora roku (pisze w tym tomie czemu tak) i on ogólnie był bardzo opóźniony.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6106 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:46:36 am »
Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.


W sensie? Wziąłeś wydanie anglojęzyczne?


Akurat na czwarty tom Bękartów czekaliśmy tyle, bo byliśmy z serią na bieżąco. Image wydało go w czerwcu, u nas był pół roku później.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6107 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:49:56 am »
Wychowany na frankofonach gdzie na kolejny album czeka się rok zupełnie nie rozumiem o czym mówicie :)

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6108 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:52:35 am »
To jest kwestia percepcji - czy tu więcej dobrych czy złych stron, ale takie są fakty.
W tym świetle zaczynanie kolejnych serii to rzeczywiście średnia opcja.
Podejrzewam, że kiedyś założenia były takie: wydamy raz na półrocze Sagę (przykład, można wpisać tu inny tytuł Muchy), wszyscy będą zadowoleni. Ci co nie chcą/nie mogą kupować więcej, będą mieli czas odetchnąć, pozostali może w tym czasie zainteresują się innymi naszymi seriami, które w czasie tego odstępu wydamy. Dzięki temu sprzedaż nie spadnie, a może i wzrośnie (plusem jest zainteresowanie innymi tytułami).
Ale dziś, jak weszło z amerykanami NSC i jak Egmont poszedł w tę stronę intensywniej (Dark Horse, Vertigo), to jak się robi dłuższe odstępy to może się okazać, że czytelnik faktycznie zainteresuje się innymi seriami, ale nie naszymi (Muchy), tylko konkurencji. I wtedy klops, jest spowolnienie i spadek sprzedaży.

Jeszcze raz podkreślam, Mucha miała na to pomysł, ale dziś jest przestarzały, powinni to zweryfikować szybko.

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6109 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:08:15 am »

W sensie? Wziąłeś wydanie anglojęzyczne?


Akurat na czwarty tom Bękartów czekaliśmy tyle, bo byliśmy z serią na bieżąco. Image wydało go w czerwcu, u nas był pół roku później.


Mam świadomość jak wychodziły te Bękarty - jako przykład rozwlekania Muchy bardziej tu pasuje Chew.

Doczytałem w necie, w którym kierunku zmierzają następne zeszyty. Czyli mówiąc wprost, po prostu olałem sam komiks jako taki - po prostu po takim długim czasie przestaje mi zależeć na losach danych postaci, nie umiem się już wkręcić w ponowne zaangażowanie. Tak samo mam z Lazarusem, gdzie po mega twiście w ostatnim polskim zeszycie doczytałem - chyba na wiki - że następny zbiorczy to jakaś podróż do Europy, a potem jakieś historie ze świata Lazarusa. Czyli ciąg dalszy wątku głównego w 2023 :smile:


Nie lubię, kiedy autorzy tak zwalniają ze swoimi seriami, albo stosują jakieś cuda, żeby przeciągnąć do ilości 100 zeszytów. Masz historię do opowiedzenia, to musisz wiedzieć jak chcesz ją zakończyć - jedna z fundamentalnych zasad storytellingu. Bo jeśli odskakujesz do tworzenia innego komiksu, to nie oszukujmy się, do tego poprzedniego nie będziesz miał już tyle serca.


Nie chcę robić off topu. W mojej percepcji Mucha te serie, co do publikacji których nic nie stoi na przeszkodzie, mogłaby publikować szybciej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6110 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:09:25 am »
@rzem ale wyjechałeś z tą Saga i Bękartami. Jesteśmy na bieżąco z tymi seriami na tyle na ile to możliwe. Jakby wydali teraz kolejną cześć Sagi to okres wyczekiwania jeszcze byłby dłuższy. Ktoś pamięta jeszcze o Oblivion Song, zaraz stuknie równo rok od pierwszego zbiorczego.Wiadomo serię zamknięte powinny iść szybciej, ale po co kupować nową licencje na inny komiks i go nie wydać, to jest zamrożenie pieniędzy dla firmy, a tym bardziej że może się sprzedać, bo np. twórca na topie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6111 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:15:06 am »
I tak nie jest źle z nowymi seriami Muchy:

Gideon Falls - to nowa seria to akurat pod tempo Muchy.
Criminal - podwójne to mogą iść wolniej.

Na tego nowego Kick-Ass chyba będzie trzeba poczekać aż w Portugalii wznowią pierwszego.

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6112 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:21:43 am »
Oblivion Song moim zdaniem pokazało, co można zrobić w Polsce w temacie Image, tj. wydanie zbiorcze w tym samym czasie, co premiera 1szego zeszytu w USA (tak wiem, że tomik też się tam ukazał, jednak nie w "normalnej" sprzedaży).
Tom drugi w USA zapowiedziany jest na marzec. U nas na maj. 2 miesiące.
Saga tom 9 USA 09.2018, u nas pewnie maj/czerwiec, patrząc po grafice od portugalskiej muchy.
Descender. tom 1 styczeń, tom 2gi sierpień, tom 3ci pewnie marzec/kwiecień.
Bękarty z południa tom 4 USA czerwiec 2018 u nas grudzień. (tu akurat jest całkiem przyzwoicie, jak na standardy Muchy :biggrin: )
Więc odstępy są zdecydowanie większe niż u E i NSC.
Mucha z tomu na tom zwiększa odstępy - co jak już jeden kolega na forum napisał, może zniechęcić część klientów do czekania na nie.

@JanT Mam obawy, że przy Criminal 1 podwójny tom na rok to będzie max czego możemy się spodziewać...

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6113 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:22:00 am »
Na tego nowego Kick-Ass chyba będzie trzeba poczekać aż w Portugalii wznowią pierwszego.
Przecież jeszcze nie zapowiedzieli nawet? Narzekasz na tempo i chcesz nowe komiksy od Muchy przy tym jak wydaje? masochista  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6114 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:25:37 am »
Przecież jeszcze nie zapowiedzieli nawet? Narzekasz na tempo i chcesz nowe komiksy od Muchy przy tym jak wydaje? masochista  :smile:
Gdzie ja napisałem że chcę tego Kick-Ass'a już? Mogło mi chodzić o to że dobrze że jeszcze z nim nie startuję  :smile:

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6115 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:28:23 am »
No właśnie na Chew czekam zawsze za długo. i niestety zbyt długie przerwy pomiędzy wydaniem kontynuacji danego tytułu (dla serii, gdzie są dostępne materiały do druku) to strzał w kolano. Zacząłem czytać Chew czy Hrabstwo Harrow od Muchy i chce dokończyć z nimi tę przygodę, choć tak jak pisze @rzem to już zapominam co się działo wcześniej, a czytając taką Sagę od tomu 4 to już nie czuję tego czegoś, co było z pierwszymi trzema wydanymi albumami...

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6116 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:28:56 am »
Bękarty z południa tom 4 USA czerwiec 2018 u nas grudzień. (tu akurat jest całkiem przyzwoicie, jak na standardy Muchy :biggrin: )


A jakie są standardy u Muchy w przypadku serii, z którymi są na bieżąco? Z jakim opóźnieniem względem Image, wydają najnowszy tom?

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6117 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:30:39 am »
Patrz Saga w tym samym poście.

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6118 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:40:32 am »
@rzem ale wyjechałeś z tą Saga i Bękartami. Jesteśmy na bieżąco z tymi seriami na tyle na ile to możliwe.

No wyjechałem. Ale przyznasz, że jak wydawali wcześniejsze zbiorcze, to tempo szału nie robiło.

Nie jest moją intencją atakowanie Muchy: niech ma jak najlepiej i niech wyda wszystko, co ogłosiła na 2019. Ja tam ich lubię. Nie czuję się w obowiązku być patriotą żadnego z wydawnictw. Po prostu jak wchodzą w jakąś serię i maja do nadrobienia 12 tomów, to niech wydadzą je szybciej, nawet jeśli biedny rzem będzie musiał czekać 2 lata na kolejny bieżący z USA.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6119 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:48:49 am »
Rozumiem, to w przypadku Chew (nie Sagi i Bękartów  :smile: ), ale nie wiem jak się dany tytuł sprzedaje. Pamiętam, że jak rozmawiałem z Taurusem kiedyś na emfce, to sam przyznał, że był zdziwiony, że Mucha zaryzykowała z tą serią, bo sam by jej nie wydał (zbyt ryzykowana, mało znani twórcy, nietypowy klimat i scenariusz (jakby sami nie wydawali komików w którym zjada się ludzi :wink: ) )

 

anything