trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 935079 razy)

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6135 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:21:43 am »
Oblivion Song moim zdaniem pokazało, co można zrobić w Polsce w temacie Image, tj. wydanie zbiorcze w tym samym czasie, co premiera 1szego zeszytu w USA (tak wiem, że tomik też się tam ukazał, jednak nie w "normalnej" sprzedaży).
Tom drugi w USA zapowiedziany jest na marzec. U nas na maj. 2 miesiące.
Saga tom 9 USA 09.2018, u nas pewnie maj/czerwiec, patrząc po grafice od portugalskiej muchy.
Descender. tom 1 styczeń, tom 2gi sierpień, tom 3ci pewnie marzec/kwiecień.
Bękarty z południa tom 4 USA czerwiec 2018 u nas grudzień. (tu akurat jest całkiem przyzwoicie, jak na standardy Muchy :biggrin: )
Więc odstępy są zdecydowanie większe niż u E i NSC.
Mucha z tomu na tom zwiększa odstępy - co jak już jeden kolega na forum napisał, może zniechęcić część klientów do czekania na nie.

@JanT Mam obawy, że przy Criminal 1 podwójny tom na rok to będzie max czego możemy się spodziewać...

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6136 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:22:00 am »
Na tego nowego Kick-Ass chyba będzie trzeba poczekać aż w Portugalii wznowią pierwszego.
Przecież jeszcze nie zapowiedzieli nawet? Narzekasz na tempo i chcesz nowe komiksy od Muchy przy tym jak wydaje? masochista  :smile:

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6137 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:25:37 am »
Przecież jeszcze nie zapowiedzieli nawet? Narzekasz na tempo i chcesz nowe komiksy od Muchy przy tym jak wydaje? masochista  :smile:
Gdzie ja napisałem że chcę tego Kick-Ass'a już? Mogło mi chodzić o to że dobrze że jeszcze z nim nie startuję  :smile:

Offline vision2001

« Odpowiedź #6138 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:28:23 am »
No właśnie na Chew czekam zawsze za długo. i niestety zbyt długie przerwy pomiędzy wydaniem kontynuacji danego tytułu (dla serii, gdzie są dostępne materiały do druku) to strzał w kolano. Zacząłem czytać Chew czy Hrabstwo Harrow od Muchy i chce dokończyć z nimi tę przygodę, choć tak jak pisze @rzem to już zapominam co się działo wcześniej, a czytając taką Sagę od tomu 4 to już nie czuję tego czegoś, co było z pierwszymi trzema wydanymi albumami...

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline -gościu-

« Odpowiedź #6139 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:28:56 am »
Bękarty z południa tom 4 USA czerwiec 2018 u nas grudzień. (tu akurat jest całkiem przyzwoicie, jak na standardy Muchy :biggrin: )

A jakie są standardy u Muchy w przypadku serii, z którymi są na bieżąco? Z jakim opóźnieniem względem Image, wydają najnowszy tom?

Offline Moreroms

« Odpowiedź #6140 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:30:39 am »
Patrz Saga w tym samym poście.

Offline rzem

« Odpowiedź #6141 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:40:32 am »
@rzem ale wyjechałeś z tą Saga i Bękartami. Jesteśmy na bieżąco z tymi seriami na tyle na ile to możliwe.

No wyjechałem. Ale przyznasz, że jak wydawali wcześniejsze zbiorcze, to tempo szału nie robiło.

Nie jest moją intencją atakowanie Muchy: niech ma jak najlepiej i niech wyda wszystko, co ogłosiła na 2019. Ja tam ich lubię. Nie czuję się w obowiązku być patriotą żadnego z wydawnictw. Po prostu jak wchodzą w jakąś serię i maja do nadrobienia 12 tomów, to niech wydadzą je szybciej, nawet jeśli biedny rzem będzie musiał czekać 2 lata na kolejny bieżący z USA.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #6142 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:48:49 am »
Rozumiem, to w przypadku Chew (nie Sagi i Bękartów  :smile: ), ale nie wiem jak się dany tytuł sprzedaje. Pamiętam, że jak rozmawiałem z Taurusem kiedyś na emfce, to sam przyznał, że był zdziwiony, że Mucha zaryzykowała z tą serią, bo sam by jej nie wydał (zbyt ryzykowana, mało znani twórcy, nietypowy klimat i scenariusz (jakby sami nie wydawali komików w którym zjada się ludzi :wink: ) )

Offline rzem

« Odpowiedź #6143 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:49:43 am »
Rozumiem, to w przypadku Chew (nie Sagi i Bękartów  :smile: ), ale nie wiem jak się dany tytuł sprzedaje. Pamiętam, że jak rozmawiałem z Taurusem kiedyś na emfce, to sam przyznał, że był zdziwiony, że Mucha zaryzykowała z tą serią, bo sam by jej nie wydał (zbyt ryzykowana, mała znany twórca, nietypowy klimat i scenariusz (jakby sami nie wydawali komików w którym zjada się ludzi :wink: )

No i spoko. Dogadaliśmy się.

Offline Murazor

« Odpowiedź #6144 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:05:27 am »
Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.
Ja tak zrobiłem z Bękartami po 2 tomie, Chew doczytałem po angielsku (od 9), Hrabstwo Harrow też (i jest świetne - coraz lepsze, po słabym 3 tomie), Outcast jestem na bieżąco. Zastanawiam się nad olaniem Descendera.

Dobór mają świetny, ale te 4 serie zrezygnowałem tylko przez częstotliwość wydawania, bo dla mnie to topka pod względem jakości.

To samo z Black Science, czy Lazarusem od Taurusa, który we wrześniu już miał być tłumaczony, chyba nawet dwa tomy (podobno) :roll:

JanT

• Gość
« Odpowiedź #6145 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:08:20 am »
To samo z Black Science, czy Lazarusem od Taurusa, który we wrześniu już miał być tłumaczony, chyba nawet dwa tomy (podobno) :roll:
Tych materiałów do Lazarusa to podobno Taurus jeszcze nie ma.

Offline rzem

« Odpowiedź #6146 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:18:03 am »
Ja tak zrobiłem z Bękartami po 2 tomie, Chew doczytałem po angielsku (od 9), Hrabstwo Harrow też (i jest świetne - coraz lepsze, po słabym 3 tomie), Outcast jestem na bieżąco. Zastanawiam się nad olaniem Descendera.

Jestem w tym samym miejscu jeśli chodzi o Descendera. Nie wiem, czy będę podejmował starania o wersję angielską. Nie buduje on we mnie aż takiego poczucia straty. Jest po prostu wiele innych historii.

Offline -gościu-

« Odpowiedź #6147 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:26:17 am »
Ja wiem, że to były inne czasu, ale takiego Kaznodzieję, Egmont wydawał ponad 5 lat. Dziś pół roku przerwy między 4, a 5 tomem to długo. I wiem, że pewne tytuły należałoby przyśpieszyć (Chew). Z jednej strony jest Egmont i NSC z swoim (w większości przypadków) wyścigiem w wydawaniu serii, Planeta Komiksów z Chłopakami, a z drugiej Taurus niemogący wydać kolejnych tomów rozpoczętych serii z Image i Timof mający podobne problemy z Szóstym rewolwerem. Dorzuciłbym tu jeszcze KG, która jeśli wydaje serię, to też nie rozpieszcza nas częstotliwością (Arab przyszłości). Ale jeśli będziemy skreślali serie od wydawnictw, które nie dają rady wydawać tak jak Egmont i NSC, bo musimy mieć teraz, zaraz, całość (mimo, że u wszystkich sterty wstydu rosną, więc jest co czytać), to za chwilę zostanie na rynku masa pourywanych serii jak kilkanaście lat temu.

Offline vision2001

« Odpowiedź #6148 dnia: Styczeń 04, 2019, 12:24:13 pm »

Jestem w tym samym miejscu jeśli chodzi o Descendera. Nie wiem, czy będę podejmował starania o wersję angielską. Nie buduje on we mnie aż takiego poczucia straty. Jest po prostu wiele innych historii.
Ja Descendera odpuscilem po #1. Nie porwal mnie. A nawet wynudzil. Choc graficznie w niektorych miejscach mnie zaskoczyl pozytywnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline erol

« Odpowiedź #6149 dnia: Styczeń 04, 2019, 01:33:41 pm »
Ja Descendera odpuscilem po #1. Nie porwal mnie. A nawet wynudzil. Choc graficznie w niektorych miejscach mnie zaskoczyl pozytywnie.
Ja bym popełnił ten sam błąd, po pierwszym tomie było takie meh, ale dałem szanse drugiemu tomowi i seria mnie kupiła totalnie. Największy ból że trzeba tak długo czekać na kolejne części.