Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6120 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:49:43 am »
Rozumiem, to w przypadku Chew (nie Sagi i Bękartów  :smile: ), ale nie wiem jak się dany tytuł sprzedaje. Pamiętam, że jak rozmawiałem z Taurusem kiedyś na emfce, to sam przyznał, że był zdziwiony, że Mucha zaryzykowała z tą serią, bo sam by jej nie wydał (zbyt ryzykowana, mała znany twórca, nietypowy klimat i scenariusz (jakby sami nie wydawali komików w którym zjada się ludzi :wink: )


No i spoko. Dogadaliśmy się.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6121 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:05:27 am »
Jeśli chodzi np.o mnie to może to złe podejście, ale ja się zaliczam do tych, którzy na 4 tom Bękartów mieli już wygrzane.
Ja tak zrobiłem z Bękartami po 2 tomie, Chew doczytałem po angielsku (od 9), Hrabstwo Harrow też (i jest świetne - coraz lepsze, po słabym 3 tomie), Outcast jestem na bieżąco. Zastanawiam się nad olaniem Descendera.

Dobór mają świetny, ale te 4 serie zrezygnowałem tylko przez częstotliwość wydawania, bo dla mnie to topka pod względem jakości.

To samo z Black Science, czy Lazarusem od Taurusa, który we wrześniu już miał być tłumaczony, chyba nawet dwa tomy (podobno) :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6122 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:08:20 am »
To samo z Black Science, czy Lazarusem od Taurusa, który we wrześniu już miał być tłumaczony, chyba nawet dwa tomy (podobno) :roll:
Tych materiałów do Lazarusa to podobno Taurus jeszcze nie ma.

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6123 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:18:03 am »
Ja tak zrobiłem z Bękartami po 2 tomie, Chew doczytałem po angielsku (od 9), Hrabstwo Harrow też (i jest świetne - coraz lepsze, po słabym 3 tomie), Outcast jestem na bieżąco. Zastanawiam się nad olaniem Descendera.



Jestem w tym samym miejscu jeśli chodzi o Descendera. Nie wiem, czy będę podejmował starania o wersję angielską. Nie buduje on we mnie aż takiego poczucia straty. Jest po prostu wiele innych historii.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6124 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:26:17 am »
Ja wiem, że to były inne czasu, ale takiego Kaznodzieję, Egmont wydawał ponad 5 lat. Dziś pół roku przerwy między 4, a 5 tomem to długo. I wiem, że pewne tytuły należałoby przyśpieszyć (Chew). Z jednej strony jest Egmont i NSC z swoim (w większości przypadków) wyścigiem w wydawaniu serii, Planeta Komiksów z Chłopakami, a z drugiej Taurus niemogący wydać kolejnych tomów rozpoczętych serii z Image i Timof mający podobne problemy z Szóstym rewolwerem. Dorzuciłbym tu jeszcze KG, która jeśli wydaje serię, to też nie rozpieszcza nas częstotliwością (Arab przyszłości). Ale jeśli będziemy skreślali serie od wydawnictw, które nie dają rady wydawać tak jak Egmont i NSC, bo musimy mieć teraz, zaraz, całość (mimo, że u wszystkich sterty wstydu rosną, więc jest co czytać), to za chwilę zostanie na rynku masa pourywanych serii jak kilkanaście lat temu.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6125 dnia: Styczeń 04, 2019, 12:24:13 pm »

Jestem w tym samym miejscu jeśli chodzi o Descendera. Nie wiem, czy będę podejmował starania o wersję angielską. Nie buduje on we mnie aż takiego poczucia straty. Jest po prostu wiele innych historii.
Ja Descendera odpuscilem po #1. Nie porwal mnie. A nawet wynudzil. Choc graficznie w niektorych miejscach mnie zaskoczyl pozytywnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline erol

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6126 dnia: Styczeń 04, 2019, 01:33:41 pm »
Ja Descendera odpuscilem po #1. Nie porwal mnie. A nawet wynudzil. Choc graficznie w niektorych miejscach mnie zaskoczyl pozytywnie.
Ja bym popełnił ten sam błąd, po pierwszym tomie było takie meh, ale dałem szanse drugiemu tomowi i seria mnie kupiła totalnie. Największy ból że trzeba tak długo czekać na kolejne części.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6127 dnia: Styczeń 04, 2019, 02:13:27 pm »
Ale jeśli będziemy skreślali serie od wydawnictw, które nie dają rady wydawać tak jak Egmont i NSC, bo musimy mieć teraz, zaraz, całość (mimo, że u wszystkich sterty wstydu rosną, więc jest co czytać), to za chwilę zostanie na rynku masa pourywanych serii jak kilkanaście lat temu.
Nie musi być jak E czy NSC, ale wydawanie 2 tomików po ~120 stron na rok to trochę mało jeżeli seria ma 12 tomów...


Timof z Szóstym Rewolwerem powiedział wprost: nie sprzedaję się, więc będzie wolno. I spoko, przeczytałem oryginał i kupuję po polsku, żeby mieć, bo to fajna seria.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6128 dnia: Styczeń 04, 2019, 03:12:28 pm »
Nie musi być jak E czy NSC, ale wydawanie 2 tomików po ~120 stron na rok to trochę mało jeżeli seria ma 12 tomów...
Zgadzam się z tym, że mogłoby być więcej. Choć też wielkiego problem nie mam, bo mam takie zaległości, że w przypadku wielu serii, po przeczytaniu jednego/dwóch tomów na próbę, z lekturą reszty czekam aż wyjdzie całość.
Timof z Szóstym Rewolwerem powiedział wprost: nie sprzedaję się, więc będzie wolno. I spoko, przeczytałem oryginał i kupuję po polsku, żeby mieć, bo to fajna seria.
No nie do końca tak jest, licencjodawca też jakieś problemy robi. Po pierwszym tomie, na kolejny musieliśmy czekać dwa lata. Później były zapowiedziane dwa tomy w roku i że sprzedaż nie pozwala przyśpieszenie. Po czym znów na kolejny tom trzeba było rok czekać, bo nie dostali materiałów.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6129 dnia: Styczeń 04, 2019, 05:52:27 pm »
Powinni szybko domknąć Iron Fista, Uncanny X-Force i Astonishing X-men, bo zostało po 1 tomie i tak to sobie wisi. Zwłaszcza AX-M, które przecież jest wznowieniem (choć inny format).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6130 dnia: Styczeń 04, 2019, 05:56:42 pm »
Ale muszą czekać na Portugalię.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6131 dnia: Styczeń 04, 2019, 06:01:46 pm »
No nie do końca tak jest, licencjodawca też jakieś problemy robi. Po pierwszym tomie, na kolejny musieliśmy czekać dwa lata.
Tylko, że jak już pisałem kiedyś wcześniej prawa do wydania tomu 2 i 3 mają dokładnie ten sam rok co i tomu 1, więc chyba nie jest tak jak piszesz.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6132 dnia: Styczeń 04, 2019, 06:34:53 pm »
Tylko, że jak już pisałem kiedyś wcześniej prawa do wydania tomu 2 i 3 mają dokładnie ten sam rok co i tomu 1, więc chyba nie jest tak jak piszesz.
No nie wiem. Zawsze te długie czekanie na drugi tom było tłumaczone brakiem materiałów. I ostatnio na FB Timof też wspominał, że nie wiadomo kiedy następny tom, bo nie mogą się doprosić materiałów.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6133 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:05:22 pm »
Powinni szybko domknąć Iron Fista
Rozumiem, że Mucha kończy na 4 tomie i nie będzie dalej ciągnąć Swierczynskiego?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6134 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:15:50 pm »
Nie wiadomo co planuje na drugą połowę 2019 roku.

 

anything