Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1616563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Mucha Comics
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 15, 2008, 03:03:46 pm »
Cytat: "Cheshire Cat"
Cytat: "Blacksad"
(...) Zabawna jak zwykle dyskusja odnośnie tłumaczenia - tytułu i przykładowych plansz.
Moim zdaniem "Lwy z Bagdadu" to jednak w miarę (...)

Plansze też?
Może jestem już przewrażliwiony. Może poprawią te parę byczków. W ogóle mogliby puszczać plansze w oryginale, to by się człowiek niepotrzebnie nie stresował.
Tytuł ujdzie, chwytliwy, dopasowany. Dobrze, że nie poszli po najmniejszej linii oporu.


A nie wiem, nie miałem potrzeby przeglądania plansz. Zaznajomienia z tytułem po prostu nie dało sie uniknąć.
Chrzań się, Smirnov

Offline Dembol_

Mucha Comics
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 15, 2008, 07:48:12 pm »
Nie rozumiem narzekań nad tytułem. Jest OK. W dymkach ujdzie, ale brzmi trochę drętwo po naszemu (co jest też problemem w poprzednich wydaniach Muchy). Szczególnie fragment "jednym okiem widzę wiecej itd." gdzie trochę kolejność wyrażeń szwankuje.

To chyba będzie pierwsza pozycja od Muchy w jaką się zaopatrzę. Zastanawiałem się nad Elektrą, ale w lutym wychodzi Omnibus z Elektrą Franka, więc podziękowałem.

Offline Cheshire Cat

Mucha Comics
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 15, 2008, 08:45:08 pm »
@Blacksad
Spoko, ale i tak miałem rację - czepiam się. To przez Black Hole. Nie mogłem przerwać czytania, a że zacząłem wieczorem to teraz brak snu wychodzi :)

Nie potrzeba znawców z Alei by zauważyć, że tłumaczenie jednak trochę kuleje. Dlatego dalej stawiam na to, że to tylko taka zajawka a nie ostateczne tłumaczenie. Elektra zdawała mi się znośnie przetłumaczona. Zobaczymy.
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline reston

Mucha Comics
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 04, 2008, 06:37:23 pm »

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 04, 2008, 07:47:40 pm »
Nocy Matko Dnia

Offline kingquest

Mucha Comics
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 04, 2008, 08:27:22 pm »
Bardzo ciekawe zapowiedzi.
Pride of Baghdad mam co prawda w oryginale, ale od dłuższego czasu chciałem zapoznać się z Loveless, a i Revelations, to komiks,z ktorym chociażby przez wzglad na nazwisko rysownika, warto się zapoznać.
Oj, każde wydawnictwo prezentuje coraz ciekawsze zapowiedzi... coś się zmienia na tym naszym rynku.

J.K. Gordon III

  • Gość
Mucha Comics
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 04, 2008, 08:37:55 pm »
Czyżby obiecywany przez Tuska cud?
Cieszą te zapowiedzi, oj, cieszą - szczególnie Revelations.

Offline donTomaszek

Mucha Comics
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 04, 2008, 11:09:56 pm »
Od kilku miesiecy jestem w posiadaniu Revelations. To bardzo fajny i przyjemny komiks, w ktorym Ramos i Jenkins szaleja na rowni. Powazna i mroczna intryga polana cudownie kolorowym, cartoonowym sosem.
Nie jest to tytul z gatunku "wybitne", aczkolwiek wart uwagi.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Mucha Comics
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 05, 2008, 11:28:04 am »
Cytat: "Raf Fariszta"
Revelations wygladają intrygująco:
http://www.amazon.com/gp/reader/1593072392/ref=sib_dp_pt/103-0918502-4759837#reader-link


A mnie jakoś te sample nie zainteresowały...
Pride of Baghdad mam w oryginale. Może przy nadmiarze gotówki skuszę się na Loveless, głównie dla kreski Zezelj'ego i Frusina.

Offline Raf Fariszta

Mucha Comics
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 05, 2008, 12:30:55 pm »
Loveless - polecam....czytałem vol. 1 - historia ciekawie się zapowiadała: koniec wojny secesyjnej, krew, kobiety, środkowy zachód....a i kreska fajna.....
Pride..- nie mam w oryginale, więc nabędę...
Nocy Matko Dnia

Offline donTomaszek

Mucha Comics
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 05, 2008, 11:51:17 pm »
Ja rowniez zamierzam nabyc Loveless. Czytalem (raczej probowalem) to w oryginale i wole po naszemu. Strasznie trudny jezyk wystepuje w wydaniu oryginalnym, gdyz Azzarello stylizuje go na uwczesna mowe dzikiego zachodu. Nie wiem jak inni, ale ja wymieklem gdyz po prostu nie rozumialem o czym to jest. Tak przy okazji, to nie lada wyzwanie dla tlumacza. Powodzenia zycze.
A co do kreski, to jest swietna - racja.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline adro

Mucha Comics
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 06, 2008, 02:04:10 pm »
swietne zapowiedzi, oby tylko udalo im sie wydac to wszystko. W CK dostalem info o Loveless juz pare miechow temu. Reszta rzeczy tez zapowiada sie bardzo ciekawie.
Coraz wiecej wydawnictw, coraz wiecej ciekawych komiksow. Czy to juz poczatek drugiego boomu komiksowego po krotkiej stagnacji, pozyjemy, zobaczymy.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Mucha Comics
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 12, 2008, 01:47:09 pm »
Lwy z Bagdadu podobno miały ukazać się pod koniec minionego tygodnia. Wie ktoś coś na ten temat? Wyszło to już? Gdzie można kupić? Bo jak na razie w sklepach internetowych cisza...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Mucha Comics
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 13, 2008, 02:27:58 pm »
Jestem mocno napalony na Revelations, jako, że kocham prace rysownika, a wiem, że scenarzysta, jeśli tylko chce też może coś dobrego napisać  ;)  Reszty nie znam. Jak się ukażą [owe komiksy], poczytam recenzje i wtedy zobaczę :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Mucha Comics
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 20, 2008, 01:01:04 pm »
w komikslandii do kupienia już Lwy z Bagdadu.
nie zachęcam ani nie zniechęcam- czytałem w oryginale- sprawna, w miarę ciekawa historyjka, ale nic ponadto. napewno nie wielkie arcydzieło jak rozpisuje się zachodnia prasa. rysunki ładne, przejrzyste, bardzo kolorowe :)