Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BRK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 21, 2008, 04:56:38 pm »
Od jakiegoś czasu mam problem z nabyciem komiksów muchy - chodzi o sklepy stacjonarne (kraków !).

Do Poznania po 1602 nic tez nie doszło...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 21, 2008, 07:53:40 pm »
Od jakiegoś czasu mam problem z nabyciem komiksów muchy - chodzi o sklepy stacjonarne (kraków !).

Do Poznania po 1602 nic tez nie doszło...

a propos, gdzie się 'stołujesz' w Poznaniu? sprawdzałeś w kiK na Świętym Marcinie albo Druha na Placu Bernardyńskim? myślę, że mogą coś mieć :)
pozdro!

Offline BRK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 21, 2008, 09:09:27 pm »
W KiK z ostatnio wydanych przez Muche to 1602, a w Druhu mówili wpierw (miesiac temu) że niedługo powinno być (o Lwy chodziło) bo Mucha z dostawą to miesiac do tyłu jest, a ostatnio że sami czekają dla siebie, a niema, i że trudno z nimi i ich przedstawicielem się porozumiec. O Empikach niewspominam, bo tam tylko pierwszy tom X-Menów leży....

PS. Przez dojazd to "stołuje" się najcześciej w Druhu, ale i w KiKu lub na Empik.com z odbiorem osobistym czasem kupuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 09:11:38 pm wysłana przez BRK »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 22, 2008, 09:53:28 am »
W KiK z ostatnio wydanych przez Muche to 1602, a w Druhu mówili wpierw (miesiac temu) że niedługo powinno być (o Lwy chodziło) bo Mucha z dostawą to miesiac do tyłu jest, a ostatnio że sami czekają dla siebie, a niema, i że trudno z nimi i ich przedstawicielem się porozumiec. O Empikach niewspominam, bo tam tylko pierwszy tom X-Menów leży....

PS. Przez dojazd to "stołuje" się najcześciej w Druhu, ale i w KiKu lub na Empik.com z odbiorem osobistym czasem kupuje.

toś mnie zdziwił :) wydawało mi się, że w Druhu mają wszystko i to w miarę szybko, ale fakt ostatnio Lwów nie było-myślałem, że już im zeszły...
spróbuj jeszcze w księgarni powszechnej na Starym Rynku-tutaj bywają zarówno nowości jak i  rarytasy(w styczniu jeszcze zafoliowanego Cromwella kupiłem tam) albo w księgarni na Rynku Wildeckim.

Offline Otis

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:15:48 pm »
Byłem wczoraj w Druhu, były "Lwy z Bagdadu" i "Objawienia".

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:03:06 am »
elo!
czytał już ktoś Objawienia i może podzielić się odczuciami?? warto kupić czy lepiej odpuścić, bo jeszcze się zastanawiam...? świetne rysunki, ładne wydanie, odpowiednia cena :) ale boję się trochę o fubułę.
z góry dzięki za info.
pozdro!

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:57:18 am »
Jak dla mnie warto wydać te 45zl.
Rysunki klasa, wydanie też swietne (wstep B. Harrisa, okladki z zeszytow, szkice Ramosa), scenariusz tez mocno daje rade i nie jest tylko pretekstem do pokazania fajnych ilustracji.
Kupuj! ;)

Offline yurek1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 27, 2008, 06:10:48 pm »
a ja odradzam. znudziło mnie po parunastu stronach, wydaje mi się strasznie pretensjonalne i napuszone. rysunkowo też nie mój klimat, nie przekonuje mnie kaczor donald na tropie kodu leonarda da vinci (wiem, przesadzam).
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Blacksad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 29, 2008, 02:20:48 pm »
A ja polecam :) Wciągające czytadełko, parę zabawnych odzywek.
Tak sobie pomyślałem - gdyby Charlie Northern po ostatnim kadrze "Objawień" przefarbował włosy na blond, założył prochowiec i nauczył się paru sztuczek, to dostalibyśmy... wypisz wymaluj Constantine'a. Co dziwnym nie jest, zwłaszcza że Jenkins napisał chyba ze 40 zeszytów "Hellblazer'a". Jednocześnie wiara i brak nadziei - coś w tym jest.
Mieszane mam odczucia co do rysunków - z jednej strony ich silniejszy realizm chyba zbanalizowałby samą fabułę, bo to na styku historii (opowiedzianej serio, w gruncie rzeczy) i tych cartoonowych postaci mocno iskrzy moim zdaniem. Ale z drugiej strony - zamierzona umowność postaci narzuciła pewien cudzysłów, uniemożliwiający jakieś głębsze zaangażowanie się w przedstawiany świat. Nie miałem tego dystansu przy czytaniu "Powers", gdzie jest podobne rozwiązanie.
Chrzań się, Smirnov

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 12, 2008, 07:40:11 pm »
http://komiks.nast.pl/nowosci/6834/Mucha-i-Czytelnicy-runda-pierwsza/

a o tych newsach jakoś cicho...

Ciekawe jak będą prezentowane te crossovery Marvela. Znaczy jak je wydadzą. Szkoda, że nie będzie nic z Pająkiem. Mam nadzieję, że jednak będą kontynuować X-Menów. UIron Man jest świetny, a przynajmniej bardzo dobry. Jednak polskiego wydania nie kupię - mam oryginał. „Daredevil: Yellow”, „Squadron Supreme” - pewnie kupię. Ceny też nie są jakieś strasznie wygórowane. Co prawda mogło by być taniej, ale nie jest najgorzej...
Ciekawe jak będzie z terminami...?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 05, 2008, 03:16:39 pm »
Centrum Komiksu wysłało info, że jest już u nich dostępny Loveless: Huczny Powrót do Domu (40zł).
Więc oczywiste pytanie się nasuwa - warto to kupić?

Offline ghettosoldier

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 05, 2008, 03:49:26 pm »
Cytat: xionc
Ten Loveless co cos wartego przeczytania, czy tylko atutem jest nazwisko scenarzysty?

Warto! Nie jest to super-hiper-kozak komiks, ale ma wysoki poziom i porusza fajne elementy westernu, które poruszane często w popkulturze nie były.

To jedna z niewielu sensownych opinii o tym komiksie na forum. Więcej raczej nie znajdziesz, bo tutejsi userzy zamiast pisać o komiksie, wolą debatować o poziomie forum, o poziomie  moderacji.
Ja zaryzykuję i raczej wejdę w tę serię z trzech powodów:
- nazwisko autora
- tematyka, lubię historyjki o dzikim zachodzie
- patrząc na dotychczasową działalnośc muchy jest duża szansa, że reszte tomów nie bedę musiał sprowadzać ze stanów tylko bedzie mi dane doczytac do końca po polsku. Następny tom mucha zapowiada na listopad.
A tu masz kilka opinii od bardziej wiarygodnych osób niż ja:
http://www.popmatters.com/comics/loveless-volume-1.shtml
http://www.grovel.org.uk/loveless-volume-1-a-kin-of-homecoming/

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 05, 2008, 04:12:47 pm »
Centrum Komiksu wysłało info, że jest już u nich dostępny Loveless: Huczny Powrót do Domu (40zł).
Więc oczywiste pytanie się nasuwa - warto to kupić?

"Komiks jest wart mszy" parafrazująć Karola. Kupić warto, ale czy za 40 złotych (cena okładkowa 10 zielonych) i czy w muszej edycji?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 05, 2008, 04:35:52 pm »
Dzięki ghettosoldier i xDrugiej za info.
Z CK kartą stałego klienta z 40 robi się 30zł, a to juz daje radę ;)

Offline beacon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 05, 2008, 07:12:26 pm »
Łoł, z tej recenzji wynika, że to może być na serio dobry komiks. No tylko ta cena... trzeba się zastanowić, czy nie opłaca się bardziej importować z zagramanicy.